Vyzkoušené alternativy

REIKI

19. ledna 2013 v 23:57
Právě jsem ke svému velkému překvapení zjistila, že tady na blogu vůbec nemám přestěhován svůj starší článek o ReiKi. A protože, jak děti rostou, táhne mě to k esoterice zpátky, je nejspíš vhodná doba ho právě teď použít. A hlavně začít ReiKi znovu aktivně užívat, protože přináší do života mnoho dobrého.

Ve svém jádru skvělý pomocník v životě. Hodně zjednodušeně řečeno jde o předávání energie (ne vlastní) osobám, zvířatům, rostlinám, Zemi, Vesmíru, situacím ...
Přemýšlím, jak ji lépe popsat, ale není to vůbec jednoduché. Z praktického hlediska se dá napsat několik faktů, z filosofického a duchovního hlediska by ale jakýkoliv jednoduchý popis působil přízemně, což je škoda.
Vezmu to opět více dle své zkušenosti než podle teorie. Reiki je vesmírná (kosmická, Boží) energie, jejímž prostředníkem se můžete stát po "naladění" - zasvěcení. Využíváme ji k léčení a nápravě různých záležitostí - krásně funguje i na toho, kdo jí nevěří, mnohem důležitější je, aby se jí otevřel a sám se chtěl uzdravit. Další její zajímavostí je, že nejde vždycky tam, kam ji pošleme, nýbrž si sama najde cestu tam, kde je jí nejvíce potřeba (jednou jsem se snažila kamarádovi pomoci od bolestí kotníku a sám říkal, že se rozhodně něco děje v koleni)
Na Reiki mám moc ráda její všestrannost (sama může být duchovní cestou, prostředkem k léčení, pomocí v životě, poslat lze na dálku i v čase) - i subjektivní vnímání každého jejího příjemce. Někdo necítí nic, dost lidí cítí intenzivní teplo, někdo brnění nebo dokonce masáž, která ve skutečnosti neprobíhá. Může také přijít spontánní smích nebo pláč.
Naprosto úžasné je, když vám po "terapii" příjemce hlásí úspěch - třeba ústup úporné bolesti hlavy, utišení bolesti zad, na níž nezabíraly žádné léky, babička, která kvůli cukrovce oslepla, dokonce viděla mlhavé obrysy své ruky a okolí, nebo trochu legračně, když jsme se s manželem vrátili z procházky, hlásila důkladnou pomoc od zácpy :-) Zkrátka díky za Reiki!
Souvisejícími tématy jsou zejména čakry (energetická centra na těle), meridiány (energetické dráhy), aura (náš energetický obal), Reiki symboly a její různé specifické "druhy".


Domácí mýdlo

5. října 2012 v 21:39
Při brouzdání světem koníčků, rad a inspirací jsem došla až na web Žena 007 plný spousty zajímavostí - a jako spousta jiných i my jsme vyzkoušeli domácí tekuté mýdlo. Chce to jen tuhé mýdlo bez krému, trochu glycerínu a vodu - návod na zmíněném webu. Jako spousta jiných jsem také udělala zajímavou zkušenost při nákupu glycerínu, také jsem byla změřena od hlavy k patě, také jsem byla překvapeně dotazována, na co ho chci ... nicméně se podařilo a lahvičku mám. Mýdlo se vydařilo, krásně voní a na ruce je příjemné - za čas dopíšu, jestli to ještě pořád platí. A když už mám ten glycerín, ráda bych ještě našla kdesi založený recept na super náplň do bublifuku, kam také patřil a kterou jsem právě kvůli němu ještě nezkoušela.
Dodatek po třech měsících: mýdlo stále používám, pořád celkem voní a myje, jen už nás moc nebaví, přeci jen je narozdíl od klasických gelů dost slizovaté a sem tam potřebuje promíchat.


Nastrouhat mýdlo, přidat dvě lžíce glycerínu a 3 - 3,5l vody. Prohřát, nechat rozpustit hoblinky a nechat stát do druhého dne.


Směs by měla zeslizovatět a ztuhnout - podařilo se parádně.


Poté ji ještě naředíme a rozmixujeme - autorka doředila až na 5l, já přidala už jen asi 0,5l, mixování nic moc, ale také se nakonec podařilo. Směs mám trochu hustější a konzistencí trochu připomíná syrový bílek. Je ale vážně příjemná a voňavá.


A pro úplnost jedna večerní fotka vzorku výsledku.

Feng Šuej

10. prosince 2011 v 18:31
Také o FS už dnes "ví" každý :-)) Jde v něm mj. o uspořádání prostoru kolem nás, což výrazně ovlivňuje náš život. Přikládám obrázek, který mi pomáhá pro rychlou orientaci - mapu pa-kua vždy situujeme ode dveří tzn. sektor Cesta začíná na zdi, v níž jsou dveře. Lze ji aplikovat na místnost, celý byt, dům, zahradu ... Zkuste např. vyměnit skomírající kytičku v sektoru Hojnost požehnání za silnou a zdravou a pozorujte, co se bude dít :-)
Věřím, že slabou kytičku byste stejně jako já dali na okno a věnovali jí trochu víc péče, aby se jí začalo dařit :-) Abychom ani tohle krásné téma nebrali příliš vážně, nebudu zabíhat do hlubších teorií. V praxi jde hooodně o uklízení - energie (čchi) volně a plynule proudí tam, kde je čisto a uklizeno - přičemž nemusíme mít uměle naklizeno, nejlepší je "přirozené zabydlení"
Prozatím přidávám ještě pár praktických tipů:
- Udržujme zrcadla čistá - ať nám nenarušují náš obraz ani obraz našeho okolí.
- Dbejme, abychom se neodráželi v zrcadle při spánku - probíhá výměna a čištění naší energie.
- Udržujme čistý sporák - je to pomocník k našemu nasycení.
- Opravme kapající kohoutky, ať nám neutíká štěstí.
- Opravme vše, co je doma rozbité, pokud to budeme skutečně používat.
- Zbavme se neopravitelných a zbytečných věcí. Překážejí, zatěžují atmosféru a zabírají místo. Říká se, že co jsme nepoužili dva roky, již nepoužijeme.
- Rozdělme dlouhé chodby zvonkohrou, závěsem apod., abychom zpomalili tok energie.
Zkoušejme a hrajme si se svým okolím. Návody vždy berme rozumně s ohledem na zvyklosti své země - ne vše, co nosí štěstí v Číně, ho nosí i všude jinde.


Boadingovy čínské koule

23. listopadu 2011 v 2:10
Čínské akupresurní koule jsou jedním z tradičních výrobků, který již po staletí pomáhá zlepšovat psychickou sílu a odstraňuje nemoci. Dovolím si tady použít informace z prodejny :-))
Léčebné účinky těchto masážních koulí byly objeveny za vlády dynastie Ming ve 14. století. Každá kulička zní jinou tóninou (jedna vyšší, jedna nižší). Podle původní čínské teorie je 10 prstů spojeno se srdcem a orgány jako jsou játra, plíce, ledviny, žlučník, žaludek a dalšími životně důležitými orgány. Koule mohou na dlani stimulovat různé akupunkturní body, což podporuje tok životní energie meridiány, má blahodárný vliv na krevní oběh, práci svalů (smršťování), na posílení kostí, vyrovnává funkci obou mozkových hemisfér a pročišťuje mysl. Dále pomáhá při léčení hypertenze a jiných chronických onemocnění. Pokud budete cvičit denně a pravidelně, přispějete k odstranění únavy, zmenšíte projevy stresu a tím si hlavně pomůžete prodloužit život.
Vložte dvě kuličky do dlaně a ohýbejte a narovnávejte prsty tak, aby Vám koule rotovaly na dlani buď ve směru nebo protisměru hodinových ručiček. Během tohoto cvičení jsou všechny klenby v pohybu a svaly předloktí jsou harmonicky napínány a uvolňovány. Nejprve si vyberte menší kuličky a se zvyšující se zručností přejděte na větší velikosti.


Chození po uhlí

18. listopadu 2011 v 23:38
Úžasná zkušenost, kterou doporučuji. Na akci, kterou jsem absolvovala jsme měli vynikající doprovodný program, který sám o sobě stojí za prožití. Zejména po posledním "obřadu" měl člověk pocit, že dokáže všechno na světě. Po něm ale asi dvě hodiny vydatně pršelo, nabuzení zvolna odeznělo ... a díky tomu můžu říct, že to jde i bez zvláštní přípravy :-) ... Cesta je nachystaná, otřete si nohy na mokrém bílém ručníku a vyrazíte. A pak ještě jednou.
V budoucnu si chození určitě zopakuju, i když mě to pálilo jako sto čertů. Ostatních asi 25 lidí to totiž nepálilo skoro vůbec (kromě lektora, který šel nespočetněkrát a říkal, že čím víc chodíte, tím víc to pálí)


Tibetská houba

10. listopadu 2011 v 22:43
Jedná se o měkkou smetanově bílou houbičku, která v mléce spouští kvasný proces jehož výsledkem je chutný a moc moc zdravý kefír. Jednou za 24h se kefír slije přes menší cedník, čistou vodou vymyje sklenice, může a nemusí se propláchnout i samotná houba. Vloží se zpět do sklenice, zalije čerstvým mlékem a přikryje gázou nebo pap. ubrouskem. Hlavně při manipulací s ní nepoužíváme žádný kov - jen sklo, dřevo, plast. Za jeden den máme opět novou dávku. Údajně má až téměř zázračné účinky na zdraví, což nemohu posoudit, ale kefír je dobrý a cítím se po něm skvěle :-))


Praní s octem

28. října 2011 v 13:26
Známý všeuměl ocet je při praní výborný pomocník. Dává se cca 2-3 pol. lžíce přímo do dávkovače s aviváží. Prádlo má pěkně oživené barvy a bílá je opravdu bílá narozdíl od reklamou slibovaných zázraků.
PS: Z prádla ani z pračky není cítit ani náznakem.


Zavinování podle Dr.Karpa

16. října 2011 v 5:56
Zavinování miminek podle Dr. Karpa je stará známá věc a někde i běžně používaná, ale u nás není rozšížená tak, jak by si zasloužila. Jako každá metoda, neplatí ani tahle na úplně všechny děti, ale na moje rozhodně zabrala - tedy na druhou dcerku, protože při první jsem o ní nevěděla - bohužel.
Konkrétní balení dle fotek - děcko celkem pevně stáhneme nejlépe do plenkové osušky, tak aby mělo schované i ručičky. Malí mrňouskové dělají spoustu nevědomých pohybů, o které ani nestojí a sami se jimi budí a ruší. Navíc v bříšku měli ještě nedávno taky pěkně těsno.

Související metodou k utišení je houpání. Můžeme houpat volně nebo zabalenou "kukličku". Přičemž houpání není jen tak ledajaké hou hou. Položíme prcka na své předloktí (nejlépe vsedě s lokty opřenými o kolena) - nožičkami k sobě a hlavičkou v našich dlaních. Houpeme dost intenzivně ze strany na stranu - rozptyl asi na šíři boků a zleva doprava a zpět se dostanem asi za 1 vteřinu. Dospělého by to asi porazilo, ale miminka mají ještě za normální dost podobné pocity, když s nimi maminka chodila.

Mám uložený odkaz na stránky i s videoukázkami, ale bohužel nefunguje. Jestli se rozběhne, určitě ho přidám do odkazů. Byla tam ještě třetí metoda utišení dětského řevu - a to hluk. Opět dle zkušeností z matčina břicha, kde je pěkný rachot. Na děcko hlučíme šššššš, můžem pustit kohoutek s vodou nebo vysavač. Slyšela jsem i o mamině, jíž dítě klidně usínalo právě s puštěným vysavačem :-)

Dcerku jsem balila na spinkání nebo když jí bylo těžko a nic jiného nepotřebovala - zabalila, houpala a hlučela - a během chvilky byla spokojená. Když všechno zkombinujete, vypadá to drasticky, ale je to účinné. Na závěr ještě musím dodat, že houpání i přes svou intenzitu provádíme plynule, žádné škubání ani trhavé pohyby - viz upozorňování lékařů o nebezpečnosti třesení a vyhazování dětí do výšky!!

Praní na valše

8. října 2011 v 23:37
Nevím přesně jaké prostředky byly dříve používány, ale zkoušela jsem praní v nastrouhaném jádrovém mýdle (Jelena jsem nesehnala). Praní bylo super, romantický pocit, že stejné pohyby dělalo dříve tisíce žen a teď skoro nikdo - k nezaplacení. Prádlo je pěkně čisté, jen vůně by mi asi vadila - ale to spravila moderní aviváž. S dcerkami si na valše určitě zpestříme některý dlouhý zimní večer.


Žehlení cihličkou

8. října 2011 v 23:35
Od manželovy tety jsem dostala úžasnou žehlící soupravu :-) Jednou cihličkou žehlíte a druhá se mezitím hřeje. Když nemáte klasická kamna (stejně jako u nás v paneláku), vyhovuje i plotna na plynu.
Výsledek je celkem slušný, ale při pohledu na hromadu prádla se ráda vrátím k neromantické napařovačce. Díky váze cihličky by mi asi upadly ruce ...

Čištění koberce zelím

8. října 2011 v 23:31
Už několikrát jsem narazila na radu vyčistit koberec za pomoci zelí. Nebyla nijak zvlášť konkrétní, tudíž jsme začali klasicky. Nakrouhali hlávku zelí, poté poházeli po koberci - ideální fáze pro dvoje malé ručičky :-)), různě zašlapali a zamnuli - opět ideál pro dvoje malé nožičky a po chvíli vymetli (což už by bylo lepší bez pomoci :-))) Kalamitní fleky zůstaly (ty odstraní až výměna), ale koberec lehce navlhnul na přesně potřebou úroveň a vymetáním vlhkých kousků se krásně nabalily vlasy apod. a vůbec se vlákna probrala k životu. Jestli si časem zas adoptujeme kočičku, budem vědět, jak na všudypřítomné chlupy ;-))


 
 

Reklama