Vyšívání

Princezna na cestě

9. února 2013 v 18:49
Naše malá princezna dokončila přípravy a vesele se vydala na cestu. Tentokrát je zcela jasný cíl, kde bude tahle výšivka přišita.


Křížková výšivka

19. března 2012 v 9:38
V posledním vyšívacím příspěvku jsem zmínila blížícího se bratrance, nu a je tady. Na motýlkovi jsem průběžně pracovala asi půl roku. Mám představu o jeho dalším využití, ale ještě musí trochu dozrát.


Psychoterapie

12. ledna 2012 v 1:02
Vyšívání mi už dlouhá léta pomáhá. Tedy pomáhalo kdysi a teď při obnově vlastních zájmů a návratu ke kořenům pomáhá zase. Když člověku pod rukama vzniká něco pěkného, je to pocit k nezaplacení. Tenhle ptáček přiletěl loni na podzim a teď se mu pomalu blíží bratranec ze sedmého kolene. Doufám, že se nebude nikde toulat a přiletí brzy.


Poklad

25. listopadu 2011 v 1:57
Jeden z mých mála pokladů - ochrana zdi za kamny, kterou vyšívala moje prababička


Křížkové vyšívání

14. listopadu 2011 v 1:09
Právě jsem zjistila, že tu nemám skoro žádné svoje vyšívání ... vkládám tedy jednu kytku - podle háčkovacího vzoru a košík s růžemi, na který se chystám ještě jednou s lepším výběrem bavlnek.Dečky po babičce

4. listopadu 2011 v 5:49
Trocha kvítí na podzim vždycky potěší. Zrovna tyhle dva motivy jsem zkusila obkreslit window col. - na stole pak byl ubrousek a na lednici stejný motiv. Trochu váhám, jestli se do toho pustit znova, protože barva se "vsákla" do lednice a kytičky vlastně byly vidět ještě dloooouho poté, co jsem je sloupla.
Pár pokladů

16. října 2011 v 6:29
Někdy mám pocit, že poklady "po babičce" se mi záhadně vyhnuly. Pár kousků ale naštěstí doputovalo do mého světa, tak se s Vámi mohu podělit o tuto krásu. Je to starý vyšívaný čepec a čepička pro miminko:Výšivky z dětství

28. září 2011 v 0:36
Tyhle krásky jsem vyšívala jako děcko - cca od nějakých 10 let - tenkrát mi připadaly naprosto úžasné :-))
 
 

Reklama