Tvoříme s dětmi

Nástěnka

20. září 2013 v 17:08
Kdekoliv jsem narazila na nástěnky potažené látkou a různými pentlemi na zasouvání obrázků (nebo třeba i nákupního seznamu), všude se mi ohromně líbily a věděla jsem, že jednou bude jedna i u nás. V rámci tažení za dokončení restů byla na jednom z prvních míst. Vzala jsem proto nástěnku, kterou už nějaký čas cácorky měly, a část s bílou těžko použitelnou deskou dostala novou vytouženou tvář. Vypadá skvěle. Už jen navrtat a pověsit - nejspíš sepíšem seznam restů i našemu taťkovi Mrkající.Panenky

24. února 2013 v 21:48
Dnešní příspěvek je jedním z těch spíše pro pobavení. Opravdu nechápu, proč nám Ježíšek pravidelně dělá průvan v peněženkách, když si děti dva dny po Vánocích hrají s upřímnou radostí a nadšením s panenkami vlastnoručně vyrobenými, všude kapajícími a nervy rodičovstva zkoušejícími. A ani jsem se neodvážila fotit, jakou zábavu skýtala stará děravá ponožka nebo všeobecně oblíbené muzicírování pokličkami a kastroly. Nechcete se také podělit o kouzelé výmysly svých ratolestí?


Hrátky se sádrou

13. ledna 2013 v 21:51
Už před vánoci jsme se s holčičkami pustily do hraní se sádrou. Začaly jsme odléváním do vánočních formiček a také formy na kytičky. Měly jsme v plánu ještě malé ozdobičky z adventního kalendáře (papírového s rádobyčokoládou) - jenže nám je taťka zrušil dřív, než jsme mu stihly říct, že je potřebujeme. Starší formičky sem tam pustily do sádry flíček, ale neva, drobnosti dopadly pěkně. I má pokusná placička s obtiskem vypadá moc hezky. Děcka tohle bavilo v každé fázi - míchání sádry, plnění formiček, vyklepávání zaschlých tvarů - o barvení nemluvě.


Papírové korálky

13. září 2012 v 18:15
Nedávno jsme se holkama pustily do papírových korálků. Papír omalovaly, jak je zrovna bavilo - tedy nic moc - hlavně, abychom stříhaly a lepily. Přiznám se, že umotat je tak, aby byly opravdu krásně souměrné, nebylo tak banální, jak jsem si původně představovala. Nakonec jsme je ale zvládly, holčičky je navlékly, a teď mi visí v šicím koutku.


Podzimní koláž

26. července 2012 v 22:47
V současných horkých dnech je ideální příležitost vzpomenout si - nebo možná spíš se začít těšit na podzim. Jak je krásně barevný, pestrý, mnohotvárný. Už jsem se dřív zmínila o prima školkové nástěnce - Maminko, tatínku vyrob si se mnou ... a tenkrát bylo téma právě podzim. Cestou domů jsme si s holčičkami udělaly malou procházku a posbíraly kdeco. Doma proběhla selekce a malé doporučení, a pak si dcerka sama navrhla uspořádání a všechno přilepila na nevyužitou destičku, co byla připravena na decoupage. Podle mě je výsledek velmi velmi podařený, rozhodně bych ho nevyřešila lépe. Je to Moje Zlatíčko ♥Sněhuláček

21. ledna 2012 v 15:13
Moc se mi líbí jednoduchá nástěnka ve školce s nápisem: "Maminko, tatínku, udělej se mnou:" - momentální téma je sněhulák. Přemýšleli jsme o nějakém šitém nebo vyšívaném na papíře, ale pak mi padly do oka různé oříšky od vánoc. Vzali jsme tedy mandli, vlašák, lískáč a burák ... taky tavnou pistoli a akrylovou barvu ... Sněhuláček je tak pěkný, že si jich nejspíš na příští vánoce uděláme několik.

PS: fotka je podle monitoru v životní až nadživotní velikosti, sněhuláček je vážně roztomilýÚklid

14. ledna 2012 v 23:11
Nedávno u Bell v galerii zveřejnila Soema fotku parádního jehelníčku, v němž byly zapíchané špendlíky do skupinek krásně podle barev. Zlehka jsme pak se švadlenkami podebatily, kdo jak srovnává různé drobnosti v domácnosti. A protože taky patřím k těm, co nesnesou mít na jedné pověšené košili kolíčky různých barev, moc mě potěšilo, když krátce na to pomáhala dcerka sbírat rozsypané špendlíky.
Také "trpíte" něčím podobným?


Origami

16. prosince 2011 v 21:25
V tomto případě je nadpis origami trochu nadnesený ... delší čas jsem pořád přemýšlela, jak jsme jako děti skládali papírový kalíšek. Pořád jsem si nemohla vzpomenout, až jsem pak listovala starým magazínem - a kalíšek byl na světě. A nejen kalíšek, ale i další vzpomínky na mladší školní léta.


Kytičky, stromečky

14. prosince 2011 v 3:17
Příroda je nekonečným zdrojem inspirace a kytičky nás nikdy neomrzí.


Pomocník

10. prosince 2011 v 18:25
Došly mi síly s nekonečným ořezáváním pastelek, proto jsem sehnala elektrické ořezávátko a jsem z něho tak nadšená, že se s Vámi musím podělit. Výborný pomocník.


Losíčci

4. prosince 2011 v 21:40
K dnešním dětským příspěvkům ještě přidám naše kamarády ze severu - aby jim v létě nebylo horko, dostali nové slušivé oblečky :-)) Trochu se nám při focení zaklonili, tak jim místo do očí koukáme do nosů :-)
Tričko

4. prosince 2011 v 21:32
I malování na trička má s dětmi své kouzlo. Sice je musíte hlídat ještě víc, než jindy, ale co bychom neudělali pro jejich radost ... a pro svojí vlastně také - moc se těším na triko, co si od nich nechám namalovat pro sebe. A kdyby někdo přesně nepoznal - je tam sluníčko, strom a tygr.


Akvárium

4. prosince 2011 v 21:16
Kdekoli jsem je viděla, moc se mi líbila - akvária na sucho. Na nástěnkách, ve skutečném akváriu a nejčastěji v jakési krabici - naše je ve víku krabice od bot. Ráda bych ještě rozkvetlou louku s motýly.


Jak jsme zavařovali

25. listopadu 2011 v 1:54
Před ... no - už dost lety ... jsem poctivě zavařovala okurky a když se poštěstilo nějaké ovoce, tak i to. Teď už zavařujeme jenom s dětmi

Kolíčky

23. listopadu 2011 v 1:55
Máme s dětmi rádi pověšené jejich obrázky - např. přikolíčkované na šňůře. Původně jsem myslela, že kolíky zkrátka namalujeme, ale "projekt" se maličko zvětšil


Na větvi

10. listopadu 2011 v 23:06
Dost často při procházce s dětmi nacházíme venku věci, které zkrátka nutně potřebujeme donést domů. Tak každou chvíli nosíme listí, kytičky, kameny, větve ... následky pak vypadají třeba takhle (obrázky jsou z loňského jara, kdy frčely černé balónky, a podzimu, kdy k nám přiletěly na návštěvu víly)
Soudek

1. listopadu 2011 v 2:51
Najednou jsem si vzpomněla, jak jsme ve školní družině vyráběli soudek. Stačí sklenička od přesnídávky, pár starých kolíčků, lepidlo, barva a možná něco na přepásání. A hned jsou děti zabavené (... asi na 15-20 minut :-)))
Obrázky s tapiko řezanci

28. října 2011 v 13:44


Kožíškování

28. října 2011 v 13:43


Popkornový obrázek

16. října 2011 v 6:05
Při "svých nákupech" jsem narazila na pěknou věcičku - obrázek děcka vybarví - raději vodovkami - poté se zapeče v el. troubě a tím mu vystoupí textura.


Podzim

12. října 2011 v 22:28
Podzim se nám pěkně rozběhl, tak dnes vkládám pár obrázků našeho loňského podzimního tvořeníčka:
 
 

Reklama