Společné projekty

Čepice podle Ajky a Lucky

16. října 2016 v 21:57
Když se dají dohromady dvě šikovné a milé osůbky může vzniknout třeba šťastné manželství anebo taky prima šicí klub. V případě Ajky a Lucky pochopitelně druhá varianta. Ve jejich FB skupině už se šila pěkná kabelka, kterou zatím nemám a teď šikovné jednoduché čepky - většinou z úpletu prima podzimní. V mých zásobách sice úplet chybí, ale zato nechybí heboučký flees, ze kterého už mají naše cácorky osvědčené šály. Letos je tedy mají doplněné o čepice, a aby nám ladily barvy, i praktický nákrčník taky podle návodu od Ajky.
Dnes byl na focení krásný den, stromy se barví, slunce lehce hřeje a ovce se pasou ... budu si to muset pamatovat, až zas přijde pondělí ráno ... ;-)


Zelená 2016

14. března 2016 v 21:29

Hezký večer, prosím všechny přihlášené do zelené výměny 2016 o doplnění informací - přání i nabídek. První dvojice už se rýsují, tak ať se pěkně rozdělíme. Případní noví zájemci se stále mohou bez problémů nahlásit.

Seznam přihlášených a jejich přání:

1. Světluška - medvědí česnek, pryskyřníky, srdcovky kromě růžové, venkovské trvalky - od 5.Zdenka

2. Máculka - kvetoucí i nekvetoucí trvalky, hortenzie - od 6. Dana T

3. Jitka Luky - zahradní trvalky, zejména suchomilné - od 4. VendyW

4. VendyW - velkokvěté plné fuchsie, čemeřice kromě bílé a nachové, lilie, převislé begónie, velkokvěté krokusy - od 2. Máculka

5. Zdenka Z malé chaloupky - třapatka nachová, šišák bajkalský - od 3. Jitka Luky

6. Dana T - floxy, astry, monarda - od 1. Světluška

7. Miluška Bem - kopretina - od 8. Mamasita

8. Mamasita - od 7. Miluška Bem


Seznam nabídek:

1. Světluška - mladé hlízy gladiol, trs pivoňka, sazenička levandule, syrského ibišku, máta, meduňka, pokojovky - fialky, aloe, lopatkovec, zelenec, bambus, voskovka, potos - pro 6. Dana T

2. Máculka - bílá toulitka, oxalis, ostřice, bílý durman, semínka - balkónová rajčata, tyčková rajčata pear, šanta kočičí - pro 4. Vendy W

3. Jitka Luky - aloe, bylinky, levandule, hortenzie, rýmovník, třapatka - pro 5. Zdenka

4. VendyW - oddělek orchideje Celogyne cristata, tmavě fialovou až černou kalu, rozrazil klasnatý (růžový, modrý) - pro 3. Jitka Luky

5. Zdenka - medvědí česnek, řebříček bertrám - pro 1. Světluška

6. Dana T - čemeřice (orientalis, foetidus), traviny, orlíčky, hortenzie - pro 2. Máculka

7. Miluška Bem - semínka levandule - pro 8. Mamasita

8. Mamasita - topinabury, penízky, orlíčky, kopretina, durman - pro 7. Miluška Bem

Zelená výměna 2016

16. února 2016 v 18:28
Krásný večer všem, protože na předpozvánku už se pár dobrých duší ozvalo - oficiálně vyhlašuji třetí kolo Zelené výměny. Hodně z Vás už ji zná a budeme se držet osvědčeného postupu z loňského jara. Pro nově příchozí pár informací:

CO POSÍLÁME?
Živé rostliny domácí nebo venkovní, dle dohody mohou být i semínka, oddenky nebo cibule. Mohou být okrasné, léčivé, květiny, bylinky, klidně i ovoce nebo zelenina, keříky - zkrátka cokoli, co potěší nadšené pěstitele, kteří ocení čistou a s láskou pěstovanou rostlinu bez umělého rychlení. Důležitou zásadou zůstává posílat pouze vitální zdravé kusy bez chorob a škůdců.

JAK SE HLÁSÍME?
Napsáním komentáře pod tento článek - napište si dva tři druhy rostlin, které byste rádi dostali, případně že nemáte konkrétní přání. Průběžně budu dělat přehledný seznam. Kdo má blog nebo jinou osobní www stránku, přidávejte odkaz, kdo nemá, přidejte si prosím ke jménu i přezdívku. Když se přihlásí 4 Lucie, nikdo pak neví, kdo je kdo. Přidávejte také svou mailovou adresu, ať máme vzájemné kontakty - pokud by někomu vadilo její zveřejnění, zašlete mi ji přes Zprávu autorovi (v levém sloupci dole) a poté bude poskytnuta jen protistraně.

KOMU POSÍLÁME?
Necháme si asi tři týdny na přihlašování, a poté se prosím všichni podívejte na seznam. Opět přes komentáře pak pište, pro koho byste mohli balíček odeslat, že např. máte k dispozici dva z jeho vytoužených druhů. Opět budu info doplňovat do seznamu. Jakmile budete mít ke svému přání přiděleného odesílatele, můžete mu poslat svou poštovní adresu a domluvit se na termínu odeslání (aby např. nechal kytičku lehce zakořenit apod). Samozřejmě se každý nemusí dočkat kytičky na přání a nakonec dorozdělím odesílatele tam, kam se nikdo nenahlásil nebo nebyl konkrétní požadavek.

UZÁVĚRKA
Tři týdny - do 8.3. se přihlašujeme s poptávkou, poté zveřejním nový článek a začnem se hlásit s nabídkami. Absolutní stop stav bych viděla na 15.3. Do té doby se stále můžete přihlašovat, ale čím později se nahlásíte, tím je pravděpodobnější, že nedostanete kytičku na konkrétní přání. Myslím ale, že my milovníci zelených kamarádek budeme rádi za jakýkoliv přírůstek do našich opečovávaných sbírek. Odeslání nemá přímo stanovenou uzávěrku, mnoho rostlin je třeba dělit na podzim a z dřívějších výměn máme s tímto dobrou zkušenost - zkrátka se obě strany dohodnou a balíček bude odeslán na podzim.

MEGADŮLEŽITÉ!!
Důrazně ale opravdu důrazně prosím všechny o zvážení, jestli se skutečně chtějí aktivně zapojit. Čím více nás bude, tím lépe, dvířka jsou doširoka otevřená, ale nerada bych, aby se nám vyskytl mrtvý bod - někdo, kdo si nechá balíček poslat, ale sám jej neodešle. Ať se stane cokoliv, vyskytne se jakákoliv překážka, neváhejte napsat a ze seznamu Vás bez problémů vyřadím, na tom není nic špatného, ale nenechte prosím svou protistranu marně čekat. Stejně tak si očekávaný balíček pohlídejte a vyzvedněte, aby se nevrátil nevyzvednutý zpět odesílateli.

Pro začátek jsou snad informace kompletní, případné dotazy pochopitelně vyřešíme v komentářích. Těším se na Vás a budu ráda, přidáte-li pozvání na výměnu i k sobě na blog. Jak říkám, čím více nás bude, tím lépe a tím spíše se nám splní naše přání.Seznam přihlášených a jejich přání:

1. Světluška - medvědí česnek, pryskyřníky, srdcovky kromě růžové, venkovské trvalky
2. Máculka - kvetoucí i nekvetoucí trvalky
3. Jitka Luky - zahradní trvalky, zejména suchomilné
4. VendyW - velkokvěté plné fuchsie, čemeřice kromě bílé a nachové, lilie, převislé begónie, velkokvěté krokusy
5. Zdenka Z malé chaloupky - třapatka nachová, šišák bajkalský
6. Dana T - floxy, astry, monarda
7. Miluška Bem -
8. Mamasita -
Seznam nabídek:

1. Světluška -
2. Máculka -
3. Jitka Luky - aloe, bylinky, levandule, hortenzie, rýmovník - 5
4. VendyW - oddělek orchideje Celogyne cristata, tmavě fialovou až černou kalu, rozrazil klasnatý (růžový, modrý) - 3
5. Zdenka - medvědí česnek, řebříček bertrám - 1
6. Dana T - čemeřice (orientalis, foetidus), traviny, orlíčky, hortenzie
7. Miluška Bem -
8. Mamasita - topinabury, penízky, orlíčky, kopretina, durman

Dáme další zelenou?

16. února 2016 v 8:41
Zdravím všechny návštěvnice i případné návštěvníky a mám na Vás dotaz. Již dvakrát jsme si úspěšně povyměňovali spoustu krásných zahradních i domácích květin v loňské a předloňské zelené výměně. Další už jsem vyhlašovat ani nechtěla, ale prožíváme momentálně s Mácul nebývalé zahradnické nadšení a rády bychom si daly další kolo. Ptám se tedy - měli byste zájem ještě o další vyměňování zelených kamarádek pro vzájemné rozšíření sbírek a barev pro své domovy a zahrady? Ať jste se již zapojili, nebo byste měnili poprvé, písněte prosím do komentáře - a kdybyste chtěli, rovnou můžete připsat, jaké květiny byste rádi dostali. Bude-li nás aspoň pár, udělám pak článek s bližšími informacemi - vše by fungovalo jako na jaře 2015.

Pro inspiraci obrázek z Pinterestu

Trocha dobrých skutků

11. listopadu 2015 v 22:26
Přeji hezký středeční večer a v blížícím se předvánočním čase přicházím se snad inspirativním článkem. Myslím, že v každém z nás je kousek dobra, někde menší, někde větší, někdy je třeba ho pracně hledat a jindy samo vypluje na povrch. A snad právě blížící se advent vytáhl na světlo můj drobný příspěvek pro dobrou věc. A kdoví, třeba se i Vám zničehonic zachce udělat další kousek skládačky dobrých skutků. Charitativních projektů je bezpočet a všechny potřebné, ráda bych ale využila zaměření blogu na ruční práce a na konci článku udělala seznam odkazů, kam je možno se zapojit právě se svým výtvorem případně podporou. Víte-li o nějakém, neváhejte napsat odkaz do komentářů, ať jej přidám. Dříve nebo později se jistě najde šikula, která svým umem potěší někoho, komu je radosti zapotřebí.


Abych byla konkrétní, zorganizovaly jsme se s holkama na fleru a daly se do šití didaktické knížky pro Matýska. Můj příspěvek je stránka na trénování zapínání knoflíků. Z druhé strany neaktivní obrázek pro zábavu i trénování dle fantazie.

.Po čase jsem také ušila pár bločků pro Deky z lásky. Kočičky Adámkovi a mimoně pro Vendu.

.A také předávám vánoční ozdobičky pro ostrovské neslyšící a nedoslýchavé, pro které můžete jakýmkoliv dílkem přispět také. Bližší info U Máculky. (Na ozdobičky tu bude záhy návod.)
A teď už odkazy, kam se lze zapojit nebo naopak obrátit, je-li to třeba:Stop igelitkám

20. září 2015 v 23:07
V létě jsme s Ajkou zveřejnily výzvu k akci Stop igelitkám. Běžela souběžně na Fleru i mezi blogerkami a návštěvnicemi blogů a nyní jsme připravily přehled jejích výsledků. Resp. tašky ušité v rámci Fleru jste si již mohli prohlédnout v Ajčině blogu ZDE a nyní tedy přehled blogových tašek vyrobených pro odlehčení naší Zemi. Děkujeme všem švadlenkám a háčkařkám, které jste se zapojily - vznikla spousta krásných kousků nejrůznějších typů, které Vám nebo Vámi obdarovaným budou jistě dlouho a dobře sloužit.

PS: pokud jste ještě někdo šil a nejste uveden v přehledu, stále je možno ho doplnit. Jen se mi ozvěte. Stejně tak, jestli máte vlastní blog a není Vaše přezdívka proklikávací. Díky.

Ajka


Světluška


Jarka EfJitka


Hana H.Ž.- tvorbaLenka Trun


Jiřina JOYJOY


Petra FialkaMarie MaKra ChrpinkaJarmila U Fortny


Hanka MiksulkaMartina MartaB


Zdenka


Jana JanaVi


Jindra Nina


Bára Tulipán


Markéta Kerachne


Lída Plyšok


Janka Mé radostiPavla Tel.


KřížulkaJana KonjananaStop igelitkám

5. srpna 2015 v 8:45
obrázek: Pinterest

Prosím všechny přihlášené i nepřihlášené, kdo se zapojili nebo se ještě mohou zapojit do akce Stop igelitkám - pomalu dokončujte své tašky a jejich focení a fotky prosím do konce příštího týdne odešlete na mail poliotka@volny.cz a do předmětu prosím uveďte Stop igelitkám.
Chystáme s Ajkou článek s přehledem naší šikovnosti a dobrých skutků pro naši Zem a bylo by fajn, ať je nás tam dost. Samozřejmě přidejte i odkaz k sobě na blog, ať ho můžem k obrázkům doplnit.

Vzpomínková deka - pracovní článek

13. července 2015 v 12:09
Přeji krásný den, návštěvníky prosím tenhle článek přeskočit - předchozí je zajímavější a stále jste srdečně zváni k akci "Stop igelitkám".

Pro holky z Mariny, které jsou přihlášené do akce Vzpomínková deka, tady bude zejména přehled došlých obálek se čtverečky. Času je zatím dost, tak žádný spěch a pěkně chystejte, ať na sebe máme krásné vzpomínky.

Připomínám - chystáme 60 čtverců zdobených nebo ne o rozměru 15 x 15cm.

Přihlášené:

1. Abea (Beáta Poprad) - doručeno 12.8.
2. Ajka (Alena Karlovy Vary) - doručeno 25.9.
3. Aknelka (Lenka Vyškov) - doručeno 23.9. - Ř44
4. Alouette - doručeno 7.10. - Ř44
5. Atkab 22 (Alica, Nová Baňa) - doručeno 10.9. - poslat na 47. Rianna
6. Bartud (Denisa Pacov) - doručeno 27.8. - O25 - ob.
7. Bellet (Iva Roudnice) - doručeno 25.9.
8. Bem (Miluše Bohumín) - doručeno 27.8. - S44
9. Beruska (Petra Hlučín) - doručeno 28.8. - S44
10. Blanche (Blanka Plzeň) - doručeno 29.7. - Č44
11. Blanka ze Lhotky (Blanka Nasavrky) - doručeno 3.8. - S44
12. Da - MA (Dana Jablonec) - doručeno 26.8. - S50
13. Dalmatin (Markéta) - doručeno 14.8. - S50 - ob.
14. Daglarka (Dagmar Dvůr Králové) - doručeno 27.8. - S45
15. Evule1306 (Eva Frýdek-Místek) - doručeno 28.8. - Z45
16. Haninka (Hana Ostrava) - doručeno 27.8. - S44
17. Hela (Helena Plzeň) - doručeno 27.8. - S44
18. Heluš (Helena Brandýs n.L.) - doručeno 5.8. - S44
19. IvetaHof (Iveta Ústí nad Orlicí) - doručeno 31.8. - Ř44
20. Jajis.b (Jája Čáslav) - doručeno 26.8. - Z100
22. Jarma (Jarmila Strážek ) - doručeno 25.8. - Z50
23. Jitta (Jitka Jičín) - doručeno 26.8. - S44
24. Joyjoy (Jiřina Kaznějov) - doručeno 31.8. - Ř44
36. Matys (Eva Tábor) - doručeno 26.8. - S44
37. Milá-mamča - MKpatchwork (Martina Bojkovice) - doručeno 6.8. - S44
38. Mourek - doručeno 27.8. - poslat na 17.Hela
50. Siguro (Lenka Vyškov) - doručeno 16.9. - Ř44
51. Sihaja (Lenka Kadaň) - doručeno 6.10. - Ř50
52. Světluška
60. Zuzka š (Zuzana Děčín) - doručeno 27.8. - S47

Výzva

7. července 2015 v 0:34
Společně s Ajkou jsme se rozhodly Vás pozvat k dalšímu společnému tvoření - tentokrát s poměrně volným zadáním, avšak o to chvályhodnějším posláním. Dnešní výzva není zdaleka nová, běžela už blogovým světem několikrát a naprosto v souladu s mým současným ekonadšením věříme, že i po stopadesáté bude mít smysl. No řekněte, nebylo by dobré pro tuhle krásu udělat aspoň něco docela malého, co nás navíc bude těšit a bude nám pomáhat v našich všedních dnech?

(obrázky z Pinterestu)

A o co tedy jde? Šijeme - háčkujeme - pleteme nákupní tašky, abychom nechodily po světě s igelitkou. Rozměr i technika případně kombinace technik je plně na Vás. Vyrobte si tašku právě takovou, jaká se bude líbit a bude vyhovovat právě Vám. Kdybyste se chtěli zapojit, ale jste třeba švadlenka-začátečnice, neváhejte mrknout např. sem a vyberte si podrobný fotonávod, který Vás povede krok za krokem k vítěznému cíli.

Budeme rády, když na své blogy přidáte odkaz k jedné z nás a pozvání k akci i pro Vaše čtenáře a čtenářky. Akce běží na obou našich blogových stránkách a souběžně také na Fleru v Klubu vzájemné podpory. Tvořit tašky můžete samozřejmě kdykoliv, v rámci akce si dáváme termín max do 15. 8. 2015, do kterého také prosím zašlete fotografii svého hotového díla na mailovou adresu: poliotka@volny.cz. V mailu prosím uveďte i svou blogovou přezdívku a odkaz k Vám. Po skončení uděláme přehlednou reportáž, jak se nám dařilo.

Doufáme, že se zúčastníte v hojném počtu, rozšíříte pozvání do všech konců světa a děkujeme za nás i za naši Zemi.

PS: Máme tu návrh na akci výměnnou, což může být zajímavým zpestřením. Takže prosím ty, kdo by měli zájem o výměnu hotových tašek, aby se nahlásili v komentáři vč. kontaktu na sebe. Podle zájmu dodělám seznam pro výměny.

Do výměny máme zatím přihlášeny:

Bára
Šárka (SK)

Zelená výměna - rozdělujeme

22. dubna 2015 v 20:11

Přeji hezký večer a posílám kytičku pro lepší náladu. Případné nové zájemce ještě do party v aktuální výměně bereme. A my dříve nahlášení se pustíme do rozdělení dárců a obdarovaných. Máme tu již několikero nabídek, ale protože v původních instrukcích bylo, že je přidáme v dalším kroku, prosím nyní i ty, kteří ještě nenabízeli, aby prohlédli požadavky a máte-li nejlépe aspoň dva druhy kytiček, které by někdo rád, prosím o info v komentáři.
Vkládám nyní seznam přání a postupně budu přidávat informace k rozdělení.

Abychom měli přehled a zároveň se neztratili v moři informací, dáme si veřejné nabídky a jakmile se spárujeme, můžete si už konkrétní podrobnosti vč. poštovní adresy a termínu odeslání domlouvat mezi sebou mailem. Zatím podle předchozích komentářů dávám Aničku a Pavlínu k sobě navzájem, ale jinak můžete někomu posílat a od někoho jiného dostávat tak, abychom co možná nejlépe vyhověli svým přáním.

Termín odeslání bych skutečně nechala dost volný. Další kola této výměny neplánuji, takže jak už jsme povídali - když třeba někdo moc stojí o pivoňky a je ochoten si na ně počkat, domluvte se mezi sebou a vyčkejte na čas vhodný pro jejich rozdělování. Jen pak prosím nezapomeňte dohodu dodržet.

Seznam přihlášených a jejich přání:

2/2 Světluška - amarylis, floxy, růže - dostává od MarijaKes, Daglarky

1/1 Zdenka Z malé chaloupky - čemeřice - dostává od Majky

2/2 Jana Konjanana My little world - šeřík, pivoňky, bylinky, čemeřice - dostává od Daglarky, Jitky Luky

2/4 Jitka Luky - srdcovka, muchovník, josta - dostává od Janky, Konjanany

3/3 Marie Chrpinka - srdcovka, sněženky, bledule - dostává od Maji, Pavlíny, Majky

1/1 Maja Se zahrádkou - šalvěj, bílá levandule, modrice nevím přesně co je - modřenec? - dostává od Marie Chrpinky

1/1 Křížulka - levandule, bylinky jakékoliv - oregano, pažitka ... - dostává od Jitky Luky

1/1 Venda82 - sněženky, bledule, čemeřice - dostává od Majunky

2/3 Majka - tmavá čemeřice, srdcovka, narcisky, sněženky, bledule - dostává od Marie Chrpinky, Světlušky

1/1 Anička ... a její kratochvíle - ostřice Buchananova, ostřice chocholatá, kavyl péřovitý, barevné sasanky japonské, vysoký orlíček, rozchodníky, rozchodníkovce, červené a růžové kopretiny - dostává od Pavlíny

0/0 Martina Decor Blanc - sněženky, pivoňky, přísavník

1/1 MarijaKes foto - fialový nebo červený klematis, růže - dostává od Jany80

4/3 Dagmar Daglarka - nenáročná bohatě kvetoucí pnoucí růže - dostává od Zdenky, Světlušky, Pavlíny, Konjanany

1/1 Janka Mé radosti - koniklec, bledule, pokojové fialky - dostává od Křižulky

1/1 Máculka - kvetoucí trvalka do 0,5m, barevné "polštářkotvorné" - co nechutnají lesní zvěři - dostává od Jitky Luky

4/4 Pavlína - tymián, levandule, kamčatská borůvka, brusinka, muchovník, talovín, žlutý čilimník - dostává od Aničky, Majky, Marie Chrpinky, Daglarky

1/1 Jana 80 - kvetoucí trvalku na přímé slunce - dostává od Máculky

1/1 Majunka - jakoukoli kytičku - dostává od Vendy


A kontrolní seznam odesílajících:

Světluška - posílá Majce, Daglarce
Zdenka Z malé chaloupky - posílá Daglarce (odesláno)
Jana Konjanana My little world - posílá Daglarce (odesláno), Jitce Luky (odesláno)
Jitka Luky posílá Křížulce (odesláno), Máculce (odesláno), Konjananě (odesláno), Jance Mé radosti (odesláno)
Maja Se zahrádkou - posílá Marii Chrpince
Křížulka posílá Jance Mé radosti (půjde cca 15/5)
Venda82 - posílá Majunce
Majka posílá Pavlíně, Zdence, Marii Chrpince
Martina Decor Blanc
Máculka - posílá Janě 80
Pavlína posílá Aničce ... a její kratochvíle, Marii Chrpince, Daglarce a Majce
Jana 80 - posílá MarijaKes
Majunka - posílá Vendě

Zelená výměna JARO 2015

3. dubna 2015 v 9:59
Dovoluji si Vás pozvat ke druhému - jarnímu kolu Zelené výměny. Loni koncem léta jsme ji úspěšně vyzkoušeli poprvé a snad nemluvím sama za sebe, že k velké spokojenosti. Dost z Vás už ví, o co se jedná, ale udělala bych tentokrát menší změnu. Takže něco málo informací:

CO POSÍLÁME?
1. Živé rostliny domácí nebo venkovní, dle dohody mohou být i semínka, oddenky nebo cibule. Mohou být okrasné, léčivé, květiny, bylinky, klidně i ovoce nebo zelenina, keříky - zkrátka cokoli, co potěší nadšené pěstitele, kteří ocení čistou a s láskou pěstovanou rostlinu bez umělého rychlení. Důležitou zásadou zůstává posílat pouze vitální zdravé kusy bez chorob a škůdců.
2. Malý dárek jakkoliv související s květinami - květináč, zápich, ozdobná tyčka k opoře, květovanou tašku, nejrůznější pouzdra v barvách květin, bižu - absolutně cokoliv, vyrobené jakoukoliv technikou nebo i koupené.

JAK SE HLÁSÍME?
Protože nám pošta opět podražila a cílem není jen její spokojenost, rozhodla jsem se, že tentokrát budeme posílat více podle přání. Takže v první řadě se přes komentáře hlašte k účasti a vždy si napište dva tři druhy rostlin, které byste rádi dostali, případně napište, že nemáte konkrétní přání. Průběžně budu dělat přehledný seznam. Kdo má blog, přidávejte v komentáři odkaz, kdo nemá přidejte si prosím ke jménu nějakou přezdívku (komu nevadí zveřejnění, může i příjmení). Když se přihlásí 4 Lucie, sama pak nevím kdo je kdo. Přidávejte také svou mailovou adresu, ať máme vzájemné kontakty - pokud by někomu vadilo její zveřejnění, zašlete mi ji přes Zprávu autorovi (v levém sloupci dole) a poté bude poskytnuta jen protistraně.

KOMU POSÍLÁME?
Necháme si asi dva týdny na přihlašování, a poté se prosím všichni podívají na seznam. Opět přes komentáře pak pište, pro koho byste mohli balíček odeslat, že např. máte k dispozici dva z jeho vytoužených druhů. Opět budu info doplňovat do seznamu. Jakmile budete mít ke svému přání přiděleného odesílatele, můžete mu poslat svou poštovní adresu a domluvit se na termínu odeslání (aby např. nechal kytičku lehne zakořenit apod). Samozřejmě se každý nemusí dočkat kytičky na přání a nakonec dorozdělím odesílatele tam, kam se nikdo nenahlásil nebo nebyl konkrétní požadavek.

UZÁVĚRKA
Dva týdny - do 17.4. se jen přihlašujeme s poptávkou, poté zveřejním nový článek a začnem se hlásit s nabídkami. Absolutní stop stav bych viděla na 30.4. Po celý duben se stále můžete přihlašovat, ale čím později se nahlásíte, tím je pravděpodobnější, že nedostanete kytičku na konkrétní přání. Myslím ale, že my milovníci zelených kamarádek budeme rádi za jakýkoliv přírůstek do našich opečovávaných sbírek.

MEGADŮLEŽITÉ!!
Důrazně ale opravdu důrazně prosím všechny o zvážení, jestli se skutečně chtějí aktivně zapojit. Čím více nás bude, tím lépe, dvířka jsou doširoka otevřená, ale nechci, aby se nám opět vyskytl mrtvý bod - někdo, kdo si nechá balíček poslat, ale sám jej neodešle. Ať se stane cokoliv, vyskytne se jakákoliv překážka, neváhejte napsat a ze seznamu Vás bez problémů vyřadím, na tom není nic špatného, ale nenechte prosím svou protistranu marně čekat. Stejně tak si očekávaný balíček pohlídejte a vyzvedněte, aby se nevrátil nevyzvednutý zpět odesílateli.

Pro začátek jsou snad informace kompletní, případné dotazy pochopitelně vyřešíme v komentářích. Těším se na Vás a budu ráda, přidáte-li pozvání na výměnu i k sobě na blog. Jak říkám, čím více nás bude, tím lépe a tím spíše se nám splní naše přání.

Seznam přihlášených a jejich přání:

 1. Světluška - amarylis, floxy, růže
 2. Zdenka Z malé chaloupky - čemeřice
 3. Jana Konjanana My little world - šeřík, pivoňky, bylinky, čemeřice
 4. Jitka Luky - srdcovka, muchovník, josta
 5. Marie Chrpinka - srdcovka, sněženky, bledule
 6. Maja Se zahrádkou - šalvěj, bílá levandule, modrice nevím přesně co je - modřenec?
 7. Křížulka - levandule, bylinky jakékoliv - oregano, pažitka ...
 8. Venda82 - sněženky, bledule, čemeřice
 9. Majka - tmavá čemeřice, srdcovka, narcisky, sněženky, bledule
 10. Anička ... a její kratochvíle - ostřice Buchananova, ostřice chocholatá, kavyl péřovitý, barevné sasanky japonské, vysoký orlíček, rozchodníky, rozchodníkovce, červené a růžové kopretiny
 11. Martina Decor Blanc - sněženky, pivoňky, přísavník
 12. MarijaKes foto - fialový nebo červený klematis, růže
 13. Dagmar Daglarka - nenáročná bohatě kvetoucí pnoucí růže
 14. Janka Mé radosti - koniklec, bledule, pokojové fialky
 15. Eva Bezdíkovo tvoření - kakost, barevné kopretiny, velký papyrus
 16. Máculka - kvetoucí trvalka do 0,5m, barevné "polštářkotvorné" - co nechutnají lesní zvěři
 17. Pavlína - tymián, levandule, kamčatská borůvka, brusinka, muchovník, talovín, žlutý čilimník


Zelené ohlédnutí

14. února 2015 v 9:00
Poměrně často se na nejrůznějších blozích objevují dost oblíbené výměnné akce - tu jarní, tu vánoční, tu srdíčková, kočičková, háčkovaná a kdejaká jiná. Všechny jsou bezva a občas se jich také s chutí účastním. A protože loni v létě se mi poštěstilo s jednou milou osůbkou vyměnit dlouho sháněnou kytičku, byl jen krůček k vyhlášení výměny nové - tentokrát Zelené.
A tak byla vyhlášena a zúčastnilo se jí dalších dvacet prima holek, jimž děkuji, že se přidaly a rozdaly tak plno radosti a krásy napříč celou naší republikou a nejen jí. Záměrně s odstupem času právě dnes přináším přehled našeho zeleného obdarovávání. Jednak je únor právě čas, kdy nám zelené zahrady a příroda chybí nejvíce, a jednak už je na kytičkách vidět, jak se jim daří v nových domovech. Věřím proto, že reportáž potěší i darující - i když některé kytičky teď spí v zemi a foceny aktuálně nebyly.
Takhle putovaly naše zelené kamarádky a dárečky, jenž byly pojistnou součástí, kdyby se náhodou kytička neuchytila, aby přeci jen každý něco z výměny měl.

PS - pro zúčastněné, kdyby ještě měl někdo obrázky nebo info do přehledu, prosím pošlete k doplnění. Díky.


0 - Světluška77 - já posílala Maje aloe, zelenec, pokojový bambus a jako dárek lístkové náušničky, po focení jsem ještě přidala jednu kapraďovitou, která je v záchranné péči a vypadá, že se jí u Maji líbí1 - Maja - posílala Zuzce tučnici, granátníky a kalanchoe. Dárečkem pak byl krásný sáček na cokoliv.2 - Zuzka - poslala Jitce voskovku, která udělala velikou radost, a stylovou zelenou tašku3 - Jitka - podarovala Zdenku muškáty, brslenem, co se na podzim krásně vybarvil a k nim háčkované veselí4 - Zdenka - odeslala Libušce hortenzii, orlíček a háčkované pouzdro5 - Libby - odeslala Vendy fuchsii, kleopatřinu jehlu a semínka růžového slézovce spolu s překrásným motýlkovým zápichem6 - VendyW - se domluvila s Mmirkou, že jí pošle oplégr ze své dosti rozrostlé orchideje Celogyne cristata, semínka jedné dvouletky, sazenice floxu a jako dárek vlastnoručně vyrobený stužkový leknín jako magnetku. A jelikož je Mmirka až ze Slovenska za ochotu odeslat balíček do zahraničí zas poslala Vendy krásně voňavé domácí mýdlo, semínka bylinek a poklad, doma vypěstovaný česnek.


7 - Mmirka - Radanu podarovala rovněž voňavým domácím mýdlem, chutným česnekem, floxy, co nyní spí v zemi a také semínky květiny karri8 - Radana - copak posílala Radana Daně je zatím stále tajemství mezi nimi, doufám, že jsem nepřehlédla mail - kdyžtak holky hlašte

9 - Dana - bezva zahradnice Dana a Jarmila mají také své zelené tajemství

10 - Jarmila - ani od Jarmily a Vendy obrázky zatím nedorazily a blogy ke špionáži nemají


11 - Venda - odeslala Janě tchýnin jazyk a jednu přesně neurčenou - je to buď polévková saturejka, estragon nebo maggi a k nim šitého ptáčka12 - Jana - Marťule založila staronovou sbírku sbírku kaktusů a přidala krásné háčkované dárečky13 - Marťula - podarovala Ronicu orchidejkou, jíž se stále dobře daří, něžným srdíčkem a voňavou levandulovou paličkou14 - Ronica - zaslala Janě kapradinu, co roste přímo ukázkově, také jahodník a korálkový zápich15 - Jana - rozšířila sbírku zeleně Máculce o amarylku, na jejíž květy se ráda zajedu podívat, a také krásné šité pouzdro16 - Máculka - uháčkovala pro Evku dečku v barvě výměny a zaslala fialku, jež taky určitě krásně pokvete17 - Evina - pro Dagmar nejen háčkovala, ale i úžasně vyšívala a množila ibišky, které v novém domově pěkně rostou18 - Dagmar - odeslala Natce rýmovník, šalvěj a několik úžasných stylových dárků19 - Natka - pro Jitku připravila malé alojky a plno dárků20 - Jitka - uzavřela kruh a poslala zelenou zásobu mně - léčivky kalísii, naduť, co už má asi milion mláďátek z okrajů listů, také momentálně odpočívající echinaceu a šikovnou pixlu na cokoliZávěrem ještě krásná vyšívaná dečka, co jsem protekčně mimo pořadí dostala od Evky. (Evi nemáš novou web adresu?)
Velmi děkuji všem účastnicím za zkrášlení našich světů a malé tolik potřebné zazelenění naší planety. Kdyby byl zájem, ráda bych akci zopakovala - uvidíme až bude zas teplo. Návštěvníkům děkuji za nakouknutí a blogu.cz za příjemné překvapení v podobě zařazení mého blogu do výběru na hlavní stránce:


Pozvání k Zelené výměně

25. července 2014 v 14:50
Milé blogové kamarádky a nadšenkyně,

srdečně Vás zvu k nové společné akci s názvem Zelená výměna. Před pár dny se mi poštěstilo získat od Janky svojí vytouženou a v okolí nesehnatelnou srdcovku a na oplátku jsem zas já jí poslala trochu domácího bambusu. Radost jsem měla nevýslovnou a pochopitelně mě hned napadlo, že už jsem dlouho nevyhlásila žádnou výměnu a že zelenou - kytičkovou jsem zatím ani jinde nezaznamenala.

Půjde tedy o výměnu živých květin. Posílat je možno jakékoliv - domácí i venkovní, okrasné, užitečné, k jídlu, bylinky - celé rostliny, řízky (raději aspoň lehce zakořeněné), hlízy nebo i semínka (ne sáček za bura z výprodeje, ale vlastní zdravá, životaschopná). Celé rostliny se mi osvědčilo posílat bez květináče, bez hlíny - pokud někde rostou, raději je vytáhnout, oklepat, kořeny proprat, obalit např. mokrou papírovou utěrkou, do sáčku a do krabičky. Takto poštou prochází v podstatě bez újmy.

Naprostou samozřejmostí by mělo být odeslání rostliny zdravé, bez breberek a chorob, měla by mít vůli růst a ne živořit - každá pěstitelka jistě chápe, co myslím. Také prosím neposílat jednoletky letničky a podobné chvilkové záležitosti. Účelem není nákup v obchoďáku, ale podělit se o kousek svého světa s někým podobně zaměřeným.

Většina z nás se zabývá nejrůznějšími ručními pracemi, které nás tak pěkně dávají dohromady navzdory velkým místním i věkovým rozdílům. Výměna proto zahrnuje vedle rostlin navíc i malý (!) dáreček nejlépe v zelené barvě, nebo zkrátka jakýkoliv dáreček související s květinami. Ať už háčkovanou růžičku, šitý tulipán nebo třeba malý ozdobný květináč, či zápich do něj. Drobnost, která nás bude těšit (pro zahradnice netvořilky - NEMUSÍ být nutně vyrobená).


Technicky bude výměna fungovat tak, že se zájemci budou hlásit do komentářů - máte-li blog, vyplňte prosím jeho adresu při vkládání, ať se můžem zajít podívat. Pokud Vám nevadí zveřejnění mailové adresy, také ji uveďte rovnou při vkládání komentáře. Pokud si více zachováváte soukromí, zašlete mi ji přes zprávu autorovi v levém sloupci a do kolonky Od napište svou přezdívku, pod kterou vkládáte komentář - adresu předám pouze příjemci Vašeho balíčku.

BALÍČKY ODESÍLÁME, TAK JAK SE HLÁSÍME - VŽDY TOMU ZA NÁMI. Tzn. - první přihlášené budu balíček odesílat já. Ona první bude odesílat druhé, druhá pošle třetímu a tak dále - jakmile vyhlásíme stop stav (asi za měsíc), poslední odešle dárek mně. Jste-li dočasně poslední, počkejte prosím na přihlášení další účastnice, nebo na uzávěrku.

Všechny příjemce prosím, aby se mailem ozvali svým dárcům, napsali svou poštovní adresu a případně, jestli by měli nějaké přání ohledně rostliny. Pochopitelně nemusí být zcela naplněno, ale je dobré se vzájemně informovat např. o alergii nebo podobně, aby nám někdo místo radosti nepolykal kupu prášků. Dárce pak prosím o odpověď a hlavně info o odeslání.
Závěrem už jen doporučení:

- balíčky posílat v pondělí nejdéle v úterý, ať neleží někde na depu přes víkend

- prosím, hlaste se jen Vy, které máte opravdu zájem dárek dostat i odeslat, přihlášené a poté nezvěstné účastnice dokáží dost citelně pokazit atmosféru i účel celé akce

- budete-li čerstvě stříhat domácí kytičku, raději se s příjemcem domluvte, aby nějaký čas počkal a nechejte ji aspoň trochu zakořenit, aby byla jakás takás jistota úspěchu


Už jsem toho napovídala hodně, těším se, že se zapojíte a přizvete i další nadšence. Zeleným palcům zdar :-)
Seznam přihlášených závazný pro vzájemné odesílání:

(Postupně, jak se hlásíte, můžete se rovnou domlouvat i posílat, nebudeme čekat na uzávěrku. Jen mi prosím vždy dejte vědět, jak balíček odešlete, ať víme)

0 - Světluška77 - odesláno
1 - Maja - odesláno
2 - Zuzka - odesláno
3 - Jitka - odesláno
4 - Zdenka - odesláno
5 - Libby - odesláno
6 - VendyW - odesláno
7 - Mmirka - odesláno
8 - Radana - odesláno
9 - Dana - odesláno
10 - Jarmila - odesláno
11 - Venda - odesláno
12 - Jana - odesláno
13 - Marťula - odesláno
14 - Ronica - odesláno
15 - Jana - odesláno
17 - Máculka - odesláno
18 - Evina - odesláno
19 - Dagmar - odesláno
20 - Natka - odesláno
21 - Jitka - odesláno

Vyměněné dárky

2. ledna 2014 v 17:51
Přeji krásný nový rok všem milým návštěvníkům, předpokládám spíše návštěvnicím - ať jsme všichni zdrávi a plni elánu.

A nyní po prosincové pauze vkládám nejdříve obrázky z výměn, jež proběhly koncem roku. Vánoční organizovala Ajka a já posílala dárek Máří Kosáčkovi. Snad ještě nikdy jsem nebyla tak bezradná. Máří dělá snad všechno, na co si člověk vzpomene, a zadání si vůbec nijak neupřesnila - nakonec jsem se dala do háčkovaných vloček, a protože se mi pořád nezdály, dostaly filcový podklad coby ozdobičky. Nakonec se mi moc líbily a snad si zvládnu i pár pro sebe.Pro mě tvořila vánoční dárek RuonelA. Šikula zhruba mého věku se dvěma maličkými cácorkami - to samozřejmě nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Dostala jsem obháčkované oříšky (mám je v plánu taky zkusit, tak se moc ráda mrknu na vzor) a holčičkovou panenku andělku.O nějaký čas dříve proběhla výměna šitých obrázkových pohlednic u Bell. Tady jsem byla domluvena se švadlenkou Naďou, která pro mě ušila a vyšila nádherný hrneček. Když ho vidím, dostávám chuť na výborné kafíčko.A pro Naďu jsem šila já také hrneček. Po domluvě jsem se dala do cibuláku, inspiraci jsem hledala hlavně na netu - nemohla jsem ale vynechat památeční talířek po babičce. Malovat ho měl Jeník Pacák a je ze speciální edice. Krásný malý poklad.

Šijeme v davu

13. září 2013 v 22:53
Dnešní nadpis je možná trochu nadnesený, ale protože v posledních dnech trpím pocitem malých cílů, dala jsem ho jako první zahřívací krok k zářivým zítřkům. O co jde? Mácul zrovna začíná šít pěknou deku a bude i polštář a pojala šití jako společnou akci, ke které je srdečně zván každý nadšenec i odvážný začátečník. Já se pochopitelně přidávám, ale maličko si upravuji zadání, protože deky šiju dvě a už pěkně dlouho. O jedné jsem se zmínila již několikrát - začala kdysi v mém šicím pravěku, a i když se blíží do finále, pořád ne a ne ji dotáhnout do konce. Druhou jsem začala letos v klubu na Fleru a zatím se držím časového harmonogramu. Polštářů a dalších menších projektů mám v různých stádiích snad nepočítaně.

Společně zadaný úkol se taky už párkrát ukázal jako velice užitečný, proto si dovoluji všechny zájemce pozvat ke společnému tažení za pěknou dekou a za splněním alespoň jednoho restu.

Informace k dece budou postupně přibývat na blogu U Máculky.

Dokončení odkládaného restu de facto žádné nepotřebuje - zkrátka si vyberem minimálně jeden svůj projekt, který dlouho odkládáme a dokončíme ho. Přidat se můžete úplně tiše nebo k větší podpoře sebedisciplíny veřejně. Navrhuji termín dokončení 30.9. a do tohoto data bychom každá na svůj blog umístili fotografii hotového dílka. Bude-li koho, přidám sem i klikací seznam úspěšných odvážlivců.

Závěrem už jen doplním, že akce se netýká jen šití, můžem háčkovat, vyšívat, pracovat s papírem, plést košíky, nebo třeba konečně vyzkoušet upéct domácí chleba.

Tentokrát nám bude odměnou radost z dokončení. Brzy ale plánuji malé rozdávání Mrkající Držím palce a přeji krásný večer.

Kousek dobra

13. června 2013 v 19:10
Před časem jsem se "přidala" ke švadlenkám, co šijí bloky pro projekt Deky z lásky. Některé bločky už jsou zašité v dekách předaných dětem, jiné letí zítra poštou paní Hulmákové, která celý projekt zajišťuje. Deky přináší spoustu radosti nemocným dětem, ale také jejich rodičům i nám všem - jak říká paní Hulmáková - včeličkám. Všichni se těšíme z toho, že náš svět není ještě úplně ztracen, že je v lidech ještě pořád kousek dobra.

Moje troška do mlýna dobrých skutků:

pro Davídkapro Alexepro Kačenkupro Lukáškapro Kamilkupro Anetku

Jarní výměna

9. března 2013 v 22:37
Pořád mám ráda společné a vzájemné posílání radosti, proto jsem se nahlásila mj do jarního swapu u Ajky. Tentokrát jsme nikdo předem nevěděly (předpokládám, že žádný mužský mezi námi nebyl :-)) kdo tvoří pro koho, takže vše bylo do poslední chvíle překvapením pro obě strany. Já poslala Majunce decoupage obrázek, který mám i sama doma a k němu jehelníček, kterýžto by měl být užitečný pro velké i malé kutilky. Za pár dní jsem pak i já dostala dárek, který mi hned se slovy: "Jé, to je krásný!" zabavily moje cácorky. Druhé kuřátko přede mnou dokonce schovaly tak, že není ani na fotce. Můj dík za jarní potěšení letí do Pucíkova šikulce Peťule.


Pozvánka

25. ledna 2013 v 20:47
Přidávám se k Ajce s pozvánkou k novému společnému rozdávání radosti.

Tentokrát nešijeme společné dílo ve skupině, nýbrž se jedná o klasický výměnný swap, kdy každá připravíme jeden dárek pro jednu zatím neznámou osobu. Navíc tentokrát nemusíme jen šít, ale můžeme zvolit jakoukoliv svou oblíbenou techniku - háčkování, vyšívání, papír, pedig, keramika, drátky ... zkrátka cokoliv, co kdo rád dělá a co mu jde.

Podrobnější informace najdete Z D E a přihlásit se můžete prostřednictvím komentáře.

Těšíme se na Vás a Vaše krásné výrobky

Adventní kalendář

6. ledna 2013 v 21:42
Na podzim jsme s holkama společně šily adventní kalendáře. Dokončila jsem ho akorát v hodině dvanácté a naše holčičky tak měly mlsání už v novém. Využila jsem velkou výhodu organizátorky a našila i kapsičky, co zbyly navíc po měnícím se počtu účastnic. Nejen, že mi ušetřily práci, ale ještě jsou nádherné. Na další advent ho mám v plánu ještě dozdobit.

Děkuji švadlenkám za účast a krásný dotek Vánoc.


Swap pohlednice

4. prosince 2012 v 23:05
Do podzimně-zimní výměny nejen šitých pohlednic jsem se původně nezapojila, neboť jsem měla plné ruce práce s adventními kapsami. Nakonec jsem ale v kolečku přeci jen zapojená byla - a jsem tomu ráda. Jana-Palice mi poslala naprosto nádhernou vánoční pohlednici, romantické srdíčko a ještě pěkný dopis. Jani, děkuji, líbí se mi opravdu moc a moc a velmi si vážím Tvé práce. Druhý dík letí už klasicky Ajce koordinátorce :-)
Přidávám ještě obrázek pohlednice, kterou jsem odesílala já. Vedle Janiny už mi sice tak pěkná nepřijde, nicméně jsem ji vyšívala s poctivě dobrou náladou a pozitivním nábojem a doufám, že je své nové majitelce přinesla. Krásný den všem ♥
Kapsář - doplněné obrázky

28. listopadu 2012 v 15:34
K článku Každý každému kousek sebe - kapsáře jsem přidala pár obrázků výsledku našeho společného šití.


Srdce na dlani

14. října 2012 v 22:18
Od milé Marušky mám své Srdce na dlani. Děkuji za něj opravdu srdečně, poněvadž mě hodně potěšilo a zahřálo. Patří k němu ještě následující text:

...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Maličko proti pravidlům jsem se rozhodla, předat ho dále třem kamarádkám, poněvadž to tak zkrátka cítím a věřím, že právě srdce je důležitější.

Srdíčko posílám dál pro


Evku z Moje Tvořeníčko, s níž už sice nejsem příliš v kontaktu, ale byla to právě ona, kdo při mně stál při zrodu mých prvních původních stránek, které jsem později přestěhovala sem na blog. Děkuji ♥


Marťu Máculku, protože jí nikdy nezapomenu, jak překonala sama sebe a dává tím příklad nám ostatním, že po překročení vlastního stínu můžeme nalézt sluneční záři. Děkuji ♥


Aničku Annabell za její otevřenost, vstřícnost, šikovnost a bezkonkurenční spolupráci. Děkuji ♥


Společné šití - adventní kalendáře

22. září 2012 v 21:51
Společných akcí nejspíš pořád nemáme dost, proto jsme se tentokrát rozhodli pro společné šití adventního kalendáře. Vzhledem k nedlouhému času do začátku adventu jsem tentokrát zvolila jiný způsob - každá jsme připravila jednotlivé kapsičky, které jsme si poté přerozdělily a přišily každá sama na své podklady.

Nostalgicky ponechávám pár pracovních instrukcí:

Kapsy připravujeme vždy s jedním číslem - tj. Annabell jedničky, Martik trojky, Jarmila dvacetdvojky ...

Používáme bavlněné vysrážené látky, pokud možno nepouštějící barvu. Rozměr kapes čistých 8 x 8cm - proto budeme stříhat obdélníky 18 x 10cm. Když si položíme obdélník na výšku před sebe, budeme zdobit jeho spodní polovinu. Postup šití bych zopakovala již dříve použitý - viz odkaz - samozřejmě budeme užívat své dané rozměry a zdobit ve vánočním duchu a hlavně s číslem. (Postup přišití na podklad už si zvolíte samy, ale uvedený se mi dost osvědčil.)

Látky doporučuji spíše neutrálních tónů smetanové, režné, béžové - doplněné libovolným zdobením. Na něj bude nejjistější vánoční klasika - zelená, červená, zlatá, ale opravdu bych ho nechala na Vás. Čísla mohou být na kapse vyšitá, naaplikovaná, natištěná nebo nakreslená textilní barvou. Zdobení rovněž libovolné - výšivka, háčkování, aplikace, kresba, krajka, korálky, knoflíky ... nebo i jen samotné číslo, pokud je látka sama o sobě zajímavá. Věřím v cit a vkus každé z nás - máme přeci stejný cíl - pověsit si domů krásný kousek vonící hřebíčkem, skořicí, láskou a radostí.


1 - Annabell - červená, zelená, zlatá, hnědá
2
3 - MartiK - barevný - červená, modrá, zelená, bílá, hnědá, černá
4 - Marie
5 - Konjanana - červená, přírodní, smetanová, vánoční klasika
6 - Peggy - od růžové k vínové a zelinkavé
7 - Světluška - vánoční klasika, ne hnědá
8 - Nápadníček - červená, břečťanově zelená, žlutá
9
10
13 - Lenka - barevně se nechá překvapit
14
15 - Kateřina Kw. - bílá a fialová, ale netrvá na nich
16
17
18
19 - Zuzka
20
21
22 - Jarmila - ve vánočním tónu, nechá se překvapit
23 - Miluše- zelená, červená, zlatá, nechá se překvapit
24 - Lydia - modrá, červená, ale netrvá na nich


Jak vidno, nemáme plný stav 24, myslím ale, že to není vůbec na škodu. Připravíme zkrátka tolik kapsiček, kolik nás je, a zbývající neobsazené si doděláme samy - ve výsledku jich tedy stále připravujeme každá 24.

Moc se těším na výsledek a na krásný advent s dotekem tuctu laskavých srdcí.Každý každému kousek sebe

29. března 2012 v 15:20

25. září 2011 jsme se švadlenkami na tehdejší Galerii Marina spustily zajímavou akci. Byla první svého druhu, do které jsme se pustili a vlastně i dala jméno několika dalším, které se poté rozběhly s menším počtem účastnic. V téhle "velké" je nás zapojeno 56 a šijeme 56 patchworkových topů, na nichž máme každá kousek od každé a budeme tak mít krásnou hmatatelnou památku na báječnou bandu se společným nadšením.

Dnes 28.11.2012 trochu upravuji text článku. Akce běží již druhým rokem a zaplaťpámbu se nám přetočila do druhého kola, kde již dostáváme své hotové topy. Článek proto pořád ještě zůstává pracovním, budou-li jakékoliv dotazy, můžeme využívat komentáře, kdykoliv napsat zprávu, a také Ajka zůstává důležitým styčným důstojníkem, který nás všechny hlídá a obesílá maily, a kterému dáváte zprávu o odeslání zásilky dále.Jak nám to jde:

Vždy po předání nebo odeslání zásilky dalšímu v řadě, napište prosím mail Ajce, ať víme, jak pokračujem

1. Světluška (Chodov) - předáno 4.10.2011 - 20.9.2012

2. Máculka (Nejdek) - odesláno 5.10.2011 - předáno 20.9.2012

3. Danku (Sokolov) - odesláno 10.10.2011 - odesláno 9.10.2012

4. Veroniza (Babylon) - odesláno 14.10.2011 - odesláno 21.11.2012

5. Lenočka (Křeč) - odesláno 20.10.2011 - odesláno 26.11.2012

6. Matylda (Žabčice) - odesláno 4.11.2011 - odesláno 14.12.2012

7. Bodlina (Věstonice) - odesláno 8.11.2011 - odesláno 19.12.2012

8. Alena (Pavlovice) - odesláno 10.11.2011 - odesláno 5.1.2013

9. Mashka (Bratislava) - odesláno 15.11.2011 - odesláno 28.1.2013

10. Rianna (Nitra) - odesláno 21.11.2011 - odesláno 6.2.2013

11. Katroš (Zvolen) - odesláno 22.11.2011 - odesláno 11.2.2013

12. Badian (Trenčín) - odesláno 24.11.2011 - odesláno 25.2.2013

13. Zuzana TT (Trnava) - předáno 28.11.2011 - odesláno 6.3.2013

14. Bambulky 2 (Trnava) - odesláno 30.11.2011 - odesláno 20.3.2013

15. E V A (Brno) - odesláno 10.12.2011 - předáno 25.3.2013

16. PE(Elevil) (Brno) - odesláno 18.12.2011 - předáno

17. Lucík (Brno) - odesláno 23.12.2011 - předáno Ja-Ga 14.5.2013

18. Babette (Brno) - odesláno 6.1.2012 - 2013 nereaguje na vůbec žádnou komunikaci

19. Ja-Ga (Brno) - odesláno 23.1.2012 - odesláno 21.5.2013

20. Lucie 1 (Věrovany) - odesláno 31.1.2012 - předáno

21. Kanela (Přerov) - předáno 4.2.2012 - předáno

22. Nápadníček (Přerov) - předáno 5.2.2012 - předáno

23. Taema (Přerov) - odesláno 6.2.2012 - předáno

24. Renata (Hrozenkov) - předáno 7.2.2012 - předáno

25. Bedrunka (Rožnov) - předáno 10.2.2012 - předáno 11.7.2013

26. Studio Mados (Karviná) - předáno 29.2.2012 - odesláno

27. Konjanana (Petřvald) - odesláno 2.3.2012 - odesláno 18.7.2013

28. Fabric-Design (Hlučín) - odesláno 12.3.2012 - 2013 nechce pokračovat a akci si nepamatuje

29. Ivana S (Šumperk) - odesláno 15.3.2012 - odesláno 22.7.2013

30. Zuzka JJ (Kostelec) - odesláno 19.3.2012 - odesláno

31. Stáňa (Hradec Králové) - odesláno 22.3.2012 - 2013 bohužel už se nemůže zúčastnit

32. Feu Follet (Holohlavy) - odesláno 27.3.2012 - odesláno

33. Kvéčko (Mateřov) - odesláno 2.4.2012 - odesláno

34. Mydie (Jeníkov) - odesláno 10.4.2012 - odesláno 22.8.2013

35. Mariesi (Bydžov) - odesláno 20.4.2012 - odesláno

36. Máta (Stružinec) - předáno 29.4.2012 - po řadě urgencí předáno 20.2.2014

37. Annabell (Liberec) - předáno 30.4.2012 - předáno

38. Aragosta (Liberec) - odesláno 1.5.2012 - odesláno začátek března 2014

39. Martina (Vtelno) - předáno 7.5.2012 // - už přes rok urgujeme z vícero stran, odeslání bylo i několikrát přislíbeno, ale většinou nám Martina vůbec nereaguje a balík bohužel stále leží kdesi u ní (pokud nebyl nenávratně zlikvidován). Velmi mě to mrzí vůči práci všech, kteří se na šití dosud podíleli, občas jí píšu, ale stále bez výsledku.

40. Momo (Praha) - předáno 9.5.2012

41. Vave (Praha) - předáno 11.5.2012

42. Pride (Praha) - předáno 15.5.2012

43. Sevillana (Praha) - předáno 17.5.2012

44. Lena (Přílepy) - odesláno 21.5.2012

45. Stuclinka (Cvrčovice) - předáno 30.5.2012

46. Majdalena (Kralupy) - předáno 1.6.2012

47. Ledík (Kralupy) - předáno 4.6.2012

48. Martina K13 (Dřínov) - odesláno 6.6.2012

49. Veluska 8 (Litoměrice) - odesláno 12.6.2012

50. Lucka Pavučinka (Benešov) - odesláno 26.6.2012

51. Gilbo (Děčín) - předáno 19.7.2012 (po Dalmat.dovolené)

52. Dalmatin (Tisá) - předáno 24.7.2012

53. Krska (Teplice) - předáno 3.8.2012

54. Ifča (Bílina) - předáno 12.8.2012

55. Míša (Most) - odesláno 3.9.2012

56. Bellet (Roudnice) - 20.9.2012!! Bude-li třeba zásilku posílat poštou - prosím výhradně doporučeně !!PRINCIP POSTUPU:

Vypadá složitě, ale je dost jednoduchý. Společné dílko bude ve skupině putovat ve dvou kruzích a to následovně:

Osoba A připraví svůj první dílek a pošle (předá) osobě B

Osoba B přišije svůj dílek k A, a poté odešle AB + B osobě C

Osoba C přišije svůj dílek k AB + B, přidá svůj C a odešle ABC + BC + C osobě D

Osoba D přišije svůj dílek k ABC + BC + C, přidá svůj a odešle osobě E

Takhe pořád dál, až nakonec osoba Z přišije svůj dílek k celé abecedě a spolu se svým (zatím) sirotkem Z pošle osobě A. Ta tím pádem dostane svůj hotový topík od všech ostatních.

Začíná druhé otočení.

A přišije svůj dílek k BCDEF i všem ostatním a odešle osobě B.

B dostává svůj hotový topík a přišije svůj dílek k CDEF i ostatním a pošle C.

C dostává svůj hotový topík a opět šije svůj dílek k DEF a dále pořád stejně

Až k Z, kterému se vrátí celý topík našitý na jeho původního sirotka.

Znamená to, že při 56 lidech, si každá připravíme 56 čtverečků, z nichž každý přišijeme k jednomu topíku. Stále platí, že posíláme dvě zásilky.INFORMACE ŠICÍ

Látky - bavlněné vysrážené

Barvy - nejsou předem dané, vezměte, co máte doma a dejte podle svého pocitu, Vaše příspěvky nemusí být ani všechny stejné, kdo neví co roupama, může každému přidělit vlastní osobitý dílek "na míru" - je předem známo, pro koho ten který našíváte

Spotřeba - 84 x 96cm látky na čisté čtverce (+ ev. ozdoby, ale nemusí být)

Švy - švové přídavky 1cm, což může být víc než šířka patky, rozžehlujeme do stran

Jména - můžete/nemusíte na čtverce našít cedulku, natisknout razítko, nebo vyšít své (umělecké) jméno- ušijeme top o plánovaných rozměrech 70 x 80cm (7 řad po 8 čtvercích)

- stříhat budeme čtverečky 12 x 12cm - z čehož bude na švy na každé straně 1cm

- každá připravíme 56 čtverečků 10 x 10cm + švy (buď jen střihnout čistý čtverec, nebo dle možností sešít malý bloček, ozdobit aplikací, kraječkou, mašlí, knoflíčkem ...) - na tohle je relativně času dost

- látky můžem použít české i zahraniční, já hodlám přišít malou aplikaci, takže gramáž bude stejně různá.


- celá zásilka bude obsahovat měnící se počet "balíčků", od prvního v kruhu půjde 1 "balíček". Druhý na řadě bude odesílat již 2 "balíčky" (čtverec 1, na který přišil svojí 2 a samostatnou 2. Třetí v kruhu bude odesílat 3 "balíčky" (čtverec 1 s přišitou dvojkou a trojkou, čtverec 2 s přišitou trojkou a svůj čtverec 3). Balíčkem je myšleno, že každý top vložíme do samostatného třeba pytlíku apod. a všechny pytlíky pak v jedné obálce nebo krabičce pošleme/předáme dál.


!! Stále tedy platí, že předáváme za celou akci 2 zásilky !!

balíček = topík

zásilka = krabička obsahující všechny topíky v samostatných pytlíčkách


POSTUP ŠITÍ

Vypustíme do světa svůj dílek - jak bude postupovat, každá další k němu přišije ten svůj - vznikne had z 8 čtverečků.

Kdo bude devátý přiloží k balíčku svůj dílek - začátek nového hada. Desátý se přišije na devítku a tak dál, až bude opět 8 čtverců v řadě. Na koho vyjde přišití posledního dílku druhého hada, ten spojí oba hady k sobě. Další osoba (sedmnáctá) připraví první dílek třetího hada ...

Během akce vyjde na každého každá pozice, všichni budeme sešívat hady k sobě.TAHÁK je připraven pro každý topík. Je to tabulka s čísly - něco jako mapa kde kdo šije - tam každá napíšem své jméno, přezdívku, datum, místo - co uznáte za vhodné, vznikne tím pro každý kousek originální "rodný list".


Na spolupráci se těší Ajka a Světluška


Pár zajímavých čísel:

celkový počet dílků velké skupiny 3136
celková spotřeba na čisté čtverce 96cm x 4704cm látek (nebojte, tohle se zdaleka v žádné fázi nebude posílat dohromady :-))


Každý každému kousek sebe - kapsáře

29. března 2012 v 15:19
Další kolo naší osvědčené šicí akce - tentokrát jsme do světa poslaly podkladovou látku a ostatní švadlenky ve skupině na ni našívají jednotlivé kapsy. Po návravu celého topu si každá dokončíme svůj kapsář. Postup šití je uveden jako samostatný článek v rubrice Návody, postupy.

Svůj mám už nějaký čas doma a chtěla jsem s obrázky počkat, až je budeme mít všechny. Jenže dokončení trvá poněkud déle a čekat už se mi nechce. Přidávám nejspíš již standardní omluvu za kvalitu foto, tohle období, kdy je tma ve dne v noci focení nesvědčí. Tady je výsledek našeho snažení:


hotový kapsář
balíček jdoucí do druhého dola


moje kapsy připravené pro ostatní
Bohužel jsme měly delší pauzu, ale vypadá to, že i konec řady se už dočká svých hotových topů.


Aktuální pozice zásilky:

1. SIHAJA - KADAŇ - 31.5.2012 má svůj doma :-)

2. SVĚTLUŠKA - CHODOV - 5.6.2012 má svůj doma :-)

3. LENKA S - NOVÉ SEDLO -6.6.2012 má svůj doma :-)

4. KOPRETINKA - PLZEŇ - 13.6.2012 má svůj doma :-)

5. KONJANANA - PETŘVALD - 25.7.2012 má svůj doma :-)

6. KAROTKA - VLAŠIM - 30.7.2012 má svůj na cestě (celý srpen není doma, bude šít v září)

7. JARFI - VRACOVICE - 3.9.2012 má svůj doma :-)

8. MARTIK - STAŇKOV - 10.9. ráno má svůj doma :-)

9. LOOLA - SUCHDOL - 10.9. odpoledne má svůj doma :-)

10. ALENA - PAVLOVICE - 17.12. jsme úspěšně o krok dál :-)

11. JA0 - LIP.MIKULÁŠ - 21.12. dostala dárek akorát včas :-)

12. POLLYANNA82 - MYJAVA - provensálsky štýl:-) biela, levandulova, zelenkava

13. SZABKA - BRATISLAVA - přírodní barvy, světlá olivová zelená, starorůžová, béžová, romantické aplikace, čímkoliv zajímavé knoflíkyCO A JAK ŠIJEME:
Příruční kapsář např. do šicího koutku.

Látky používáme bavlněné, vyprané.
Každá si připravíme čtverec 52 x 52cm a vyztužíme jej dle vlastních zásob a předpokládaného využití (zda ponese lehké nebo těžší věci) - podžehlit ronarem, sakonem, vliselínem nebo raději podšít plátnem, ať se nám časem neudělají vlnky. S plátnem jen obšijeme těsně okolo kraje. Barvu doporučuji decentní.

Připravíme své podklady, 8 menších a 4 větší kapsy.
Navíc, podobně jako ve velké skupině jdou v zásilce taháky, které nám poté zůstanou jako rodné listy našich kapsářů. Každá budeme přesně vědět co kam přišít - a každá pak do taháku napíšeme třeba datum, svou přezdívku nebo jméno, město ... co uznáme za vhodné. Až se nám vrátí hotový kapsář, bude u něj i od všech zúčastněných holek vyplněný tahák.


 
 

Reklama