Šití pro radost i užitek

Flaškovník

1. října 2017 v 0:47
Názvu flaškovník jsem se chtěla celkem dost vyhnout, no ale přijde mi tak zažitý, že cokoliv jiného zkrátka k aktuálnímu šití nepasuje. Takže flaškovníky dorazily v létě i do naší domácnosti a dnešní nádherný podzimní den, kdy se houby daly kosit kosou, jsme ho s mojí malou modelkou vyrazily nafotit. Na obrázcích tedy houbařská elegance v kombinaci s Ajčiným návodem doplněným jednoduchou kapsou na kapesníčky (nebo mobil Mrkající).


Kvetoucí kabelka

22. května 2016 v 23:04
V letošním roce jsem měla v plánu pokračovat především v dokončování šicích, háčkovacích a podobných restů. Některé ještě stále čekají v řadě, některé se posunuly blíže k cíli a některé do něj úspěšně dorazily. Jedním z těchto vítězů je tak trochu rozkvetlá kabelka. Jsem ráda, že je hotová a pevně věřím, že k ní přibudou další kousky, kterých už naštěstí moc nezbývá. Mrkající

Tašky stále potřebné

29. listopadu 2015 v 19:20
Už je tomu nějaký pátek, co jsem šila první prošívané tašky podle Ajky, a také už je tomu nějaký pátek, co naše zlatíčka dostala další - tentokrát s maličko upraveným rozměrem a delším uchem na nošení křížem přes rameno. Další pak byla darována kamarádce, protože myslím, že tyhle tašky jsou prostě skvělé. Kamarádka byla tak hodná, že mi ji půjčila zpět na focení, a tak je krásně vidět, jak dnes pěkně chumelilo a jak se za pár minut focení pěkně zachumelily.


A tyhle nádherné kočičí tašky jsou pro změnu z dílny Markéty Kerachne, jíž za ně velmi děkuji.


V podstatě byly poděkováním za seznámení se Zuzkou - hlavou a srdcem malé rodinné chovatelské stanice posvátných birem ... mimochodem má poslední volné koťátko. Jsem moc ráda, že si holky padly do noty a kočičky jsou jejich velké společné téma. Obě jsou totiž bezva.

Letní šití

28. července 2015 v 21:18
Letošní léto je na tvoření celkem bohaté, dokonce i šití se zadařilo a za pomoci rozumů z Mariny jsou na světě prima klobouky pro dvě nejlepší kamarádky a etujka jménem Harfa, kterých jsme s holkama našily už pěknou hromadu.
Zatímco dva z těchhle tří výrobků už jsou darované, nový právě vzniká - a bude hodně romantický a zase s návodem.
Prošívané tašky

5. července 2014 v 22:27
Celkem dlouho jsem nešila, nevyšívala, neháčkovala a už to chtělo změnu. Přišla správná nálada, vyšetřila jsem i trochu času a na svět přišly moje první tři prošívané tašky podle Ajčina návodu. Šily se bezvadně, vypadají skvěle a už teď je jasné, že budu šít nejmíň další tři, spíš čtyři. Hodím si sem maličkou reklamu, když Vás pozvu na Fler - kde jsou připraveny mj. balíčky právě na tyhle tašky. Jedna z nich putovala už dneska k nové majitelce, bylo proto třeba focení hodně uspíšit a pozadí tedy dělá naše město.


Malé projekty

7. března 2014 v 18:08
U tusalové sklenky nití mi bylo naznačeno, že bych také mohla vyfotit výrobky, z jejichž tvorby se ona sklenka naplnila. Myslím, že bych opravdu mohla, a proto dnes přidávám obrázky malých projektů z poslední doby. Dva ze tří byly inspirovány u Ajky. Moc ráda bych se také pustila do velkých projektů inspirovaných Máculkou (L1 L2 L3 L4 L5 L6 P1 H0 H1 H2 H3 H4 F1 F2 F3), ale velkých se pořád ještě obávám - snad napřesrok už bych mohla trochu odvahy posbírat :-)


Pouzdro na brýle pro naší babi:

A nezbytné sponkovníky - jeden holčičkový a jeden naprosto minimalistický na koupací skřipce:

Patchworkový polštář s výšivkou

31. srpna 2013 v 15:38
Před dvěma lety jsem jen tak pro potěšení vyšívala ptáčka. Před více než měsícem jsem mu našla ideální místo ve středu opeřené hvězdy šité podle Patchworkového klubu u Bell. No a včera nastal den D, kdy jsem víceméně úspěšně dokončila polštář pro dcerku. Byla nadšená, že má od maminky polštář s Lucííí. Její nádherná dětská radost plně vynahradila spoustu a spoustu času, co mi tohle šití zabralo. Ještě trochu zmenším vnitřní polštář, ať není tak napružený a aspoň trochu je vidět prošití lemu - sice není nic moc, ale přeci jen vypadá celkem pěkně.
PS: Mám z něj i lehce podprahovou radost - z mé výrobny polotovarů zas pro jednou vypadl hotový výrobek :-))


Pojďme si společně ušít deku ;-)

27. června 2013 v 21:20
Od května šijeme s holkama na Fleru deku - tedy deky. Vždycky na začátku měsíce dostanem od velitelky Annabell instrukce - jeden návrh bloku s domečkem a rozměr druhého doplňkového, na němž může být cokoli kromě domku. Moje bude jak jinak než dětská. A protože myslím, že už je čím se chlubit, dávám i sem fotku čtyř bloků, které mám zatím hotové.
Kdyby se náhodou chtěl ještě někdo přidat, dveře jsou stále otevřené - šijeme každá sama pro sebe, jen dostáváme jednotné instrukce, které pak zpracujeme dle svého vkusu a doplníme dle svého uvážení. Bližší informace na Fleru v klubu, jehož název jsem použila pro nadpis nebo přímo u Annabell.


Ve dvou se to lépe táhne

12. března 2013 v 20:56
V sobotu jsme s Mácul jen tak prohodily pár mailů a postupně došly ke společnému úkolu připravit a zasít semínka na letošní balkónové pěstování. Úkol se nám úspěšně vydařil, a tak jsme si dnes daly další - tentokrát šicí. A zase se zadařilo. Každá jsme šily podle svých potřeb, ale šily, a díky tomu mám hotový ubrus - spíš ubrousek na rohovou poličku v šicím koutku. Mám i předpřipravený materiál na druhou, co přijde na druhou poličku nad tou první. Koutek pomalu začíná být kouzelně holčičí a krásně se tam pracovně relaxuje.


Pod pokličkou

16. prosince 2012 v 23:08
Folletovic domečky jsou úspěšně dokončeny všechny tři potřebné, podloženy a zařazeny k ostatním čekatelům na dokončení "domečkové deky". Začala jsem ji šít cca před dvěma lety a impulzem byl tehdejší kurz aplikací a patchworkových obrázků u Bell. Už zbývají jen zelené čtverce, které mám přesně rozmyšlené, takže by měly jít celkem rychle a o posledních dvou mám také představu. Pak už "jen" sešít bloky a začistit jednotlivé lemy. Teoreticky by na příští vánoce mohl být hotov pěkný dárek. A pak hurá do deky pro mladšího miláčka.
Když už je většina čtverců hotova, nedalo mi to, a rozložila jsem si je pro představu o celku. Konečné sestavení bude trochu jiné, pohled pod pokličku nám přeci nikdy neukáže celou parádu. :-)


Folletovic domeček

12. prosince 2012 v 23:13
Dnes večer jsem zjistila, že šikula Feu-Follet přidala na svůj blog dáreček pro všechny příznivce kouzelných věcí. Protože jsem se na něj moc těšila už po jeho předchozím ohlášení, nedalo mi to a vrhla jsem se na něj hned, co jsem uložila malá zlatíčka ... no uložila nejmíň pětkrát, než opravdu obě usnuly. Každopádně krásný Jitčin domeček první v mém podání je na světě a přes pár mušek jsem spokojená. Látky jsem vybírala především, aby se hodily do většího projektu, na němž pracuji už téměř dva roky - ne že by byl tak velký, spíš moje tempo je jaksi vláčné :-)

Jituš, opravdu ze srdce děkuji, domeček je nádherný ♥


Zástěrka na výtvarku

17. září 2012 v 18:18
Loni touto dobou jsem u Zuzky našla prima inspiraci na zástěrku pro děcka (aspoň si pamatuji, že měla i fotky s malou). Akorát se hodila - dcerka začala chodit na výtvarnou přípravku. Hned jsem měla rozmyšleno, že bude oboustranná a mezi oběma vrstvami bude vložena nepropustná fólie (takový ten hebčí igelit, co mívají mimča na přebalování). Jenže jsem si vrstvy špatně poskládala a oprava trvala moooc dlouho - ještě déle než dcerčino chození na výtvarku. Až teď - prvňáčci přece zástěrku potřebují. Vytáhla jsem kostlivce ze skříně a zástěrka je na světě přesně podle mých představ - v přední části je vyložená fólií, krásně se obléká přes hlavu, jde protočit - na rubu - nebo spíš druhém lícu - je úplně stejná kapsa a nahoře místo sluníčka je měsíc. A žádný uličník jí zezadu nebude rozvazovat. A ještě navíc má ramínka sešitá jen trochu narychlo, plánuji třeba knoflík a poutko nebo něco podobného, aby byla nastavitelná a déle vydržela.Pillow party

9. září 2012 v 21:22
Už skoro před rokem a půl jsme se švadlenkami šily polštáře na Pillow party. S nevelkým úspěchem jsem zkoušela aplikace a přidala osvědčený tisk lístků. Polštářek výborně slouží pořád, několikeré praní ustál bez úrazu a mám ho ráda já i holčičky. Holt květinky jsou naše srdeční záležitost.Sváteční balíček

5. září 2012 v 14:16
Nedávno jsem zveřejnila obrázky mrňousko-batůžku z batohové soutěže v šicím klubu. A dnes dorazila odměna ♥ Výhrou byl kupon na nákup u Bellet Fabrics, tak jsem vybrala, maličko připlatila a ... dorazily krásné látky od Mody. Obzvlášť ta s paisley vzorkem je úžasná - budu se bát do ní střihnout pěkně dlouho, přeci jen si podobných nákupů zatím moc neužívám. Lákavé jsou ale víc než hodně :-) Děkuji tímto za soutěž i bezva výhru.

Srdíčkový swap

29. srpna 2012 v 21:11
Pod Ajčiným vedením právě probíhá srdíčkový swapík. Pochopitelně nemohu chybět, tak jsem Markétce do Německa poslala nejhezčí srdíčko, co jsem kdy ušila - aby ne - dostalo protekční látku, vlastnoručně háčkovanou krajku a také vlastní knoflík, který už znáte z minula. Málokdy jsem se svým výtvorem tak spokojená :-) Z druhé strany je trochu decentnější, kdyby se nové majitelce lépe hodilo.
Druhé vyfocené srdíčko je pochopitelně to, které jsem dostala. Velikananánské díky letí na sever Aničce. Je pravda, že s hnědou tak úplně nekamarádím, ale vždycky obdivuju šikovnost autorky - představuji si, jak sedí ve svém šicím koutku, maluje a stříhá jednotlivé lístečky, rovná ty malé kousky, dokud nejsou na správných místech, jak vybírá ozdobičku, která se bude nejlépe hodit - a to všechno jen pro mne! Mám velikou radost a opravdu ze srdce děkuji.

No a když jsem u srdíček, přidávám ještě foto prvního srdíčka pro radost, co jsem šila asi před dvěma roky - poté, co jsem objevila svět nejen švadlenek, ale spousty šikovných lidí, a také kouzelnou hřejivou radost. Radost z toho, když člověku cosi vzniká pod rukama. Vždycky když ho vidím, vzpomínám na naprosto laické začátky samouka - fascinuje mě nepovedený šev kolem, který tam původně vůbec nebyl - srdíčko bylo celkem slušně sešito zrubu - až na malý neposedný kousek, pro který jsem se nakonec rozhodla ho ještě takhle obšít ... holt začínající samouk :-)


Soutěž u Máculky

3. srpna 2012 v 9:18
Kamarádka Máculka sepsala seznam pro svou Ježíškovu dílnu a při té příležitosti vyhlásila soutěž o tento krásný šitý povlak na polštář s ručně háčkovanou parádou. Přijměte tedy pozvání do inspiračního soutěžení, sama se zúčastním moc ráda. (vstup přes obrázek)Batůžek

16. července 2012 v 10:36
Posledně jsem psala, že mám pár dílek, kterým se záhadně nechce do foťáku - nu, ledy se pohnuly a úplně nejmladší z nich je tu. Je to příspěvek do "Batohové bitvy" v šicím klubu. Probíhal tam kurz právě na batoh a zřejmě se "paní učitelce" zdálo, že jich šijeme málo, a tak vyhlásila tuto soutěž. Opravdu jich moc nebylo, jenže neprozřetelně nazvala soutěž vykutálenou, což mi ihned vnuklo nápad na batůžek ve stylu převážně-nevážně :-)) A místo seriózního batohu spatřil světlo světa tento mrňousek cca 6cm vysoký. Bylo s ním poměrně dost práce, záda má i vyměkčená vatelínem, i podložená pevnější výztuhou, uvnitř je rovněž kapsa k použití a nosí se dobře, jak je vidět na třetí foto. V rámci pravidel mě ještě čeká sepsání návodu - ráda bych viděla úsměvy na tvářích švadlenek, až budou číst, že mají ustřihnout obdélník 2 x 5cm, polovinu podžehlit vliselínem ...Pozvánka

16. července 2012 v 10:22
Jedna z moc šikovných švadlenek Szabka poslala pozvánku na pěkný web Patchworkársky cech, kde svou tvorbu prezentují holky, dámy a snad i babičky ze Slovenska, v tomto cechu spojené. Ráda tedy předávám pozvání do světa patchworku dál (vstup přes obrázek):City walker

4. května 2012 v 22:09
City walker - malý kámoš na procházky nejen městem je ušitý podle kurzu Bellet. Je to přesně typ tašky, která mi dost chyběla a díky látkám mi přijde naprosto parádní. A protože mi dnes psaní nejde, pokochejte se raději obrázky:
Dárky - swap

30. března 2012 v 21:31
Tímto článečkem děkuji Elišce Elistr za zorganizování zřejmě poslední prima akce na Marině - swap, v jehož rámci jsem dostala krásné prostírání vč. podhrnkovníků od Lenky Lenočky. Je moc krásné a krásně voní, nesmírně si vážím toho, že si někdo dal tolik práce, aby obdaroval zrovna mě - přestože se vlastně téměř neznáme. Holky - děkuji Vám.A děkovací blog se mi náramně hodí také pro ukázku dárku od šikovné Danky Nápadníček. Jakoby věděla, že jsme léta měli doma dvě kočičky a mám tyhle tvorečky pořád ráda. Děkuji.

A pro úplnost ještě dárky od Aničky Wilde - jeden je můj a jeden Ajky. Byly naprosto nečekané a potěšily nás hoooodně moc. Aničko, děkuji i Tobě.


Balounek

31. ledna 2012 v 16:17
Třikrát hurá, chtělo by se mi zvolat - mám ušito asi týden po doručení Mariny. Nejrychleji zrealizovaný projekt je samozřejmě pro děti - navíc už u svých nových majitelů. A svým cácorkám ho snad do týdne taky zvládnu.


Dětská taška

27. ledna 2012 v 18:19
Dnes do třetice šití podle Mariny - dětská taška na cokoliv. Nejdřív se mi moc nelíbila, zdála se nepraktická a nepohodlná na nošení. Ale kdeže! Je bezvadná, krásně se šije a chodím s ní moc ráda. Je to jedna z mnoha věcí, která mě přesvědčuje, že by to chtělo stroj s volným ramenem - třeba jednou dojde i na něj a budu mít i horní okraje vzorňácky rovné. Navíc se původní fotky ukázaly velmi nekvalitní, tak jsem fotila znovu už po zátěžových testech, které ještě zvýraznily nerovnosti. Ale řekněte - není stejně báječná?


Kabela

27. ledna 2012 v 18:01
Dříve jsem obdivovala na různých stránkách tašky a jiné pomocníky, které holky samy ušily. S úžasem amatéra jsem se dívala, jak jsou ze všech stran začištěné a opravdové - skutečné tašky, se kterými se dá chodit ven :-)) Není tomu tak dávno, co jsem považovala za nemožné něco podobného zvládnout. A přeci! Byl třeba podrobný postup v Marině, hromada nervů a asi po půl roce - neuvěřitelné se stalo skutkem - ušila jsem si vlastní kabelu - a co víc - chodím s ní do práce!! Člověk se vážně nemá bát, někdy sám sebe překoná a ani vlastně neví jak. Ze srdce děkuji za posunutí hranic ...


Po konečném došití horního lemu jsem si musela nechat na památku uzlík, byl tečkou za spoustou tvrdé práce, znamením, že je hotovo, překonáno.

Sponkovník

27. ledna 2012 v 17:43
V Marině září 2011 vyšlo pár návodů zručných švadlenek, mezi nimi i báječný sponkovník, který má spousty a spousty možností, kterak ušít právě ten svůj jedinečný. Já se rozhodla pro domečkovou kapsičku nahoře a klasickou kapsičku dole - náš nový jednoduchý a skvělý pomocník dělá svou práci velmi dobře.
Méďové

12. ledna 2012 v 0:56
Na netu jsem našla naprosto úžasnou šablonu na medvídka, má nádherný dětský proporce a je zkrátka k sežrání :-)) Vydala jsem se tedy k šicímu stroji na tvořivou výpravu. Nemůžu říct, že by mu ty super proporce zůstaly, ani ouška zdaleka nepřipomínají ta na šabloně - asi jednocentimetrové kroužky prostě na stroji neumím. Každopádně oba Míšové jsou u svých nových majitelů a naštěstí jsou pro ně krásní měkoučcí Míšové - šít pro malé děti je prostě moc prima ♥♥♥


1. zkušební má asi 10cm na výšku2. bráška už vyrostl asi na 20cm

 
 

Reklama