Různé

Fotografie

30. května 2014 v 18:41
Hezký večer, dnes mám celkem krátký příspěvek. Už nějaký čas si hraji s blogem, poslední dobou i s Flerem a obojí mě vede k uvažování o fotografii jako takové. Jsem naprostý amatér a zatím o tomto umění příliš nevím. Technickou výbavu mám shodou okolností relativně slušnou - i když už jsem zjistila, co znamenají čísla na objektivu, i že potřebuji jiný, horší je to s lidským faktorem. Vkládám tedy dnes dva obrázky a zajímal by mě názor zkušenějších fotografů. (Že plné slunce ubírá barvy už mi bylo sděleno - ale když ono na něm v reálu všechno tak pěkně vypadá.)Dekorativní uzly

12. října 2013 v 15:48
Když nedávno dorazil brácha "na návštěvu domů", přivezl s sebou super uzel. Trochu jsem vyzvídala, hodně se s ním mořila, ale nakonec jsem zvítězila. Přihodila jsem ještě jeden kvítkový a jeden, co by se mi líbil třeba na sponě do vlasů, jen škoda, že na něm pracný vzorek moc nevyniká - je vázaný z háčkovaného řetízku z klasického motouzu.
PS: Abyste nemysleli, že u nás mají v galanterkách tak krásné šňůry, tak je to jakýsi lodní špagát, krásně leskle perleťově bílý a pořádně pevný. Jeho shánění jsem naštěstí byla ušetřena, bratr se kráslovsky rozdělil, za což Děkuji.
PS2: Pořád uvažuju, že super uzel by byla super knopka třeba na šuplík s mašlemi, knoflíky nebo podobnými čistými důležitostmi.


Když už jsem měla motouz v ruce, zkusila jsem i Lenčinu kytičku Leu.

Trika

16. listopadu 2012 v 17:09
Nedávno jsme s holkama vytáhly šablony a nazdobily pár triček. Některé se tím pádem okamžitě změnily z neoblíbených na jedny z nejoblíbenějších - a některé k mému údivu ne. Uvidíme časem. A barvit budem určitě dál :-).


Drátování

16. prosince 2011 v 21:52
Drátování je další z moc prima technik, které si zaslouží minimálně vyzkoušet.
Zažehlovací barva

6. prosince 2011 v 22:04
Barva v lahvičce s uzoučkým hrdélkem je vhodná např. na složitější obrazce. Podle návodu se má vzor překreslit na fólii, asi po hodině sloupnout a přes pečící papír zažehlit na textil. Já tyhle obrázky raději překresluji rovnou na pečící papír, po zaschnutí zažehlím na triko a pak ještě teplý papír odloupnu.
Hrajeme si

6. prosince 2011 v 21:51
Občas člověk tvoří jen tak a zdobí, co mu zrovna přijde pod ruku bez ohledu na praktickou stránku věci.


Trika s lístky

14. listopadu 2011 v 1:01
Něco málo savování (přes lístek a šablonu) a hlavně klasický tisk lístků, nemůžu si pomoct, zkrátka se mi líbí.

Lékovky

10. listopadu 2011 v 23:17
Před časem jsem od našeho dědy dostala několik lékových lahviček, které běžně sama vyhazuji. Když už jich bylo tolik pohromadě, využila jsem je samozřejmě naprosto užitečně :-).


Vintage rámečky

4. listopadu 2011 v 6:00
Miluji vintage styl a těším se, že jednou ... snad ... ho kolem sebe budu mít mnohem víc.
Malá radost

1. listopadu 2011 v 2:46
Mám ráda hezké věcičky, ke kterým je třeba jen málo. Navíc přináší poučení pro příště - plechovku rozhodně nejdřív nabílit nebo látku ještě podložit. A stylovější focení snad taky přijde.Škrobené srdíčko

16. října 2011 v 6:22
Originál postup používá tekuté sklo, ale dostatečný je prý i škrob na prádlo. Vyzkoušela jsem tedy srdíčko, postup je zřejmý - namočila jsem ve škrobu, nechala zaschnout a sundala z "formy". Podle hesla "Příště budeme chytřejší, starouši!" příště bavlnky podložím igelitem nebo možná alobalem, škrobu dám cca polovinu/nebo seženu to sklo a špendlíky vyndám a očistím včas, než chudáci zreznou. Obě poloviny pak můžem sešít nebo slepit, moc hezky vypadají kouličky namotané na malém kulatém nafukovacím balónku. Pěknou dekoraci tedy budu mít až příště - doufám :-)))Window color

7. října 2011 v 2:23
Tyhle obrázky už také všichni známe - když někdo umí malovat, má velkou výhodu. My ostatní máme naštěstí šablony a taky ubrousky, přírodu, korálky ...

 
 

Reklama