Patchwork

Ruční i paperpiecing

21. dubna 2014 v 22:14
Než nastane termín focení nového tusalu a Ajka zas bude vyhlížet, z jakéhopak šití jsou nastřádané nitky, vkládám obrázky nových PW bločků. Rozkvetlé jsou z klubu ručního šití a beruška samozřejmě strojově - zato dle vlastního návrhu na paperpiecing šití.

Kytička Petalka Drážďanská dostala větší vyšívaný střed a okvětní lístky má naducané dutým vláknem - snad bude vidět po celkovém prošití.Tulipány jsou komplet podhrnutá aplikace. Hluboká poklona všem úžasným švadlenkám se zlatýma rukama, které tímto způsobem šijí celé umělecké quilty, není to žádná legrace a dost se bojím vyprání, které bloček nutně potřebuje.A tady už berunda šitá přes papír. Líbí se mi, že díky jemu i složitý vzor vždy přesně sedne, ale je na mě přeci jen trochu hranatý a špičatý. Ručkošití naproti tomu poskytuje spoustu volnosti, co se tvarů týká.Šití zdar. Kromě dalších ručních bločků teď mám za úkol došít puffinkový polštář pro dcerku. Snad když to na sebe tady vykecám, půjde dokončení rychleji. Mějte krásné rozkvetlé dny.

PW ručně šitý

9. února 2014 v 21:28
Letošní PW klub je ve znamení ručního šití a také vyšívání. A tyhle bločky jsou moje první tři - celek plánuji do jednoduché venkovské nálady. Bloky potřebují ještě přeprat a pořádně nažehlit. Celkem se těším na další zadání. Ruční šití je neuvěřitelně uklidňující a má úžasné možnosti jiného způsobu šití než strojové. Myslím, že mi vyhovuje mnohem víc - na patchwork tedy rozhodně.
Fufíci

31. října 2013 v 16:33
Původně jsem chtěla dát název Fufíci aneb Moje chvilka slávy s Marinou, jen mi přišel dost dlouhý. Kdo by nevěděl, co je fufík, odpověď v Madagaskar 2 (aspoň myslím že 2) - je to něco, co zkrátka k dětem patří, a tak mám samozřejmě ušité dva pro naše dvě cácorky. Snad, až je po letech najdou, budou mít stejnou radost jako Alex.

První vznikl na výzvu Bell v patchworkovém klubu, kde jsme dostali jako zadání základní tvar a rozměr jednoho dílku. Termín byl šibeniční, ale poctivá práce došla odměny, jaké se běžně nedostává - celkem 2 yardy krásných zahraničních látek a navíc otištění v záříjovém časopise Marina Quilt. Ještě, že ho díky Míce mám, je tam mj. super šitý rámeček na fotky, na který se brzy chystám. Děkuji Ivě za úžasnou akci a krásné ceny, látky zatím opatruji a sbírám odvahu do nich střihnout.

Druhý vnikl rozměrově i typově do páru k Míce a opět na výzvu od Belletů - tentokrát v rámci šití se zebrou Blaženou. Zadání bylo zdánlivě jednoduché - pruhy. A zatímco ostatní švadlenky poctivě šily pruhované deky nebo aspoň běhouny na stůl, já si dala svoji už tradiční zmenšeninu a ještě má moje malé zlatíčko mazlíka na spaní.
Ještě doplňuji fotky krásných odměnových látek, jsou prostě nádherné:


Patchwork za duben až červenec

31. července 2013 v 9:39
S šitím patchworkových bloků v kurzech jsem si dala menší pauzu, ale zas ne tak docela. Především jsem se jako překvapivě hodně dalších holek pustila do nelehké opeřené hvězdy, v jejímž středu našel místo dříve vyšitý ptáček.

FEATHERED STARDOVES IN THE WINDOWSKOŠÍKVĚTRNÍKOVÁ HVĚZDA (oficiální název neznám)GRANDMA´S FAVORITES

Drážďanský ubrus

7. května 2013 v 22:57
Tentokrát nevkládám obrázky patchworkových vzorů za duben, poněvadž je jich opravdu poskromnu. Zato jsem ale úspěšně dokončila plánovaný ubrus pro mamku. Předání sice bude až v neděli, ale protože mamka na počítač nechodí, můžu ho klíďo poslat do světa v předstihu :-)
Radost z něho mám několikanásobnou, jednak konečně budu dávat šitý dárek, jednak vyšel prakticky přesně podle mých představ, také je na něm spousta ručního šití, čímž nemyslím jen ozdobné prošití, a kupodivu šlo krásně a celkem svižně od ruky - ale hlavně mám hotový předsevzatý projekt a ne jen další polotovar ve skříni plné kostlivců :-) Snad se takhle bude dařit i dál.

Březnový patchwork

5. dubna 2013 v 16:52
Oblíbené PW kurzy pořád běží, a tak mám i z března pár obrázků:

Drážďanský talíř větší velikosti, který dostane ještě ozdobný střed a šikovný podklad a stane se dárkovým ubrusem.Maličký Drážďan téměř na mé hranici reálného ušití. Povedl se ale pěkně a šití ani nebylo tak hrozné, jak jsem se bála. Dostane dva brášky a bude z něj ... něco moc pěkného.Dokončila jsem také plánované PW písmenko, které přijde do dětské deky.Pak byl na řadě jeden z klasičtějších vzorů Cross and CrownA sbírku doplňuje barevný Broken Spider Web.

Únorový patchwork

27. února 2013 v 21:20
Končí nám únor, a také během něho jsem byla pilná žačka v PW klubech. Vznikly tak další bločky, které budou jednou součástí mého velkého vzorníku.

U Bell to byl Wheel block, který mi dal pěkně zabrat, protože jsem si zvolila svůj oblíbený malý rozměr středu.


Další The Ruins of Jericho, který se naopak šil celkem dobře.


Pak přišla New York Beauty, kde jsme špičky šily přes papír. Bezva technika, kterou jsem chtěla vyzkoušet už asi dva roky.


V závěru února jsme si daly zas trochu oddychový bloček - Log Cabin. Krásný, jednoduchý a efektní vzor, který se většinou šije na čtverec. Když ale padlo, že se v modernějším pojetí šije i vyosený ze středu, nebo na lichoběžník apod., hned mi blesklo hlavou, že by byl hezký i na pětiúhelníku. Podle očekávání se vzápětí ukázalo, že se šijí běžně stejně jako například trojúhelníky.Na Craftsy jsem pokračovala v loňském kurzu a ušila Chunky Chevron Block.


A také String Block, se kterým jsem obzvláště spokojená.


V letošním klubu byl prvním blokem Log Cabin - opět v jedné ze svých mnoha variant.

Patchwork v lednu

31. ledna 2013 v 20:16
Letos jsem se přihlásila do dvou resp. do tří patchworkových klubů. Proto mám také novou rubriku a občas přidám obrázky bloků, co jsem se tam naučila. Nebo přesněji řečeno - vyzkoušela, poněvadž nemám pocit, že ze mně někdy bude velká patchworkářka. Většinou se šijí bloky s hranou 20 - 30cm (také se většinou počítají v palcích), já si vybrala čtverce 20 x 20cm. Sestavit je hodlám nejdříve napřesrok do jedné jediné deky - tzv. sampler quilt, vzroníku (jj poučena už můžu machrovat s cizími slovy :-)))).

První kurz je od Bell a tam jsme v lednu zvládli:

Providence quilt block
Blok dle vlastního návrhu do jiné než pětidílné mřížky k procvičení výpočtu velikosti jednotlivých dílků. Tady jsem si všechno krásně spočítala a zapsala. Jenže, když jsem pak blok ušila, pozdě mi došlo, že zapsané velikosti byly čisté bez švových přídavků. Ale lem navíc to spravil. Má to být rozkvetlý svlačec na louce.Karetní trikDruhý kurz je na Craftsy - Craftsy Block of the Month 2012 (třetí je tamtéž - letošní BOM 2013), tady se zatím prokousávám loňskými bloky, zatím mám tři. Narozdíl Mácul, která už sešívá celou loňskou deku.

Asterisk Block (hvězda)Wonky Pound Sign Block - původně měl vypadat jako pokřivený #, ale použila jsem stejnou medotu (jen malilinko pracnější) a ušila ho trošku jinak.Balkan Puzzle Block

 
 

Reklama