Mystery šití 2015

Mystery dokončeno

1. května 2015 v 22:21
Krásný večer přeji a vítám na přehlídce obrázků hotových výrobků, jež vznikly v projektu Mystery šití 2015. Mezi přihlášenými je ještě několik rozpracovaných krásných kousků, z nichž doufám aspoň některé také dojdou do kýženého cíle a budu je moci dodatečně k přehledu přidat.

Tenhle projekt jsem plánovala poměrně dlouho a letos začátkem roku jsem si řekla "teď nebo nikdy!" Plánování mi totiž jde velmi dobře, často mnohem lépe než realizace - v tomto případě mě ale naštěstí poháněla jednak potřeba doplnit zoufale chybějící kousek výbavy a jednak vnitřní potřeba nějak šikovně a zajímavě využít více i méně naučené techniky zdobení textilu.

Velice si vážím důvěry, kterou mi holky daly, když se krok za krokem pouštěly do známých, neznámých i zapomenutých technik, když střihaly látky ze svých zásob a nakupovaly nové materiály, které jsem si na ně vymýšlela. Vážím si jejich práce, díky níž dnes mají i svůj vlastní osobitý výrobek plný vzpomínek na prima bandu holek všeho věku se společným nadšením pro ruční práce. Vážím si i jejich odvahy nečekat až na samý konec akce, aby poté výrobek ušily možná i jednodušším způsobem a možná i lépe vyměřený a slícovaný - v našich jehelníčcích je totiž mnohem víc, než by byla pouhá strojová přesnost - je v nich kouzlo, kterých ve světě už moc není. Děkuji proto všem za účast a přeji mnoho let spokojeného užívání jejich krásných knížek pro uchovávání jehel, špendlíků a dalšího nezbytného vybavení. No ... poetiky bylo dost, jdeme na obrázky:


SvětluškaHanka - U Mikšulky


Marie K. - Patchwork MK


Zdenka - Z malé chaloupky


Janka - Mé radostiMajunka


I mystery už nám rozkvétá

27. března 2015 v 18:02
Dobrý večer, opět tu máme lichý pátek, což znamená další kousek mystery šití. Protože jsou holky moooc šikovné, nebojí se nových technik a perfektně je zvádají, můžem se směle pustit do další. Pro někoho nic nového a pro někoho další krok přes svou pomyslnou hranici. I pro mě bylo vyšívání stužkou novinkou - už dlouho velmi lákavou a nyní konečně naplněnou. Musím říct, že jsem s výsledky spokojena a moc ráda budu stužkami vyšívat i dál.A už tu máme první ozdoby od Marušky - chrpinky

Janka - Mé radosti už má taky díly v plném květu

I Majunce pod rukama rozkvetly

A Majou - Se Zahrádkou samozřejmě nemůže jinak, než prostě vyšívat do krásy

Mystery šití - krok 6

14. března 2015 v 13:34
Včera večer odešel přihlášeným holkám další postup na dílek do mystery šití. Někoho potěšil, někoho tak trochu polekal - což se ani nedivím - když jsem kdysi chtěla patchwork zkusit, půjčila jsem si knížku z knihovny, přečetla pár stránek - zavřela ji a vrátila.
Ne nadarmo jsem ale trávila posledních pár let ve virtuální společnosti švadlenek a v několika kurzech povětšinou u Bell. Dneska už jasně vím, že ani patchworku se netřeba obávat a že zejména klasický čtverečkový je jedním slovem brnkačka. Co mi internet dal, bych ráda poslala zase dál, a proto jsem ho zařadila i do našeho společného šití.

Takže holky, postup máte, postup pro ruční šití ještě dopošlu (TADY se mrkněte, že i ručně se dá ušít ledacos) - a kdo PW ještě nezkoušel, prostě ho zkusí a nemůže jinak než zvítězit. Samozřejmě jsem Vám plně k dispozici pro dotazy a budu radit tak dlouho, až budete mít hotovo.

PS: Ani moje čtverečky v tuhle chvíli nevypadají úplně pravidelně, ale oni se ještě srovnají, jak je zašijem do celku Mrkající
A první blahopřání už letí za Majou - Se Zahrádkou


Janka - Mé radosti taky překonala počáteční obavy a zvítězila
HeVa má bez problémů krásnou jasní kombinaci

Majunka je další, kdo bravurně zvládl svůj první patchwork

Ajka jakožto starý PW profík má čtverečky jedna radost

Mystery šití - krok 4 a 5

27. února 2015 v 18:01
Přeji hezký večer, zatímco jsme se ohlíželi za zelenou radostí, šily jsme s holkama další dílky do skládačky letošního Mystery. Ve čtvrtém kroku jsme použily díly heboučké filcové a dnes nás čeká opět bavlna. Příští týden střihneme defacto poslední díl, a pak už jen trocha dozdobení a kompletace. Jak budou chodit obrázky, budu opět doplňovat do inspiračního přehledu.

4. krok - měkounký filc

5. krok - bavlněný dílek, co snad mnoho neprozradí

Mystery šití - krok 3

30. ledna 2015 v 21:22
Přeji dobrý večer u třetího kroku k našemu zatím tajnému kousku výbavy. Dnes bude maličko vybočovat z šití - budeme totiž poprvé a naposled háčkovat. Háčkařky zvládnou dílek do půl hodinky, začátečnice maličko déle, ale bez problémů. Zapřísáhlé neháčkařky se pochopitelně netrápí, ale najdou ve svých zásobách příslušný kousek krajky. Eventuální zapřísáhlé nekrajkářky buď krok vynechají, nebo najdou jiný kousek proužku na ozdobu - vlnovku/hadovku apod.

Popis jsem se snažila napsat co nejsrozumitelnější, tak máte jeden podrobný, jeden stručnější a nákres, který mně osobně přijde nejsrozumitelnější. Jinak stále platí, že přidat se dá kdykoliv Mrkající


Švadlenky přihlášené zde na blogu:
Jana J.
Jiřina B.
Věra P.
Jitka L.
Venda
Dana M.

Maja na krajky vyzrála velmi rychlým způsobem

Mystery šití - krok 2

18. ledna 2015 v 9:18
Přeji pěkný den u druhého kroku v letošní akci společného šití. Přihlášených je nás v klubu na fleru i tady už celkem dost a i kytičky z prvního kroku pomalu přibývají, což mě moc těší. Tentokrát budeme pracovat s první doplňkovou látkou a nazdobíme ji opět dle informací, které rozesílám na maily.
Pro případné nové zájemce jsou dveře stále otevřené - šijeme malý projekt, takže zpoždění se dá lehce za jeden večer dohnat. Veškeré zdobení je možno si při dodržení rozměrů a umístění přizpůsobit vlastnímu vkusu a oblíbené technice. Stále platí, že zatím nevíte, co bude konkrétním výsledkem, zkrátka každé dva týdny připravíme kousek dílka, které by měl využít každý, kdo se zúčastní.

Výsledkem druhého kroku bude:


Švadlenky přihlášené zde na blogu:

Jana J.
Jiřina B.
Věra P.
Jitka L.
Venda
Dana M.


Jsem zvědavá, jaké různé ozdoby holky vymyslí. A už tu máme první vlaštovky:


Maruška - chrpinka dala štrasové kamínky
Přidáte se? Malé užitečné mystery šitíčko

2. ledna 2015 v 17:51
Přeji krásný nový rok a rovnou zvu k novému společnému šití.

Tentokrát šijeme malý projekt formou mystery - to znamená, že předem nevíte, o jaký konkrétní výrobek se jedná, Počítám, že tajemno udržíme asi do poloviny, pak už bude hotovo dost, aby bylo poznat, o co jde. Počínaje dneškem budu každý lichý pátek k večeru zveřejňovat článek k jednomu kroku. Instrukcí se můžete držet přesně, nebo při dodržení rozměrů a umístění můžete motivy i techniky obměňovat dle svého vkusu. Budeme tak po částech postupovat k cíli - kde na nás čeká malá šikovná věcička, která se určitě hodí každému, kdo její šití absolvuje.

Spotřeba materiálu bude opravdu malá, vybavení žádné extra nepotřebujeme a vyzkoušíme si několik různých technik převážně zdobení, protože šití bude opravdu poskromnu. Hotový výrobek nikam neposíláme, šijeme každá pro sebe. Je jen jeden dílek, který by se dal - když bude zájem - vyměnit mezi sebou - včas nahlásím.

Šití poběží současně zde na blogu i jako klub na Fleru, záleží na Vás, kde Vám to lépe vyhovuje. Prosím všechny, kdo mají zájem se přidat, napište se do komentářů, mailem budu rozesílat bližší info, šablony a instrukce. Tady bych jako vždy udělala proklikávací seznam - kdo má blog, ať se můžem zajít podívat.

Těším se na Vás.

Seznam přihlášených:

Jana J.
Jiřina B.
Věra P.
Jitka L.
Venda


Prvním krokem je:Vykvétají nám krásná kvítka:

Světluška 
 

Reklama
Reklama