Kytičky a květináče

Zahrádkáři všech balkónů, spojte se :-)

24. března 2015 v 17:29
Nadpis berte prosím s humorem a nadhledem bez souvislosti s rudými kořeny, má vyjadřovat zvláštní pouto nás balkónových zahrádkářů. Když Mácul psala vyfotit probouzející se mikrozahrádku, právě pro tohle společné nadšení jsem pochopitelně poslechla a nejen fotila, ale rovnou i sázela další zrnka naděje.

První obrázek je zatím jediný zástupce, co už má i nějakou tu barvu - modřenec

Druhá je srdcovka, jež stála u zrodu zelené výměny a podarována byla od Janky

Dále tu máme nadějnou pivoňku

A domácí jahodový záhon úspěšně přezimovaný

Taky Máculčina meduňka pomalu vykukuje

Letošní nová generace rajčátek, menší jsou červená cherry, větší žlutá pár cherry a pár větších


Do sadbovače hned po focení putovala také nová semínka - kdyby někdo věděl, co to vlastně je, budu ráda za info. Kuličky by snad měly být zahradní asparágus.

Tady poslední zachráněná semínka měsíčku (většinu květů na chajdě spořádaly srnky nebo tak někdo), pár lichořeřišnicových, jakýsi mák a kvítek vlevo nahoře nevím.

Nedalo mi to a musela jsem vyfotit ještě naduť ze zelené výměny, pořád jí rostou miminka na okrajích listů, je jich plný parapet i okolní květináče a jestli to tak půjde dál, bude muset do izolace :-D

A úplně na závěr moje nová sbírka fialek. Pár jich je ještě bokem ve fázi kořenícího lístku. Až pokvetou, bude to nádhera.

Ze "zahrádky"

24. května 2014 v 22:33
Patřím k těm, které od zahrádkaření neodradí ani absence zahrady, tak jsem se dnes vydala na tu svou s foťákem. Po loňském nepříliš úrodném roce jsem se letos rozhodla, že si ho vynahradím a všechno krásně poroste. Že by se 100% dařilo, se říct nedá, ale stačí přeházet květináče, nově osadit ty, v nichž se semínka ne a ne vyrazit a hned se člověk může tvářit jako úspěšný pěstitel :-)

ranní rosa


tihle miláčkové dělají parádu děckám za oknem - máta, fuchsie, dianthus, buxus a světe div se muškát (celá léta nechápu, že je někdo může pěstovat - a už je můj a moc pěknej)


levandule mi dělá radost


majoránka ještě odpočívá po právě skončivší bouřce


petrželka bude taky velká dobrota


na rajčátka byla pořád zima, ale teď už snad porostou


a tihle nováčci se zatím tváří že je nic nerozhází

pomněnka se chvíli tváří jako roztomilá a chvíli jako děsnej plevel


a tohle mě pobavilo před pár dny

Pro radost

10. července 2012 v 12:57
Mám připraveno pár nových přírůstků na focení, ale jaksi záhadně se k němu stále nemohu dostat :-). Posílám tedy krásnou kytičku z jedné nedělní procházky pro potěšení. Miluju tuhle "vazbu květin" - a hned v závěsu za ní je postarší keramický nebo kameninový džbánek na vyšívaném ubrusu.


Měsíček

17. června 2012 v 21:33
Calendula officinalis - měsíček lékařský mám ráda už dlouho. Naše začátky si vybavuji jen matně - pamatuji si, že ho pěstovala jakási paní, k níž jsme občas zašli jako děti, pobývající na vsi u babičky. Měla jich dva záhonky a už tenkrát mě tahle kytička oslovovala. Ještě se mi u ní líbila srdcovka - popravdě ani přesně nevím, jak se jmenuje, zatím je ve fázi plánů. Měsíček už je moje malá realita. Na své balkónové pidizahrádce jsem ho sklízela už loni. Letos se zatím klubou poupata, ale doufám, že se mi povede je i skutečně zužitkovat. Těším se na domácí krém, olej nebo možná sirup - nebo aspoň stopro bio čajík :-)
Levandule

6. prosince 2011 v 22:25
V současných prvně-sněhových dnech přidávám pěknou letní momentku s vůní levandule. Mám zatím dost omezené zdroje, ale na zkušební paličky to stačilo - motání byla úžasně voňavá práce.
Pro radost

26. listopadu 2011 v 23:29
Malá kytička jen tak pro radost všem, kteří zavítají do mého malého virtuálního světa snů a splněných přání. Díky za Vaši návštěvu.


Květináče

22. října 2011 v 22:32
K rostlinám samozřejmě patří květináče, opět jsou vesměs staršího data - většinou z doby, kdy se dalo fotit jen v noci, takže kvalita nic moc. Hledím však do zářné budoucnosti a těším se, jak na domečcích pro moje kamarádky vyzkouším spoustu nové inspirace.

Domácí mazlíkové

22. října 2011 v 22:18
Kytičky mám moc ráda a dokud nebude zahrada, což hned tak nebude, pečuji aspoň o malé květináčové královstvíčko. Některé fotky už jsou staršího data a musím se v duchu usmívat, když teď vidím ta mláďátka, která mezitím dorostla ve statné dospěláky a stala se rodiči a babičkami dalších generací.


 
 

Reklama