Háčkování

Stojánek na telefon

24. ledna 2015 v 17:34
Tuším, že prvně při zelené výměně (jejíž přehled sem dám už velmi brzy) jsem navštívila blog šikuly Zdenky a mimo spousty jiného tam našla parádní stojánek na telefon. Zdenka dělala dva podobné, a protože mají super jednoduchou a účelnou konstrukci, nemohla jsem jinak, než ho také vyzkoušet. Jeden růžový byl hotov hned v létě a dcerka ho spokojeně užívá pořád. Teď se blíží mamky svátek a myslím, že stojánek je prima malý dárek. Na blogy nechodí, tak šup s obrázky do světa :-). Zkoušela jsem ještě další - prošívaný, ale špatně jsem odhadla látku, tudíž zatím není. Ale protože ho potřebuji minimálně ještě já, buď zkusím prošívat znova, nebo spíš využiji nějakou starší výšivku, ať má zas jiný kabátek.


Pixie hat

7. prosince 2014 v 21:48
Pixie hat je jedním z prvních hmatatelných výsledků mého brouzdání po Pinterestu. Tyhle čepky se mi líbily odjakživa, ale teprve teď přišla dostatečně silná vlna motivace k jejich realizaci. Pochopitelně zatím pro holčičky, pro sebe ji mám také v plánu a možná ho také dotáhnu do konce. Váhám spíš proto, že u nás na maloměstě je každé vybočení z "normálu" dost vidět a středem pozornosti jsem narozdíl od blogového světa fakt nerada. Vzorek jsem našla v knížce po babičce a pak háčkovala a háčkovala, dokud jsem nebyla spokojená. Čepky jsou z trojité příze různých materiálů, takže dost teplé a bytelné - zkrátka na pořádnou zimu. Jen ani po třech letech blogování neumím kostičkovat obličeje, takže zepředu nic, jen info, že i tak je čepice moc pěkná, dělá příjemný pohled na obličej - něco, jako když máte uvázaný šátek pod bradou.
Na konci ještě jeden obrázek už loňské klasické čepky, kdy jsem s radostí objevila, že i háčkování může dělat pružný vzorek. Druhá cácorka má svoji stejnou v jiné barvě, jen jsem ji neodlapila v dostatečně inkognito pozici.
Přeji krásný advent.
S háčkem barevně

23. října 2014 v 17:52
Po několikero bílých krajkách jsem se zadívala do dobře zásobeného vyšívacího šuplíku plného barevných perlovek, moulinek, hedvábí a pár blýskavých špulek a pár jich vybrala, že se místo jehly budou na čas kamarádit s háčkem. Měňavá ombré perlovka obzvlášť sluší háčkovanému klobouku na sklenku - snažím se držet starého osvědčeného vzorku od Šárky. A protože jsem letos navařila plno různých sirupů, mám důvod vyzkoušet i ostatní vyšívací čekatelky. Kdyby se chtěl někdo přidat - jedna špulka krásně stačí na jeden klobouček a ještě zbyde - tedy aspoň starší typ, nevím, jestli se tak prodávají i dnes - namotaná na papírové kartě (píšou 42,5m). A jako modelku jsem vzala další krabičku po babičce, co ukrývá vyfotím zas někdy příště.


Je libo filet?

7. září 2014 v 13:04
Mně tedy ano - a jaký by byl lepší než vlastnoruční, že? Původně měla jít tahle kraječka do prodeje na Fler, ale jak přibývaly hodiny nad ní strávené, bylo jasné, že zůstane doma. A když mě konečně trklo do oka, kde je její správné místo, přidala jsem ještě pár hodin práce a dneska k velké radosti je tam, kde má být. V pracovním koutku.

Ještě dodávám, že do neděle 14.9. je poslední týden otevřená Zelená výměna, do níž je možné se ještě přidat. Všechny, které ještě neodeslaly svůj dárek prosím o odeslání - pokud samozřejmě nejste s příjemkyní domluvené jinak.


Malá krajkářka

26. ledna 2014 v 12:21
Loni jsem se dala více do háčkování a copak se asi zalíbilo mé v skrytu romantické duši nejvíce? Samozřejmě krajky, miluji jejich křehkou krásu a jemnost, jíž přinášejí do mého okolí. Rozhodla jsem se proto o pár z nich podělit v dlouho uvažovaném obchůdku na Fleru. Koncem roku tedy vznikl a plnit se bude pomaloučku - jen tak, jak dovoluje čas a jak mě ta která práce zrovna baví. Zvu Vás tedy na návštěvu na mého maličkého obchůdku TADY - žádná velkovýroba se konat nebude, avšak každý kousek je vytvořen v dobré náladě a s láskou. Bude mi potěšením, když zajdete na kukandu, nebo se sami inspirujete k vlastním kráskám.Zimní výbava

30. listopadu 2013 v 20:12
Další zimní výbava z mé domácí dílny - tentokrát pro mamku. Dárek je aktuálně předán a snad bude i trochu užitečný. Zvolila jsem pružný vzorek, který už mám vyzkoušen z čepiček pro holky.


Hřejivé a holčičí

24. listopadu 2013 v 10:00
Ano hřejivé a holčičí - přesně takové šálky jsme potřebovaly - cácorky pro zahřátí a já pro radost. Zpočátku se zdály jako rychloprojekt maximálně na hodinku, dokonce i háčkované lemy byly rychlovka. Jenže když si někdo vymyslí prošívat čtyři vrstvy fleesu tlustou jehlou s navlečenou balněnou "vlnou" - nemůže se pak divit, že každý jednotlivý steh bude tahat silou kleštěmi. Námaha ovšem stála za to a jako celek se mi moc a moc líbí. Naše malé krčky jsou tedy na zimu připraveny.

Háčkované baleríny + rekapitulace

5. října 2013 v 21:49
Začnu pěkně zvesela háčkovanými balerínkami podle Lenky. Dokončeny už jsou nejméně měsíc, v rámci dotažení restů jsem jim navlékla kloboukové gumičky, aby lépe držely na noze (holt neumím s háčkem jako Lenka). Jsou moc prima, hezky hřejí a i jen odložené dělají příjemnou domácí atmosféru ... růčo ušmodrchané papuče, teplý čaj a třeba milá knížka je přímo balzám po všedním dni. A protože prý i chlapi mají rádi nohy v teple, čeká mě ještě jedna pánská varianta.A teď trochu zodpovědně výsledky tažení proti kostlivcům a ufounům ve skříních a šuplících:

nechaly (žádný chlap se neozval) jsme si dva týdny na dokončení jakéhokoliv restu, kterému buď hoří termín nebo už obrůstá mechem - a výsledky ... ale jo, něco přeci

Moje maličkost nedala samozřejmě vše ze seznamu, ale nástěnka a balerínky mi dávají pocit, že jsem zvítězila (navíc jsem dolepila i štítky na domácí marmelády). Ostatní záležitosti po vzoru pečlivějších napíšu do konkrétního seznamu a nechám si ho na očích.

Zuzka háčkovala dárek do kytičkové výměny a četla knížky. Podle blogu vypadá, že má splněno na výbornou.

Maja taky dokončovala kytičkovou výměnu - podle blogu úspěšně, a pak upravovala pracovní dokument, s tím si asi nikdo blog nezdobí, ale předpokládám, že byla holka šikovná.

Mácul dávala na blog návod na ušití polštáře a deky, podle mě splněno, a chtěla "něco" provést s topem Každý každému. To zatím nevidím ani u ní na blogu ani u sebe.

Ajka nás chtěla popostrčit k dokončení právě topů Každý každému. Mě sice pošťouchla, ale nic platné. (Něco přeci, je pousunut v seznamu priorit na jedno z předních míst)

Janky by ráda dokončila dlouho rozešitou deku a vrátila knížku do knihovny. Jak to dopadlo s dekou nevím, ale dokončila bezva výšivku červeného autobusu, naučila mě říkat kostlivcům ufoni a vytvořila precizní seznam restů.

Konjanana byla nejdřív tichý hráč, pak dala na svůj blog motivační článek a teď je zase tichý hráč - sama jsem zvědavá.


Jestli byli nějací další tiší hráči, netuším. Akci každopádně považuji za úspěšnou, děkuji všem zúčastněným za vzájemnou podporu a blahopřeji k dokončení byť jediné maličkosti, která by jinak zůstala trčet ve frontě na "někdy".

Prima kapsička

9. září 2013 v 18:23
Naše malá školačka vyfasovala stejně jako spousta dalších elektronickou kartu na obědy. Mají ji nosit na krku v kapsičce, a tak bylo načase nějakou pěknou holčičí spíchnout. Větší háčkovaná kytička je podle Lenky, menší přiměřeně od oka a lístky odkudsi z Mimibazaru. Něco podobného nejspíš taky potřebuji Mrkající.
Už je to tu zas

21. srpna 2013 v 19:20
Co je tu zas? - přeci háčkovaná krajka. Pro velký úspěch a zjištění, že nejsou zas tak složité, jak se původně zdálo, mám na svoje šití připravenou jednu menší. No a moje první se líbila i další švadlence, tak jsme se domluvily, já napnula síly a zítra putuje další pěkný kousek jedné dobré duši. Doufám, že bude spokojená.
A pro ty z nás, co máme rády věci s příběhem, ještě dodávám, že krásná stará krabička je po mé prababičce, jestli si dobře pamatuju, tak podle babičky si ji její maminka koupila, když byla coby mladá slečna ve službě ve Vídni. Stovka se jí buď hodně blíží, nebo už ji má úspěšně za sebou. Už od mala se mi moc líbila a jsem nesmírně ráda, že mě provází dál.


Háčkovaná krajka

4. července 2013 v 23:47
Nedávno jsem úspěšně dokončila svojí první háčkovanou krajku. Mám z ní velkou radost, kdybych ji viděla před dvěma lety, obdivovala bych, jak někdo může něco takového zvládnout. A dneska ji mám z vlastní ruky - báječný pocit. Žádné své háčkování neškrobím a nevypínám do přesných tvarů, líbí se mi, když nepůsobí strojově.
Samozřejmě hned putovala na své místo - do příborníku, který se spolu s pár dalšími věcmi snaží dělat kuchyň romantičtější než ve skutečnosti je. Na focení jsem si ze špajzu vypůjčila i pár domácích marmelád - další úplně jednoduché a přitom báječné součásti domácí kuchyně, o nichž bych před nedávnem jen teoretizovala.


Moc ráda se těším pohledem na starou sklínku s andělíčkem po babičce, ráda si dávám voňavou kávu čerstvě namletou na starém mlýnku a navíc netradičně ovoněnou dřevem hrnečku původem z Laponska, který mi loni nadělil Ježíšek.


A stejně tak mám ráda výběr z dobrých čajů a spoustu koření, které už má své místo poměrně dlouho a skříňka jím krásně voní.


Toliko exkurze po naší kuchyni. Copak jsou asi Vaše oblíbené "obyčejné" věci, jež máme na očích denně a stejně nám nezevšední?

Recy háčkování

23. června 2013 v 20:53
Jednoho krásného dne se objevil švára, a protože ví, jaký jsem kramář, přivezl čtyři tašty vyřazených povlečení, ubrusů, ručníků ... První na řadu přišly flanelové povlaky na peřiny, které jsme s holkama roztrhaly na cca 5cm široké pruhy, smotaly klubka a já se pak dala do háčkování. No a ze dvou povlaků máme pěkný kobereček do koupelny - má asi metr x metr.
Lososový šál

24. května 2013 v 17:44
Nedávno jsem u Hortenzie viděla nádherný háčkovaný šál - naštěstí Evka uvedla i odkaz k návodu na youtube, tak jsem se mohla pustit do díla také. Vzorek se dle zdroje jmenuje Solomons a háčkovala jsem z balvněné příze Aida - tímto zdravím Hanku do Varů a děkuji za doplnění zásob. Skoro by se dalo říct, že mi současné chladné dny vyhovují, můžu klíďo honit parádu :-)
Filetové háčkování

21. dubna 2013 v 20:17
Když jsem se před časem pustila do háčkování, bylo jen otázkou času vyzkoušet i filetové. Vybrala jsem krásný vzor z webu a pustila se do něj. Jako správný začátečník jsem nechtěla maličkou kraječku, a proto sáhla po Kordonet č.10. Výsledkem jsou srdíčka asi třikrát větší, než jsem původně očekávala. Přijdou nejspíš na závěs na dveře.
Háčkovací výměna

24. března 2013 v 15:06
Další nedávná výměna byla háčkovací. Tu jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, a díky tomu mi až z dalekého Irska od Marcelky dorazil velikonoční košík i s vajíčkem a ještě krásně růžová dečka svázatelná do romantického váčku s voňavým mýdlem. Nádherné dárky, za které se spokojeným úsměvem děkuji. Ode mne zas odešly kloboučky na sklenice pro Marušku, která nejen tvoří, ale hlavně ráda fotí.
Svetr na hrnek

20. února 2013 v 21:10
Nedávno měla mamka svátek, tak jsem jí chtěla ušít dárek. Jenže, jak už to bývá, stála jsem před skříňkou plnou látek a nenašla žádné vhodné, co by se jí hodily domů. Naštěstí s vlnou to bylo lepší, a tak vznikl svetřík na hrnek. Na posledním obrázku - pohled zespoda - je vidět i nejpracnější část - lem, kde se střídá barva sloupku. Jestli ještě někdy budu tuhle jednoduchou, ale příšerně zdlouhavou proceduru absolvovat, musím si vybrat viditelnější místo :-))


Podzimní čepka

19. srpna 2012 v 21:15
S velkou radostí jsem dokončila podzimní čepku pro naši malou skoroškolačku. Obzvlášť mám radost z ozdobného okraje, který mě napadl projednou včas, a tak čepička sklidila očekávaný úspěch :-)


Kačaba

17. května 2012 v 21:30
Na přání uháčkovaná Kačaba už rozdává úsměvy u nové majitelky. Jen je nějak veliká, dát ji na klíče by bylo skoro jako pozvání nezvaným hostům :-) Takže to vypadá, že bude na řadě ještě menší sestra.


Háčkovací maturita

25. března 2012 v 21:13
Dnes konečně nastal den, kdy se mé skromné háčkování dostalo do samostatné rubriky. Moc se mi líbí, baví mě, teoreticky bych k němu měla mít i genetické vlohy a - ač to tak možná nevypadá, považuji hotové výrobky za malou háčkovací maturitu. Představuji Vám - jednak marmeládový klobouček č. 2 (objasnil mi, proč č.1 šlo tak těžko navléct v sklenku - protože mu chyběla celá jedna řada) a hlavně krásná pompadůrka, jíž jsem objevila u šikulky Lucky. Tu svou jsem háčkovala ze Sněhurky, takže je rozkošně maličká - nemá víc jak 5cm. Nejspíš udělám ještě jednu ze silnější příze, abych se mohla pěkným vzorkem kochat i se slábnoucím zrakem.
Háčkovací přípravka

11. března 2012 v 15:38
Po delším šicím období se trochu vracím k háčkování. Vzpomínám si, že jsem jako děcko uháčkovala maxisvetr z různých zbytků, který by mi i dnes byl velký - nakonec se celkem rychle ztratil ani nevím kde. Povzbuzena touto vzpomínkou jsem vyzkoušela jednak malý podhrncovník z dětského trika a jednak skleničkový klobouk podle Šárky. Má spoustu chyb, od předlohy se v mnohém liší, ale jako vždy - co na tom? Má jedinečné kouzlo prvotního, je zhmotněním cesty k cíli a radosti z pochopení háčkovacích diagramů.


Háčkování

14. prosince 2011 v 3:33
Doufám, že pro háčkování budu moct jednou vytvořit vlastní rubriku. Prozatím tedy jen háčkovací pokus po hodně letech a nedávný nečekaný výkon.
 
 

Reklama