Bydlení

Návštěva

24. července 2016 v 10:28
Když od Zuzky přišly další obrázky koťátek, která jsou ještě volná pro nové rodiny, vyrazili jsme se na ně podívat.

Fred - Fredie Fontain SBI a (modrá s odznaky)

Edík - Edward Etienne SBI n (černohnědá s odznaky)

Arianka - El Ariana SBI a (modrá s odznaky)


A návštěva to byla vydařená. Nejen, že jsem po čase moc ráda viděla kamarádku, ale každý milovník zvířat i zahrad a kytiček by u ní byl jako v ráji. Prostě když někdo dělá cokoliv s láskou, pečlivostí a rozumem, je to znát.Kytičky bych mohla obdivovat donekonečna, taky jsem si "pár" kousků přivezla, za což Zuzce moc děkuji. Řekla bych, že mě čeká ještě poměrně dost práce, než podobnou nádheru vydobydu u nás na horách. S heboučkým okatým mazlíčkem by to šlo mnohem rychleji - a že jsme si my i koťátka užili pořádně.


Byl to moc hezký den a těším se, až se uvidíme znovu.

TenderPaws

23. června 2016 v 19:15
Nové zprávy z TenderPaws - koťátek je sedm, tři zamluvená, čtyři zatím k dispozici a do nových milujících rodin se mohou vydat na přelomu července a srpna. Musím se na ta krásná klubíčka zajet podívat, podle fotky jsou úžasná ♥

Nová koťátka

1. června 2016 v 22:41
Kamarádka Zuzka z TenderPaws hlásí do světa krásnou radostnou zprávu, že je svět bohatší o nová překrásná koťátka posvátných birem. Jestli uvažujete o miloučkém pohodovém domácím mazlíkovi, určitě se k ní podívejte. Kéž by všichni živí tvorečkové dostávali tolik lásky a péče, jako její koťátka ♥

Posvátná Birma

2. října 2015 v 17:17
S kamarádkou Zuzkou se známe spoustu let a řadu let už u ní také obdivuji nádherného domácího mazlíka - kočičku Birmu. Vlastně kočičky, protože časem jich Zuzka pořídila víc a dnes má dokonce vlastní chovatelskou stanici TenderPaws. A protože se o své miláčky výborně stará, dočkala se před pár dny prvních vlastních koťátek. Oficiální fotografování je teprve čeká, ale tady se můžeme pokochat už dnes:
Birmy u nás zatím nejsou příliš rozšířené plemeno, tak si dovolím citovat Zuzčino bližší info:

Birmy jsou klidné, vyrovnané a přátelské kočky. Jsou skvělými společnicemi celé rodině. Výborně vycházejí s dětmi i dalšími zvířaty. Jsou pohodové kamarádky. Milují mazlení, hlazení i nošení na rukou. Mají tichý hlásek, nemňoukají hlasitě. Mají rády lidskou společnost, hry i zkoumání. Téměř nikdy nevystrkují drápky, naopak pokud jim něco hrozí, raději se stáhnou do pozadí. Nemají tendence ničit prostředí, ve kterém žijí. Mají rády aktivní, spíše logickou hru, přesto také vyhledávají svůj klid a vyhlížejí aristokraticky.

A přidávám také její obrázky větších krasavic:
Kdybyste uvažovali, že je tohle správná kočička pro Vás, budou koťátka k dispozici začátkem prosince. Bližší informace Vám ochotně podá přímo Zuzka, kontakty má uvedeny na stránkách TenderPaws.

A já se pro dnešek loučím malou anketou, přístupnou po rozkliknutí celého článku.

Nový člen

14. května 2013 v 20:34
Minulý týden nám přibyl nový člen domácnosti - krásná Lucinka. Pomalu si u nás zvyká, o víkendu se i proletěla po obýváku, pak se jí nechtělo a dneska večer vytrvale brebentila a dokonce nalétávala na vrátka klece, tak šla zas na "procházku". Je to pěkná potvůrka, chytřejší než by mě napadlo - když je venku z klece, nejraději mi sedá na velký proutěný koš plný klubíček na háčkování, což se mi samozřejmě nelíbí. A stačilo jí pár minut, aby zjistila, že tam sice nemá být, ale jakmile zajdu do chodby, už jí nikdo nebude rušit. Takže jak jsem v dohledu, způsobně sedí na obraze, a jak zajdu za roh - šup a už je na koši.


Výbava do kuchyně

17. března 2013 v 22:19
Dnes jsme se Zuzkou pokračovaly ve společném úkolování, které jsme začaly s Mácul. Ta bohužel tento víkend ze zdravotních důvodů nemohla. Takže jsem na ni intenzivně myslela a úkoly plnila i za ni. Pokračovala jsem v sázení a hlavně přesazování všeho možného (taky nafotím), háčkovala kus šálu, kus záclonky, ušila základ Drážďanského talíře podle klubu - dokonce i vařila, prala a žehlila :-))
Stěžejním úkolem, co jsme si daly se Zuzkou, bylo splnit dlouho odkládaný rest. Vrhla jsem se tedy na došití tří tematicky příbuzných bloků na dětskou deku. Musím říct, že jsem je zvládla jen díky tomu, že jsem to ráno slíbila. A akcička byla proto úspěšná a velmi prospěšná. Však už se taky chystáme na příští víkend znovu - nechcete se také přidat?


Svoje dílka jsem dnes nefotila, protože jsou všechny stále rozpracované, tak vkládám alespoň fotku svojí staro-nové krásné výbavy do kuchyně. Jsem z ní nadšená a krásně dolaďuje můj naprosto nemoderní životní prostor. Navíc se osvědčila i jako matematická pomůcka. Naše prvňačka krásně sčítá hodnoty závaží při vážení hrušky, banánu, krabičky a dalších věcí.


Jinýma očima

4. listopadu 2012 v 23:20
Už to pomalu vypadá, že nás snad tvoření přestalo bavit - ale ne, mám asi patero parádiček, jen je třeba řádně vyfotit. A zatímco já fotím poskromnu - chybí mi slunné dny a zelená tráva coby podklad - děcka fotí cokoliv a kdykoliv. Tak vzniká spousta rozmazaných nic, občas krásná momentka a občas sice rozmáznutý, ale moc zajímavý pohled - pohled na všední věci viděný očima malého dítěte, pohled na stejnou věc, ale úplně jiný, než ten, jenž denně vídám. Je úžasné, jak může nekvalitní fotka filozofovat o životě. No řekněte sami ...


Sobotní radovánky

27. října 2012 v 21:55
V pátek podvečer jsme vyrazili na naše nové volnočasové působiště. Po období plánů a snění na nás nedávno sedlo velké štěstí a i my už máme kousek přírody "jen pro sebe". Zatím jsme si zejména na venkovních úpravách pěkně mákli, ale teď už si užíváme. Dnes tedy rozhodně. Oheň praská, dřevo voní, čajík hřeje a venku se čerti žení. Chvilkové pumelice se nám vyfotit nepovedlo, ale ošlehaní horským ovzduším jsmě byli pěkně.


No není úžasný?!

31. srpna 2012 v 13:21
Měli jsme u holčiček v pokojíčku celkem pěkný koberec - před lety byl nejen pěkný, ale vážně parádní. Jak čas běžel, samozřejmě paráda postupně mizela. Podepsalo se na něm nekonečné chození, dvě kočičky, dvě miminka - na překlopené nočníky bych raději zapomněla úplně. Už při jeho čištění zelím bylo jasné, že douho nevydrží. A teď už zkrátka musel do věčných lovišť. A proč píšu tenhle příspěvek, který bych běžně vůbec nepsala? Pochopitelně kvůli novému :-) Jak jsem ho uviděla, byla to láska na první pohled. Nadšená jsem snad víc, než děcka, tak jsem samozřejmě hned fotila. Holky na něm hrajou prima hry - kdo najde modrého motýla apod. nebo chodíme jen po růžových kytičkách. Je zkrátka úžasný a musím si ho nechat v tomhle malém deníčku, abych se mohla chodit kochat, až holky vyrostou a budou si ťukat na čelo :-)Zrcadlo v novém

26. listopadu 2011 v 23:21
Začátek - koupeno relativně výhodně na Aukru, bohužel dorazilo rozbité, takže finální náklady nebudou úplně pěkné, ale věřím, že výsledek bude stát za to.
1. čištění - vrchní černý nátěr jsem sundala odstraňovačem nátěrů, potom dočistila holčičím způsobem - rejžák a písek. Brousit a vyhlazovat nebudu, jen ať vynikne jeho stáří (nehledě k tomu, že na vrchu je stejně dýha).
2. lepení upadlého spodního dílu3. samozřejmě nabílit, vrátit očištěné mosazné ozdoby a vsadit nové zrcadlo. Je krásné, ať se to někomu líbí nebo ne.

Dovětek pro všechny rádobyodborníky:

Nevím, kde si předáváte odkaz, a je mi to celkem jedno. Vůbec nemám nic proti konstruktivní kritice ani jinému názoru, když už jste ale tak erudovaní, mohli byste se lakavě naučit alespoň pravopis a slušné chování. Překvapuje mě, kolik lidí už mělo připomínky k bílé barvě, ale nikomu z vás nevadí mosaz zmazaná černou barvou, ani čištění kartáčem, které i já osobně považuji za hraniční řešení. Holt odborníci.
Co se týče obecného přístupu k věcem, tento blog nikde neprezentuji jako doklad historie ani není mým cílem restaurace čehokoliv do původního stavu. Od toho tu máme muzea, skanzeny a památkáře. Možná, kdyby tu nebylo tolik "odborníků", nepadalo by nám půl republiky na hlavu jen proto, že někdo slepě trvá na původním vzhledu - bez peněz na údržbu a bez smysluplného využití. To už je ale na jinou debatu na jiných místech.

Neobtěžujte prosím sebe ani mne svými výlevy, žádné vulgarity tu nechci, a proto tu také nezůstanou.

Rám zrcadla

26. listopadu 2011 v 23:09
Máme v koupelně úplně obyčejné zrcalo a přišlo mi, že by mu pomohl barevný rámeček. Údajně by všechna zrcadla měla mít rám - nejspíš pak budem vypadat jako obrázek. Ať je to, jak chce, pěkný rámeček mám díky window color.


Skříňka na klíče

1. listopadu 2011 v 2:39
Skříňka na klíče měla původně příšernou umělohmotnou napodobeninu starého klíče - tak dlouho jsem vymýšlela ozdobu a vybírala ubrousek, až mě konečně napadlo nejlepší možné řešení:


Poklady

26. října 2011 v 1:38
Vlastně by se dalo říci i harampádí, ale jsem z těch, kteří milují věci s duší, ze kterých dýchají časy minulé. Proto se občas neudržím a nějakou maličkost (k velké radosti rodiny) pořídím.


 
 

Reklama