Mystery 6

2. března 2018 v 23:09 |  Mystery 2
Přeji dobrý večer u našeho šestého setkání. Mám radost, jak nám díly přibývají, a musím říct, že jsou bezva, budete mít moc pěkné výrobky. Dneska ušijeme rovnou tři díly a jsme ve fázi, že teď už každým okamžikem bude výrobek k poznání - můžete začít přemýšlet, jak by asi pasovaly k sobě, ale doufám, že pár fíglů ještě kompletaci znemožní.
Ve fotografiích máte míry, jak si udělat šablony - budete potřebovat dvě - jednu v daných rozměrech a druhou stejného tvaru, ale o rozměrech uvedených v závorkách. Podle menší šablony ušijte dva úplně stejné díly a podle větší jeden. Postup bude u všech stejný.
Vezmeme doplňkovou látku, na kraji přeložíme napůl a přežehlíme - šablonu přiložíme nejdelší hranou k ohybu, obkreslíme a vystřihneme. Pak buď stačí přeloženou látku prošít cca 1cm od přeloženého okraje, nebo si tam my hračičkové našijeme ozdobný prýmek, hadovku, nebo zkrátka co se nám líbí a ladí k celku. Následně ustřihneme gumu o délce jako je kratší dlouhá strana šablony (15cm u dvou a 25cm u třetí) a navlékneme ji do vzniklého tunýlku. Přitom ji srovnáme, abychom na krajích měli látku na gumě rovnou a zafixujeme špendlíky. Všechno nařasení necháme uprostřed. Asi 0,5cm od okraje látky pak gumu v tunýlku pořádně prošijeme. Vytáhnem špendlíky, srovnáme nařasení rovnoměrně po celé délce a máme hotovo. Tedy až uděláme 3x totéž, máme hotovo.
 


Komentáře

1 Lucinka Lucinka | E-mail | Web | 17. května 2018 v 12:05 | Reagovat

Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama