Únor 2018

Mystery - krok 4

18. února 2018 v 23:13 Mystery 2
Pěkný večer holky,
ve 4. kroku potřebujeme šablonu na pevnějším papíru na ovál 8x12cm v nejširších místech (mohu zaslat). Vezměte látku - buď stejnou jako hlavní, nebo lépe nějakou k ní, třeba tón v tónu nebo zkrátka nějakou ladící. Střihněte ji 1cm navíc kolem šablony. Poté v tomto 1cm přídavku prošijte ručně velkými předními stehy - nechejte volné delší konce nitě a stáhněte látku kolem papírové šablony a přežehlete. Na lícu nám tím vznikne krásně čistý ovál.
Jestli máte víc třepivou látku, nejdřív střihněte větší kus látky, ten nazdobte a až pak vystřihněte ovál + 1cm a stáhněte.

A už jsem prozradila co s oválem. Je třeba ho ozdobit v souladu s ostatními komponenty, ať zdobení ladí s tím z druhého kroku. Nechávám vám opět volnou ruku, ať se výrobek líbí vám. Samozřejmě můžu vypomoct se šablonou pro motiv apod. - ev. písněte do komentářů. Zdobení nedělejte úplně do kraje, nechte volný aspoň 1cm od okraje směrem dovnitř oválu. A také bych neprošívala do kosočtverců, aby se nám nebily s ostatním.

Šijete-li s námi, budu ráda, když se podělíte o obrázky.

Hotové díly:

Alena

Jana

Lenka K.

Lenka L.

Marie K.

Mirka

Vlaďka

Zdeňka

Mystery - krok 3

11. února 2018 v 23:32 Mystery 2
Utekl nám další týden, a tak se směle můžeme pustit do dalšího kroku mysterka. Dnes to není na žádné velké povídání - zkrátka popojedem. Čeká nás prošití hned dvou dílů o rozměrech 25 x 15cm a prošívat je budeme podobně jako v prvním kroku.
Připravíme 2x doplňkovou látku 25 x 15cm, 2x pevnější výztuhu 25 x 15cm, 1x hlavní látku 25 x 15cm a 1x pevnější látku 25 x 15cm (nemusí být nutně pevnější, může být i z hlavní nebo doplňkové látky). Složíme si dva sendviče - ten s hlavní látkou prošijeme do kosočtverců stejně jako první krok a ten s pevnější (nebo druhý s hlavní) látkou prošijeme rovně do čtverců. Jako tahák máte opět šablonu s rozměry.
Hotové díly:

Alena

Jana

Lenka K.

Lenka L.

Marie K.

Mirka

Vlaďka

Zdeňka

Mystery - krok 2

2. února 2018 v 22:13 Mystery 2
Přeji dobrý večer u druhého kroku pěkně začatého mysterka. Děkuji všem, co se nebojí, nečekají na finální návod, ale nechávají se vést při šití tajemného předmětu. Děkuji všem za obrázky, které postupně přidáváme do alba ve skupině na FB a zároveň sem na blog - kde budou opět zveřejněny i všechny další fotografie z této akce, které přidáte.

Dnes nás nečeká žádné velké šití. Dnes to bude příprava dalšího dílu skládačky, která, ač se to nezdá, bude poměrně brzy hotová :-)

Dnes potřebujeme šablonu, podle níž připravíme díl z hlavní látky o rozměru 15 x 25cm. A ten je třeba na značkách nazdobit. K ozdobě můžete použít cokoliv, na co se budete rády dívat - korálky, hvězdičky, výšivku, knoflíky, zkrátka dle vlastního vkusu. Dodržte ale prosím umístění a maximální rozměr každé jednotlivé ozdoby cca do 1cm průměru.
Položte si je na látku a pohrajte si s různými variantami, dokud nebudete spokojené. A my s Ajkou jsme na oplátku dost zvědavé, co kdo zvolíte.

Hotové díly:

Alena

Ivana

Jana

Lenka K.

Lenka L.

Marie K.

Mirka

Vlaďka

Zdeňka