Srpen 2017

Zázvorový likér

20. srpna 2017 v 0:57 Zdraví z přírody
Srdečně zdravím - momentálně nejspíš skalní příznivce blogu, který letos "mírně" zanedbávám. Za dobu, co ho píšu, už se stal svědkem několika přechodů od jednoho koníčku k dalšímu. Momentálně dochází k dalšímu takovému posunu v oblasti zájmů, které mě prostě berou. Vlastně nejde ani tak o přechody jako spíš přidávání dalších a dalších, což je myslím stejné u všech, koho by tyhle stránky mohly bavit.

Takže k dětem, domácnosti, horské zahrádce, práci, všemožným ručním pracem, vaření a ledasčemu dalšímu přidávám dnešním dnem novou rubriku pro mojí starou lásku - a sice bylinky a nejrůznější recepty pro zdraví. V žádném případě si tu nehodlám hrát na doktorku, ani profi-bylinářku, budou sem patřit recepty, které mě zaujaly doplněné o volně dostupné informace - ty čerpám ve starých knížkách z domácí knihovny, ve skupinách podobných nadšenců na fb a dost mě popostrčily i Katka s Lindou a pochopitelně celý štáb Herbáře, jejichž přístup mi většinou mluví z duše.

A začínám poměrně zostra - zázvorovým likérem. Ten ocení především nachlazení drsoni - neřidiči. Kdo je zvyklý, nemusí můj názor sdílet, ale je zatraceně silný a bacili utečou, sotva ho ucítí :-) Pije se buď jak je, nebo zalitý podobně jako grog.

Do 0,5l vodky naložíme 125g strouhaného zázvoru, 125g medu od včelaře a 1 oloupaný citron nakrájený na plátky. Necháme min. 3 dny louhovat a slijeme. Se složením se dá pohrát - přidat pomeranč, vanilku, skořici atd. bk