Zelená výměna 2016

16. února 2016 v 18:28 |  Společné projekty
Krásný večer všem, protože na předpozvánku už se pár dobrých duší ozvalo - oficiálně vyhlašuji třetí kolo Zelené výměny. Hodně z Vás už ji zná a budeme se držet osvědčeného postupu z loňského jara. Pro nově příchozí pár informací:

CO POSÍLÁME?
Živé rostliny domácí nebo venkovní, dle dohody mohou být i semínka, oddenky nebo cibule. Mohou být okrasné, léčivé, květiny, bylinky, klidně i ovoce nebo zelenina, keříky - zkrátka cokoli, co potěší nadšené pěstitele, kteří ocení čistou a s láskou pěstovanou rostlinu bez umělého rychlení. Důležitou zásadou zůstává posílat pouze vitální zdravé kusy bez chorob a škůdců.

JAK SE HLÁSÍME?
Napsáním komentáře pod tento článek - napište si dva tři druhy rostlin, které byste rádi dostali, případně že nemáte konkrétní přání. Průběžně budu dělat přehledný seznam. Kdo má blog nebo jinou osobní www stránku, přidávejte odkaz, kdo nemá, přidejte si prosím ke jménu i přezdívku. Když se přihlásí 4 Lucie, nikdo pak neví, kdo je kdo. Přidávejte také svou mailovou adresu, ať máme vzájemné kontakty - pokud by někomu vadilo její zveřejnění, zašlete mi ji přes Zprávu autorovi (v levém sloupci dole) a poté bude poskytnuta jen protistraně.

KOMU POSÍLÁME?
Necháme si asi tři týdny na přihlašování, a poté se prosím všichni podívejte na seznam. Opět přes komentáře pak pište, pro koho byste mohli balíček odeslat, že např. máte k dispozici dva z jeho vytoužených druhů. Opět budu info doplňovat do seznamu. Jakmile budete mít ke svému přání přiděleného odesílatele, můžete mu poslat svou poštovní adresu a domluvit se na termínu odeslání (aby např. nechal kytičku lehce zakořenit apod). Samozřejmě se každý nemusí dočkat kytičky na přání a nakonec dorozdělím odesílatele tam, kam se nikdo nenahlásil nebo nebyl konkrétní požadavek.

UZÁVĚRKA
Tři týdny - do 8.3. se přihlašujeme s poptávkou, poté zveřejním nový článek a začnem se hlásit s nabídkami. Absolutní stop stav bych viděla na 15.3. Do té doby se stále můžete přihlašovat, ale čím později se nahlásíte, tím je pravděpodobnější, že nedostanete kytičku na konkrétní přání. Myslím ale, že my milovníci zelených kamarádek budeme rádi za jakýkoliv přírůstek do našich opečovávaných sbírek. Odeslání nemá přímo stanovenou uzávěrku, mnoho rostlin je třeba dělit na podzim a z dřívějších výměn máme s tímto dobrou zkušenost - zkrátka se obě strany dohodnou a balíček bude odeslán na podzim.

MEGADŮLEŽITÉ!!
Důrazně ale opravdu důrazně prosím všechny o zvážení, jestli se skutečně chtějí aktivně zapojit. Čím více nás bude, tím lépe, dvířka jsou doširoka otevřená, ale nerada bych, aby se nám vyskytl mrtvý bod - někdo, kdo si nechá balíček poslat, ale sám jej neodešle. Ať se stane cokoliv, vyskytne se jakákoliv překážka, neváhejte napsat a ze seznamu Vás bez problémů vyřadím, na tom není nic špatného, ale nenechte prosím svou protistranu marně čekat. Stejně tak si očekávaný balíček pohlídejte a vyzvedněte, aby se nevrátil nevyzvednutý zpět odesílateli.

Pro začátek jsou snad informace kompletní, případné dotazy pochopitelně vyřešíme v komentářích. Těším se na Vás a budu ráda, přidáte-li pozvání na výměnu i k sobě na blog. Jak říkám, čím více nás bude, tím lépe a tím spíše se nám splní naše přání.Seznam přihlášených a jejich přání:

1. Světluška - medvědí česnek, pryskyřníky, srdcovky kromě růžové, venkovské trvalky
2. Máculka - kvetoucí i nekvetoucí trvalky
3. Jitka Luky - zahradní trvalky, zejména suchomilné
4. VendyW - velkokvěté plné fuchsie, čemeřice kromě bílé a nachové, lilie, převislé begónie, velkokvěté krokusy
5. Zdenka Z malé chaloupky - třapatka nachová, šišák bajkalský
6. Dana T - floxy, astry, monarda
7. Miluška Bem -
8. Mamasita -
Seznam nabídek:

1. Světluška -
2. Máculka -
3. Jitka Luky - aloe, bylinky, levandule, hortenzie, rýmovník - 5
4. VendyW - oddělek orchideje Celogyne cristata, tmavě fialovou až černou kalu, rozrazil klasnatý (růžový, modrý) - 3
5. Zdenka - medvědí česnek, řebříček bertrám - 1
6. Dana T - čemeřice (orientalis, foetidus), traviny, orlíčky, hortenzie
7. Miluška Bem -
8. Mamasita - topinabury, penízky, orlíčky, kopretina, durman
 


Komentáře

1 Zdenka Zdenka | E-mail | Web | 17. února 2016 v 8:16

No bezva :-D  :-D A já zase nevím, co bych chtěla, čemeřici mi poslala nedávno Libuška, snad na něco příjdu ;-)  :-) Pro tebe bych měla česnek a třeba řebříček bertrám, já mu teda říkám andělíčci :-D , mám ho tu ještě po babičce :-)  :-)

2 VendyW VendyW | E-mail | Web | 17. února 2016 v 8:49

Já bych měla zájem o čemeřice, ale jiné než bílou a nachovou, pokud má někdo velkokvěté plné fuchsie to je moje srdcovka a ty beru vždy a kdyby měl někdo přebytky lilií a begónií (převislých) nebo velkokvětých krokusů .Na oplátku nabízím oddělek orchideje Celogyne cristata, tmavě fialovou až černou kalu či rozrazil klasnatý v barvě růžové nebo modré.

3 Jitka Luky Jitka Luky | E-mail | 19. února 2016 v 13:11

Tak přemýšlím, až se mi z hlavy kouří. Vzhledem k tomu, že budu zakládat úplně novou zahrádku, tak se mi asi bude hodit všechno. Když to bude suchomilné, tím lépe. A co můžu nabídnout? Aloi, bylinky, levandulky, mám v květníčku i sadičky hortenzie. Jitka

4 Jitka Jitka | 21. února 2016 v 13:10

[3]: Ještě mě napadlo, že mám rýmovník. Jitka

5 Dana T Dana T | E-mail | Web | 22. února 2016 v 11:01

Zdravím, tak já se hlásím do výměny. Ráda bych třeba floxy nebo astry nebo monardu. Sama můžu nabídnout čemeřice (různé barvy orientalis nebo foetidus), nějaké traviny, orlíčky, řízky hortenzií. Dana

6 Světluška 77 Světluška 77 | 22. února 2016 v 23:48

Všechny vás srdečně vítám v dalším kole :-)
Zdeni, jestli máš medvědí, tak super, u nás v lese jsem ho nepotkala a k sehnání moc není. "Andělíčky" mám ráda, tak prima - a jestli je sázela ještě tvoje babička - no evidentně zdravá vitální kytička ♥

Nabídky máte všechny bezva, myslím, že svět bude zas o trochu hezčí. Snad se nám ještě někdo nahlásí, ať máme co nejvíc splněných přání. Díky, že jste tady :-)

7 Jitka Luky Jitka Luky | E-mail | 23. února 2016 v 10:08

Ahoj zahradnice. Mohla bych poprosit o ten rozrail co nabízí VendyW? Tomu by se u mě mohlo dařit. Děkuji moc. Hezký den Jitka :-)

8 Zdenka Zdenka | E-mail | Web | 25. února 2016 v 12:58

Tak jsem si vzpomněla, že stále nemám třapatku nachovou a šišák bajkalský by se taky hodil ;-)  :-)

9 Jitka Luky Jitka Luky | E-mail | 25. února 2016 v 13:47

Pokud přežijí zimu v nádobě (musela jsem je vloni vyrýt a dát do kýble), tak bych Zdence mohla pár sadiček třapatky nachové poslat. Jitka

10 Mamasita Mamasita | E-mail | 3. března 2016 v 9:02

Mám topinambury,penizky,Orlických,kopretina rimbabu,durmany letní fialový,bily

11 Zdenka Zdenka | E-mail | 4. března 2016 v 8:38

[9]:Tak doufám, že přežijí ;-)  :-)

12 Jitka Luky Jitka Luky | 4. března 2016 v 9:57

[11]: Mám i semínka, tak je hned šupnu do země. Jitka

13 Světluška 77 Světluška 77 | 6. března 2016 v 1:06

Seznamy jsem doplnila a jsem ráda, že se pomalu začínáme párovat. Pomalu připravím samostatný přehled rozdělení a pak už jen vybrat správný čas na dělení kytiček. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama