Zdobení textilu

8. ledna 2016 v 22:52 |  Tvoření se Stoklasou
Přeji krásný den a přináším novou inspiraci se - proměníme pár obyčejných věcí v zajímavé součásti šatníku. Vybrala jsem tyhle prima ozdoby:


Hvězdičky putovaly na klopu pánské tašky šité podle Ajky. Rozbily jednolitou hmotu a dodaly jí příjemný šmrnc, přičemž stále zůstávají elegantně decentní.


Je třeba vyměřit, kam je plánujeme, a z rubu zpevnit látku vliselínem. Na lícu pak označíme, kam přesně hnězdičky přijdou, hroty propíchneme skrz látku a na rubu zahneme.


Takto připravený díl použijeme dále dle postupu v šití.
Na řadě máme skleněné kamínky v kovovém pouzdře s hroty, jako mají hvězdičky. Ty jsou vhodné také na pevnější látky - prima místo pro ně je například lem kapes na džínách.Změříme lem kapsy - tento má 12cm. Pěti kamínky ho rozdělujeme na 6 stejných dílků, takže označíme body 2cm od sebe. Džínový lem je poměrně tuhý, vezmeme si proto na pomoc kleště a kousek látky. Hroty cvočku protlačíme skrz látku a položíme lícem dolů na stůl. Podložíme složeným kouskem látky, abychom nepoškodili skleněný kamínek a z rubu látku řádně zatlačíme, aby hroty projely celé a zahneme je. Jestliže pečlivě zatlačíme jejich špičky do rubu látky, nejsou vůbec cítit, což je zrovna u vstupu do kapsy dost důležité.


Za chvilku máme hotovo a zejména u menších slečen budou mít zaručeně úspěch.A co teprve, když na obyčejné jednobarevné triko přidáme něco lesku pomocí hot-fix šatonových růžiček. Šatonové růže jsou broušené kamínky čiré, barevné nebo s AB efektem - duhovým leskem. Na zadní straně jsou opatřeny vrstvou lepidla, jež udělá svou práci rozehřátím žehličkou.
Chceme-li z nich vytvořit konkrétní obrázek, bude nám dobrým pomocníkem přenášecí fólie - nejen, že ustojí přímé žehlení, ale i po něm zůstává lepivá a lze ji použít několikrát. Obrázek vytiskneme nebo nakreslíme a fólii na něj položíme lepivou stranou nahoru. Na ni umístíme jednotlivé šatonky lepidlem nahoru. Nezapomeňte, že obrázek bude zrcadlově obrácený, zejména při nápisech apod. je třeba si udělat šablonu přetočenou.Když jsou všechny na místě, položíme je i s fólií na žádané místo na triku/látce. Rozehřejeme žehličku na dvě tečky (bez napařování) a přiložíme na fólii. Chvíli podržíme, aby se lepidlo povolilo a přilepilo na podklad. Necháme vychladnout a opatrně odstraníme fólii. Pro jistotu můžeme přežehlit ještě jednou - obrázek raději překryjeme pečícím papírem, aby nám kamínek neuvíznul v napařovací dirce na spodu žehličky.Výsledek je perfektní a nezbývá než se obdivovat vlastní šikovnosti MrkajícíKamínky ale můžeme klidně umístit i bez fólie.


Rozmístíme je na podklad, jak se nám líbí, a tentokrát dvojnásob hlídáme, aby neskončily v napařovacích otvorech. Nažehlovala jsem postupně odspodu krajíčkem žehličky, přilepené pak překrývala pečícím papírem a postupovala po řadách nahoru. Nakonec překryjeme celý vzor a definitivně dožehlíme.


Myslím, že si podobné budu muset udělat i pro sebe.

 


Komentáře

1 Marie Marie | 9. ledna 2016 v 8:16 | Reagovat

Světluško, krásně si tvoříš. Další dobrá inspirace od Tebe. M. :-)

2 Zuzana Zuzana | 9. ledna 2016 v 17:13 | Reagovat

Ty nažehlovací vypadají zajímavě - potřebovala bych zakrýt malou dírku a jednobarevné halence a tohle by mohlo být řešení - díky za inspiraci. ahoj Zuzana

3 Světluška 77 Světluška 77 | 12. ledna 2016 v 14:25 | Reagovat

Děkuju holky. K zakrytí dirky mě ani nenapadlo je použít, ale když vezmeš maličko větší velikost, je to vlastně super řešení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama