Prosinec 2014

TUSAL 2014

26. prosince 2014 v 10:49 TUSAL 2014
Ve svátečním čase přidávám poslední letošní příspěvek - a to svou TUSAL sklenku, která se plnila více než půl roku, kdy bylo v tvoření snad více přestávek než jeho samotného. Přeji Vám všem i sobě, aby příští rok byl na tvoření bohatý a nám se dařilo realizovat své smělé plány i úspěšně dokončovat plány minulé.

Velmi ráda Vás také zvu k novému společnému šití, jež zahájíme začátkem ledna - tentokrát se bude jednat o Mystery malý užitečný projekt. To znamená, že zpočátku pro Vás bude šití trochu tajemné, a teprve jak budou dílky přibývat, poznáte, co vlastně šijeme. Každopádně je to malý projekt s malou spotřebou materiálu, kde vyzkoušíme několik různých technik, a výsledek bude užitečný pro každého, kdo se zapojí. Souběžně běží i jako klub na Fleru.Pixie hat

7. prosince 2014 v 21:48 Háčkování
Pixie hat je jedním z prvních hmatatelných výsledků mého brouzdání po Pinterestu. Tyhle čepky se mi líbily odjakživa, ale teprve teď přišla dostatečně silná vlna motivace k jejich realizaci. Pochopitelně zatím pro holčičky, pro sebe ji mám také v plánu a možná ho také dotáhnu do konce. Váhám spíš proto, že u nás na maloměstě je každé vybočení z "normálu" dost vidět a středem pozornosti jsem narozdíl od blogového světa fakt nerada. Vzorek jsem našla v knížce po babičce a pak háčkovala a háčkovala, dokud jsem nebyla spokojená. Čepky jsou z trojité příze různých materiálů, takže dost teplé a bytelné - zkrátka na pořádnou zimu. Jen ani po třech letech blogování neumím kostičkovat obličeje, takže zepředu nic, jen info, že i tak je čepice moc pěkná, dělá příjemný pohled na obličej - něco, jako když máte uvázaný šátek pod bradou.
Na konci ještě jeden obrázek už loňské klasické čepky, kdy jsem s radostí objevila, že i háčkování může dělat pružný vzorek. Druhá cácorka má svoji stejnou v jiné barvě, jen jsem ji neodlapila v dostatečně inkognito pozici.
Přeji krásný advent.