Květen 2014

Fotografie

30. května 2014 v 18:41 Různé
Hezký večer, dnes mám celkem krátký příspěvek. Už nějaký čas si hraji s blogem, poslední dobou i s Flerem a obojí mě vede k uvažování o fotografii jako takové. Jsem naprostý amatér a zatím o tomto umění příliš nevím. Technickou výbavu mám shodou okolností relativně slušnou - i když už jsem zjistila, co znamenají čísla na objektivu, i že potřebuji jiný, horší je to s lidským faktorem. Vkládám tedy dnes dva obrázky a zajímal by mě názor zkušenějších fotografů. (Že plné slunce ubírá barvy už mi bylo sděleno - ale když ono na něm v reálu všechno tak pěkně vypadá.)
Ze "zahrádky"

24. května 2014 v 22:33 Kytičky a květináče
Patřím k těm, které od zahrádkaření neodradí ani absence zahrady, tak jsem se dnes vydala na tu svou s foťákem. Po loňském nepříliš úrodném roce jsem se letos rozhodla, že si ho vynahradím a všechno krásně poroste. Že by se 100% dařilo, se říct nedá, ale stačí přeházet květináče, nově osadit ty, v nichž se semínka ne a ne vyrazit a hned se člověk může tvářit jako úspěšný pěstitel :-)

ranní rosa


tihle miláčkové dělají parádu děckám za oknem - máta, fuchsie, dianthus, buxus a světe div se muškát (celá léta nechápu, že je někdo může pěstovat - a už je můj a moc pěknej)


levandule mi dělá radost


majoránka ještě odpočívá po právě skončivší bouřce


petrželka bude taky velká dobrota


na rajčátka byla pořád zima, ale teď už snad porostou


a tihle nováčci se zatím tváří že je nic nerozhází

pomněnka se chvíli tváří jako roztomilá a chvíli jako děsnej plevel


a tohle mě pobavilo před pár dny