Únor 2014

Domácí dobroty

19. února 2014 v 20:07 Dobroty
Ráda zkouším péct, vařit a jinak "montovat" různé domácí dobroty. Už jsme s holkama pekly chleba, buchty, dělaly různé marmelády a kdoví co ještě. Tentokrát mi po vánocích zbyly ořechy, a proto jsem zkusila vlašáky naložené v medu. Miluji koření, a tak k nim putovala i skořice. Med jsem rozehřála v mikrovlnce do horka, zamíchala do něj skořici a zalila ořechy nasypané do sklenky. Udrželi jsme se asi měsíc a čím déle byly naloženy, tím byly samozřejmě lepší.
Pak jsem se dala do jogurtu, který jsme občas dělávali už s mamkou, když jsem byla děcko. 2l mléka, 1 tatru, 1 salko prohřejme v kastrolu, jak mléko chladne, rozmícháme 1 kalíšek bílého jogurtu a necháme do druhého dne na kamnech. Je sám o sobě celkem sladký, ale samozřejmě se dá míchat s čímkoli jako běžný. Mimochodem je sladší než moje rybízová marmeláda - smícháním je pak pěkně osvěžující.
A příště ho možná zkusím podle Janky.

Poslední z aktuální zkušební vlny je domácí sýr podle Ládi Hrušky - i když docela by mě zajímalo, od koho je původně. Dokonce jsem ani nepoužila dostatečně tučný jogurt, ale obyč 3% a stejně nám vyšla dobrota.

Těším se, co zas vyzkoušíte vy a přeji nám všem dobrou chuť.

PW ručně šitý

9. února 2014 v 21:28 Patchwork
Letošní PW klub je ve znamení ručního šití a také vyšívání. A tyhle bločky jsou moje první tři - celek plánuji do jednoduché venkovské nálady. Bloky potřebují ještě přeprat a pořádně nažehlit. Celkem se těším na další zadání. Ruční šití je neuvěřitelně uklidňující a má úžasné možnosti jiného způsobu šití než strojové. Myslím, že mi vyhovuje mnohem víc - na patchwork tedy rozhodně.

Přeci trochu zimy

3. února 2014 v 16:49 Krásy kolem nás
Vypadá to, že jsme se dočkali přeci jen kouska zimy, proto jsme vyrazili do přírody nadýchat se čerstvého vzduchu a protáhnout těla. Bylo tak krásně, že se s Vámi musím podělit:


dokonce přiletěli andělé

než jsme dorazili, hlídala nám přírodu zvířátkajabloň, kterou se snažím oživitA samozřejmě nemůže chybět něco na zahřáří.

Krásnou zimu i Vám všem Usmívající se

TUSAL k 30.1.

1. února 2014 v 20:02 TUSAL 2014
30.1. vycházel termín novoluní, proto přidávám i svou sklenku nitek a drobných kousků z lednového tvoření. Ač to tak na blogu nevypadalo, přeci jen nějaké probíhalo :-) TADY ukázky i dalších sbírek.