Leden 2014

Malá krajkářka

26. ledna 2014 v 12:21 Háčkování
Loni jsem se dala více do háčkování a copak se asi zalíbilo mé v skrytu romantické duši nejvíce? Samozřejmě krajky, miluji jejich křehkou krásu a jemnost, jíž přinášejí do mého okolí. Rozhodla jsem se proto o pár z nich podělit v dlouho uvažovaném obchůdku na Fleru. Koncem roku tedy vznikl a plnit se bude pomaloučku - jen tak, jak dovoluje čas a jak mě ta která práce zrovna baví. Zvu Vás tedy na návštěvu na mého maličkého obchůdku TADY - žádná velkovýroba se konat nebude, avšak každý kousek je vytvořen v dobré náladě a s láskou. Bude mi potěšením, když zajdete na kukandu, nebo se sami inspirujete k vlastním kráskám.
TUSAL 2014

3. ledna 2014 v 15:11 TUSAL 2014
Právě dneska byla na Evikovu vyšívání vyhlášena nová akce pro vyšívací, šicí, háčkovací a podobné nadšence, co mají rádi hraní. A protože u podobných blbinek bych nerada chyběla, nemohu jinak, než se obratem přidat.
Veškeré bližší informace popsala Evka ve zvacím článku (viz odkaz) - zkrátka střádáme nepotřebné nitě, nitky, stužky, kousky látek a fotíme je do zaručeně uměleckých kompozic. (Vypadá to, že letošní rok by mohl být dost hravý a veselý Mrkající)


Vyměněné dárky

2. ledna 2014 v 17:51 Společné projekty
Přeji krásný nový rok všem milým návštěvníkům, předpokládám spíše návštěvnicím - ať jsme všichni zdrávi a plni elánu.

A nyní po prosincové pauze vkládám nejdříve obrázky z výměn, jež proběhly koncem roku. Vánoční organizovala Ajka a já posílala dárek Máří Kosáčkovi. Snad ještě nikdy jsem nebyla tak bezradná. Máří dělá snad všechno, na co si člověk vzpomene, a zadání si vůbec nijak neupřesnila - nakonec jsem se dala do háčkovaných vloček, a protože se mi pořád nezdály, dostaly filcový podklad coby ozdobičky. Nakonec se mi moc líbily a snad si zvládnu i pár pro sebe.Pro mě tvořila vánoční dárek RuonelA. Šikula zhruba mého věku se dvěma maličkými cácorkami - to samozřejmě nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Dostala jsem obháčkované oříšky (mám je v plánu taky zkusit, tak se moc ráda mrknu na vzor) a holčičkovou panenku andělku.O nějaký čas dříve proběhla výměna šitých obrázkových pohlednic u Bell. Tady jsem byla domluvena se švadlenkou Naďou, která pro mě ušila a vyšila nádherný hrneček. Když ho vidím, dostávám chuť na výborné kafíčko.A pro Naďu jsem šila já také hrneček. Po domluvě jsem se dala do cibuláku, inspiraci jsem hledala hlavně na netu - nemohla jsem ale vynechat památeční talířek po babičce. Malovat ho měl Jeník Pacák a je ze speciální edice. Krásný malý poklad.