Listopad 2013

Zimní výbava

30. listopadu 2013 v 20:12 Háčkování
Další zimní výbava z mé domácí dílny - tentokrát pro mamku. Dárek je aktuálně předán a snad bude i trochu užitečný. Zvolila jsem pružný vzorek, který už mám vyzkoušen z čepiček pro holky.Hřejivé a holčičí

24. listopadu 2013 v 10:00 Háčkování
Ano hřejivé a holčičí - přesně takové šálky jsme potřebovaly - cácorky pro zahřátí a já pro radost. Zpočátku se zdály jako rychloprojekt maximálně na hodinku, dokonce i háčkované lemy byly rychlovka. Jenže když si někdo vymyslí prošívat čtyři vrstvy fleesu tlustou jehlou s navlečenou balněnou "vlnou" - nemůže se pak divit, že každý jednotlivý steh bude tahat silou kleštěmi. Námaha ovšem stála za to a jako celek se mi moc a moc líbí. Naše malé krčky jsou tedy na zimu připraveny.


Pečeme, vaříme

11. listopadu 2013 v 21:46 Dobroty
V posledních dnech pilně háčkuju a trochu šiju, aby byla rodina vybavená na začínající zimu. Do fotogenické přírody vyrazíme o víkendu, tak abych nezanedbávala blog, můžem se dneska mrknout do kuchyně.


Jednak na výborný BarmBrack podle Marcelky pečený mj. z čaje.A další pečení ... ačkoliv nejsem přílišným zastáncem ... tentokrát šoupnem těsto do mikrovlnkya výsledek je asi copak?No přece knedlík. Výborný houskový domácí - na přání dcerky ho někdy vařím v potravinové fólii ve vodě jako třeba karlovarský.