Srpen 2013

Patchworkový polštář s výšivkou

31. srpna 2013 v 15:38 Šití pro radost i užitek
Před dvěma lety jsem jen tak pro potěšení vyšívala ptáčka. Před více než měsícem jsem mu našla ideální místo ve středu opeřené hvězdy šité podle Patchworkového klubu u Bell. No a včera nastal den D, kdy jsem víceméně úspěšně dokončila polštář pro dcerku. Byla nadšená, že má od maminky polštář s Lucííí. Její nádherná dětská radost plně vynahradila spoustu a spoustu času, co mi tohle šití zabralo. Ještě trochu zmenším vnitřní polštář, ať není tak napružený a aspoň trochu je vidět prošití lemu - sice není nic moc, ale přeci jen vypadá celkem pěkně.
PS: Mám z něj i lehce podprahovou radost - z mé výrobny polotovarů zas pro jednou vypadl hotový výrobek :-))Už je to tu zas

21. srpna 2013 v 19:20 Háčkování
Co je tu zas? - přeci háčkovaná krajka. Pro velký úspěch a zjištění, že nejsou zas tak složité, jak se původně zdálo, mám na svoje šití připravenou jednu menší. No a moje první se líbila i další švadlence, tak jsme se domluvily, já napnula síly a zítra putuje další pěkný kousek jedné dobré duši. Doufám, že bude spokojená.
A pro ty z nás, co máme rády věci s příběhem, ještě dodávám, že krásná stará krabička je po mé prababičce, jestli si dobře pamatuju, tak podle babičky si ji její maminka koupila, když byla coby mladá slečna ve službě ve Vídni. Stovka se jí buď hodně blíží, nebo už ji má úspěšně za sebou. Už od mala se mi moc líbila a jsem nesmírně ráda, že mě provází dál.