Červen 2013

Shabby giveaway aneb modra je dobra

30. června 2013 v 9:13 Soutěže
Sice na poslední chvíli, ale přeci jsem se netem doklikala až na krásný blog Baví mě bydlet plný shabby chic. A kromě spousty krásných obrázků originálního bydlení tam zrovna běží soutěž o stylovou cenu. I já se tedy přidávám a doporučuji nakouknutí.


Pojďme si společně ušít deku ;-)

27. června 2013 v 21:20 Šití pro radost i užitek
Od května šijeme s holkama na Fleru deku - tedy deky. Vždycky na začátku měsíce dostanem od velitelky Annabell instrukce - jeden návrh bloku s domečkem a rozměr druhého doplňkového, na němž může být cokoli kromě domku. Moje bude jak jinak než dětská. A protože myslím, že už je čím se chlubit, dávám i sem fotku čtyř bloků, které mám zatím hotové.
Kdyby se náhodou chtěl ještě někdo přidat, dveře jsou stále otevřené - šijeme každá sama pro sebe, jen dostáváme jednotné instrukce, které pak zpracujeme dle svého vkusu a doplníme dle svého uvážení. Bližší informace na Fleru v klubu, jehož název jsem použila pro nadpis nebo přímo u Annabell.Recy háčkování

23. června 2013 v 20:53 Háčkování
Jednoho krásného dne se objevil švára, a protože ví, jaký jsem kramář, přivezl čtyři tašty vyřazených povlečení, ubrusů, ručníků ... První na řadu přišly flanelové povlaky na peřiny, které jsme s holkama roztrhaly na cca 5cm široké pruhy, smotaly klubka a já se pak dala do háčkování. No a ze dvou povlaků máme pěkný kobereček do koupelny - má asi metr x metr.

Kousek dobra

13. června 2013 v 19:10 Společné projekty
Před časem jsem se "přidala" ke švadlenkám, co šijí bloky pro projekt Deky z lásky. Některé bločky už jsou zašité v dekách předaných dětem, jiné letí zítra poštou paní Hulmákové, která celý projekt zajišťuje. Deky přináší spoustu radosti nemocným dětem, ale také jejich rodičům i nám všem - jak říká paní Hulmáková - včeličkám. Všichni se těšíme z toho, že náš svět není ještě úplně ztracen, že je v lidech ještě pořád kousek dobra.

Moje troška do mlýna dobrých skutků:

pro Davídkapro Alexepro Kačenkupro Lukáškapro Kamilkupro Anetku


Procházka horskou loukou

10. června 2013 v 22:31 Krásy kolem nás
Snažím se vymyslet nějaké pěkné slůvko úvodem, ale zřejmě se pořád ještě toulá na louce, kterou naštěstí nespláchla velká voda. Takže Vás dnes jen prostě zvu na procházku krásnou horskou loukou:Před 14 dny nám trochu chumelilo: