Květen 2013

Šeříkový sirup

26. května 2013 v 19:25 Zavařování apod.
Nedávno jsem na Pokličce našla úplně jednoduchý recept na šeříkový sirup. Samozřejmě se nedalo jinak, než ho vyzkoušet. Kvete teď snad úplně všude, jen jsme se snažili najít nějaký čistější než u hlavní silnice. Zatím jsme ho zkoušeli jen tak na lžičku a do čaje a sice to není levandule, ale je zas jiný a přidá dobrotám zajímavou netradiční chuť a hlavně vůni. Určo ho vyzkouším do sušenek a do kafíčka a možná i do čokoládových dobrůtek, které nafotím, hned jak je budu dělat.

Lososový šál

24. května 2013 v 17:44 Háčkování
Nedávno jsem u Hortenzie viděla nádherný háčkovaný šál - naštěstí Evka uvedla i odkaz k návodu na youtube, tak jsem se mohla pustit do díla také. Vzorek se dle zdroje jmenuje Solomons a háčkovala jsem z balvněné příze Aida - tímto zdravím Hanku do Varů a děkuji za doplnění zásob. Skoro by se dalo říct, že mi současné chladné dny vyhovují, můžu klíďo honit parádu :-)

Nový člen

14. května 2013 v 20:34 Bydlení
Minulý týden nám přibyl nový člen domácnosti - krásná Lucinka. Pomalu si u nás zvyká, o víkendu se i proletěla po obýváku, pak se jí nechtělo a dneska večer vytrvale brebentila a dokonce nalétávala na vrátka klece, tak šla zas na "procházku". Je to pěkná potvůrka, chytřejší než by mě napadlo - když je venku z klece, nejraději mi sedá na velký proutěný koš plný klubíček na háčkování, což se mi samozřejmě nelíbí. A stačilo jí pár minut, aby zjistila, že tam sice nemá být, ale jakmile zajdu do chodby, už jí nikdo nebude rušit. Takže jak jsem v dohledu, způsobně sedí na obraze, a jak zajdu za roh - šup a už je na koši.Drážďanský ubrus

7. května 2013 v 22:57 Patchwork
Tentokrát nevkládám obrázky patchworkových vzorů za duben, poněvadž je jich opravdu poskromnu. Zato jsem ale úspěšně dokončila plánovaný ubrus pro mamku. Předání sice bude až v neděli, ale protože mamka na počítač nechodí, můžu ho klíďo poslat do světa v předstihu :-)
Radost z něho mám několikanásobnou, jednak konečně budu dávat šitý dárek, jednak vyšel prakticky přesně podle mých představ, také je na něm spousta ručního šití, čímž nemyslím jen ozdobné prošití, a kupodivu šlo krásně a celkem svižně od ruky - ale hlavně mám hotový předsevzatý projekt a ne jen další polotovar ve skříni plné kostlivců :-) Snad se takhle bude dařit i dál.


Volno v přírodě

4. května 2013 v 21:29 Krásy kolem nás
Trochu jsme si prodloužili volno a vyrazili si vyčistit hlavu prací a nadýchat se čerstvého horského vzduchu. Inspirována Ajčinými reportážemi jsem vyrazila do okolí taky s foťákem.

Nejdřív jsem vyměnila jehlu a háček za trochu větší nádobíčko a vykutala pár starých pažezů

pak jsme s holkama objevily krásného broučka

beruška nám ještě nemává

mrňous krásně sytě červený

a pro Ajku ještě jeden zelený, na kterého se ale já rozhodně nedívám

a teď už jenom krásná příroda zblízka - mech, mech, mech, mech na stromě, stromy a závěrem něco málo kytiček
Krásný večer ♥