Duben 2013

Filetové háčkování

21. dubna 2013 v 20:17 Háčkování
Když jsem se před časem pustila do háčkování, bylo jen otázkou času vyzkoušet i filetové. Vybrala jsem krásný vzor z webu a pustila se do něj. Jako správný začátečník jsem nechtěla maličkou kraječku, a proto sáhla po Kordonet č.10. Výsledkem jsou srdíčka asi třikrát větší, než jsem původně očekávala. Přijdou nejspíš na závěs na dveře.

Těšení na zelenou

11. dubna 2013 v 23:43 Krásy kolem nás
Mám moc ráda bílou barvu, doma, na sobě, v knížkách pod písmeny i v mrazivé přírodě posetou na stromech a trávnících - je nádherná a jedinečná. Nicméně po dlouhém bílém období se teď moc těším, až celé okolí zaplaví nadějeplná a uklidňující zelená. A protože to nejspíš bude ještě chvilku trvat, prohledala jsem starší fotografie z našeho okolí i z okolí dalekého Linköpingu. Krásné jaro všem :-)

Březnový patchwork

5. dubna 2013 v 16:52 Patchwork
Oblíbené PW kurzy pořád běží, a tak mám i z března pár obrázků:

Drážďanský talíř větší velikosti, který dostane ještě ozdobný střed a šikovný podklad a stane se dárkovým ubrusem.Maličký Drážďan téměř na mé hranici reálného ušití. Povedl se ale pěkně a šití ani nebylo tak hrozné, jak jsem se bála. Dostane dva brášky a bude z něj ... něco moc pěkného.Dokončila jsem také plánované PW písmenko, které přijde do dětské deky.Pak byl na řadě jeden z klasičtějších vzorů Cross and CrownA sbírku doplňuje barevný Broken Spider Web.