Březen 2013

Háčkovací výměna

24. března 2013 v 15:06 Háčkování
Další nedávná výměna byla háčkovací. Tu jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, a díky tomu mi až z dalekého Irska od Marcelky dorazil velikonoční košík i s vajíčkem a ještě krásně růžová dečka svázatelná do romantického váčku s voňavým mýdlem. Nádherné dárky, za které se spokojeným úsměvem děkuji. Ode mne zas odešly kloboučky na sklenice pro Marušku, která nejen tvoří, ale hlavně ráda fotí.

Levandulové sušenky

19. března 2013 v 21:51 Dobroty
Jako spousta jiných věcí čekaly levandulové sušenky nějaký čas v pořadníku toho, co rozhodně chci vyzkoušet. A včera ten den přišel. V oblíbené knížce o bylinkách jsem našla jednoduchý recept, máslo, cukr, vajíčko a mouku má doma každý a levanduli jsem měla schovanou z vlastní loňské úrody. Těsto bylo za chvilku hotové a neforemné hrudky putovaly do trouby. Tam se povolily do nepravidelných placiček a při pečení úplně neuvěřitelně voněly. S holčičkami už jim říkáme voňavé sušenky a budou ozdobou na oslavách a možná besídkách ve školce a škole, přeci jen jsou jiné, než jakékoliv běžné pečivo. Chuťově báječné (pokud vám nevadí kytky v jídle) a už se opakuji, když říkám - kouzelně voňavé.
Výbava do kuchyně

17. března 2013 v 22:19 Bydlení
Dnes jsme se Zuzkou pokračovaly ve společném úkolování, které jsme začaly s Mácul. Ta bohužel tento víkend ze zdravotních důvodů nemohla. Takže jsem na ni intenzivně myslela a úkoly plnila i za ni. Pokračovala jsem v sázení a hlavně přesazování všeho možného (taky nafotím), háčkovala kus šálu, kus záclonky, ušila základ Drážďanského talíře podle klubu - dokonce i vařila, prala a žehlila :-))
Stěžejním úkolem, co jsme si daly se Zuzkou, bylo splnit dlouho odkládaný rest. Vrhla jsem se tedy na došití tří tematicky příbuzných bloků na dětskou deku. Musím říct, že jsem je zvládla jen díky tomu, že jsem to ráno slíbila. A akcička byla proto úspěšná a velmi prospěšná. Však už se taky chystáme na příští víkend znovu - nechcete se také přidat?


Svoje dílka jsem dnes nefotila, protože jsou všechny stále rozpracované, tak vkládám alespoň fotku svojí staro-nové krásné výbavy do kuchyně. Jsem z ní nadšená a krásně dolaďuje můj naprosto nemoderní životní prostor. Navíc se osvědčila i jako matematická pomůcka. Naše prvňačka krásně sčítá hodnoty závaží při vážení hrušky, banánu, krabičky a dalších věcí.Ve dvou se to lépe táhne

12. března 2013 v 20:56 Šití pro radost i užitek
V sobotu jsme s Mácul jen tak prohodily pár mailů a postupně došly ke společnému úkolu připravit a zasít semínka na letošní balkónové pěstování. Úkol se nám úspěšně vydařil, a tak jsme si dnes daly další - tentokrát šicí. A zase se zadařilo. Každá jsme šily podle svých potřeb, ale šily, a díky tomu mám hotový ubrus - spíš ubrousek na rohovou poličku v šicím koutku. Mám i předpřipravený materiál na druhou, co přijde na druhou poličku nad tou první. Koutek pomalu začíná být kouzelně holčičí a krásně se tam pracovně relaxuje.Jarní výměna

9. března 2013 v 22:37 Společné projekty
Pořád mám ráda společné a vzájemné posílání radosti, proto jsem se nahlásila mj do jarního swapu u Ajky. Tentokrát jsme nikdo předem nevěděly (předpokládám, že žádný mužský mezi námi nebyl :-)) kdo tvoří pro koho, takže vše bylo do poslední chvíle překvapením pro obě strany. Já poslala Majunce decoupage obrázek, který mám i sama doma a k němu jehelníček, kterýžto by měl být užitečný pro velké i malé kutilky. Za pár dní jsem pak i já dostala dárek, který mi hned se slovy: "Jé, to je krásný!" zabavily moje cácorky. Druhé kuřátko přede mnou dokonce schovaly tak, že není ani na fotce. Můj dík za jarní potěšení letí do Pucíkova šikulce Peťule.Domácí chleba a Světluščiny pohádkové buchty

3. března 2013 v 22:00 Dobroty
Podle předpokladu nás domácí pečení pořád ještě drží. V posledních dnech máme téměř výhradně domácí chlebík, ke kterému mě inspirovala Ajka receptem od Lenky. Úspěšně jsme ho vyzkoušeli a v praxi pokračujem - i když jsem přešla na těsto z domácí pekárny, protože mi přeci jen dlouhá doba kynutí nevyhovuje.
Druhým objevem posledních dní jsou dlouho plánované klasické pohádkové buchty. První várka byla velmi optimistická - s tvarohem, špetkou šafránu, skořice a kardamomu - koření mám zkrátka ráda, proto jim také říkám Světluščiny :-)) Dnešní druhý pokus byl pro změnu s tvarohem smíchaným s domácí marmeládou. Povedly se ještě jemnější a chutnější - takže Mácul, jestli trend vydrží, máš se příště na co těšit :-))
Všechny ty úžasné vůně k dokonalosti dotahuje čaj z heřmánku a dalších voňavých bylinek.