REIKI

19. ledna 2013 v 23:57 |  Vyzkoušené alternativy
Právě jsem ke svému velkému překvapení zjistila, že tady na blogu vůbec nemám přestěhován svůj starší článek o ReiKi. A protože, jak děti rostou, táhne mě to k esoterice zpátky, je nejspíš vhodná doba ho právě teď použít. A hlavně začít ReiKi znovu aktivně užívat, protože přináší do života mnoho dobrého.

Ve svém jádru skvělý pomocník v životě. Hodně zjednodušeně řečeno jde o předávání energie (ne vlastní) osobám, zvířatům, rostlinám, Zemi, Vesmíru, situacím ...
Přemýšlím, jak ji lépe popsat, ale není to vůbec jednoduché. Z praktického hlediska se dá napsat několik faktů, z filosofického a duchovního hlediska by ale jakýkoliv jednoduchý popis působil přízemně, což je škoda.
Vezmu to opět více dle své zkušenosti než podle teorie. Reiki je vesmírná (kosmická, Boží) energie, jejímž prostředníkem se můžete stát po "naladění" - zasvěcení. Využíváme ji k léčení a nápravě různých záležitostí - krásně funguje i na toho, kdo jí nevěří, mnohem důležitější je, aby se jí otevřel a sám se chtěl uzdravit. Další její zajímavostí je, že nejde vždycky tam, kam ji pošleme, nýbrž si sama najde cestu tam, kde je jí nejvíce potřeba (jednou jsem se snažila kamarádovi pomoci od bolestí kotníku a sám říkal, že se rozhodně něco děje v koleni)
Na Reiki mám moc ráda její všestrannost (sama může být duchovní cestou, prostředkem k léčení, pomocí v životě, poslat lze na dálku i v čase) - i subjektivní vnímání každého jejího příjemce. Někdo necítí nic, dost lidí cítí intenzivní teplo, někdo brnění nebo dokonce masáž, která ve skutečnosti neprobíhá. Může také přijít spontánní smích nebo pláč.
Naprosto úžasné je, když vám po "terapii" příjemce hlásí úspěch - třeba ústup úporné bolesti hlavy, utišení bolesti zad, na níž nezabíraly žádné léky, babička, která kvůli cukrovce oslepla, dokonce viděla mlhavé obrysy své ruky a okolí, nebo trochu legračně, když jsme se s manželem vrátili z procházky, hlásila důkladnou pomoc od zácpy :-) Zkrátka díky za Reiki!
Souvisejícími tématy jsou zejména čakry (energetická centra na těle), meridiány (energetické dráhy), aura (náš energetický obal), Reiki symboly a její různé specifické "druhy".


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama