Leden 2013

Patchwork v lednu

31. ledna 2013 v 20:16 Patchwork
Letos jsem se přihlásila do dvou resp. do tří patchworkových klubů. Proto mám také novou rubriku a občas přidám obrázky bloků, co jsem se tam naučila. Nebo přesněji řečeno - vyzkoušela, poněvadž nemám pocit, že ze mně někdy bude velká patchworkářka. Většinou se šijí bloky s hranou 20 - 30cm (také se většinou počítají v palcích), já si vybrala čtverce 20 x 20cm. Sestavit je hodlám nejdříve napřesrok do jedné jediné deky - tzv. sampler quilt, vzroníku (jj poučena už můžu machrovat s cizími slovy :-)))).

První kurz je od Bell a tam jsme v lednu zvládli:

Providence quilt block
Blok dle vlastního návrhu do jiné než pětidílné mřížky k procvičení výpočtu velikosti jednotlivých dílků. Tady jsem si všechno krásně spočítala a zapsala. Jenže, když jsem pak blok ušila, pozdě mi došlo, že zapsané velikosti byly čisté bez švových přídavků. Ale lem navíc to spravil. Má to být rozkvetlý svlačec na louce.Karetní trikDruhý kurz je na Craftsy - Craftsy Block of the Month 2012 (třetí je tamtéž - letošní BOM 2013), tady se zatím prokousávám loňskými bloky, zatím mám tři. Narozdíl Mácul, která už sešívá celou loňskou deku.

Asterisk Block (hvězda)Wonky Pound Sign Block - původně měl vypadat jako pokřivený #, ale použila jsem stejnou medotu (jen malilinko pracnější) a ušila ho trošku jinak.Balkan Puzzle Block


Bordury

31. ledna 2013 v 9:36 Vzory, šablony
Přidávám tři vzorky bordur opět ze starého časopisu po babičce. Prostřední vyšívám a vypadá moc pěkně. A úplně jednoduchou abecedu.
Obrázky pro děti

29. ledna 2013 v 19:07 Decoupage
Před vánoci měly děti přinést do školy malý dárek pro své kamarády. Přemýšlení tentokrát nebylo dlouhé, materiál byl dávno doma a obrázky jsme nedělali ani nepamatuji. A myslím, že snažení dopadlo velmi dobře.Pozvánka

25. ledna 2013 v 20:47 Společné projekty
Přidávám se k Ajce s pozvánkou k novému společnému rozdávání radosti.

Tentokrát nešijeme společné dílo ve skupině, nýbrž se jedná o klasický výměnný swap, kdy každá připravíme jeden dárek pro jednu zatím neznámou osobu. Navíc tentokrát nemusíme jen šít, ale můžeme zvolit jakoukoliv svou oblíbenou techniku - háčkování, vyšívání, papír, pedig, keramika, drátky ... zkrátka cokoliv, co kdo rád dělá a co mu jde.

Podrobnější informace najdete Z D E a přihlásit se můžete prostřednictvím komentáře.

Těšíme se na Vás a Vaše krásné výrobky

REIKI

19. ledna 2013 v 23:57 Vyzkoušené alternativy
Právě jsem ke svému velkému překvapení zjistila, že tady na blogu vůbec nemám přestěhován svůj starší článek o ReiKi. A protože, jak děti rostou, táhne mě to k esoterice zpátky, je nejspíš vhodná doba ho právě teď použít. A hlavně začít ReiKi znovu aktivně užívat, protože přináší do života mnoho dobrého.

Ve svém jádru skvělý pomocník v životě. Hodně zjednodušeně řečeno jde o předávání energie (ne vlastní) osobám, zvířatům, rostlinám, Zemi, Vesmíru, situacím ...
Přemýšlím, jak ji lépe popsat, ale není to vůbec jednoduché. Z praktického hlediska se dá napsat několik faktů, z filosofického a duchovního hlediska by ale jakýkoliv jednoduchý popis působil přízemně, což je škoda.
Vezmu to opět více dle své zkušenosti než podle teorie. Reiki je vesmírná (kosmická, Boží) energie, jejímž prostředníkem se můžete stát po "naladění" - zasvěcení. Využíváme ji k léčení a nápravě různých záležitostí - krásně funguje i na toho, kdo jí nevěří, mnohem důležitější je, aby se jí otevřel a sám se chtěl uzdravit. Další její zajímavostí je, že nejde vždycky tam, kam ji pošleme, nýbrž si sama najde cestu tam, kde je jí nejvíce potřeba (jednou jsem se snažila kamarádovi pomoci od bolestí kotníku a sám říkal, že se rozhodně něco děje v koleni)
Na Reiki mám moc ráda její všestrannost (sama může být duchovní cestou, prostředkem k léčení, pomocí v životě, poslat lze na dálku i v čase) - i subjektivní vnímání každého jejího příjemce. Někdo necítí nic, dost lidí cítí intenzivní teplo, někdo brnění nebo dokonce masáž, která ve skutečnosti neprobíhá. Může také přijít spontánní smích nebo pláč.
Naprosto úžasné je, když vám po "terapii" příjemce hlásí úspěch - třeba ústup úporné bolesti hlavy, utišení bolesti zad, na níž nezabíraly žádné léky, babička, která kvůli cukrovce oslepla, dokonce viděla mlhavé obrysy své ruky a okolí, nebo trochu legračně, když jsme se s manželem vrátili z procházky, hlásila důkladnou pomoc od zácpy :-) Zkrátka díky za Reiki!
Souvisejícími tématy jsou zejména čakry (energetická centra na těle), meridiány (energetické dráhy), aura (náš energetický obal), Reiki symboly a její různé specifické "druhy".Hrátky se sádrou

13. ledna 2013 v 21:51 Tvoříme s dětmi
Už před vánoci jsme se s holčičkami pustily do hraní se sádrou. Začaly jsme odléváním do vánočních formiček a také formy na kytičky. Měly jsme v plánu ještě malé ozdobičky z adventního kalendáře (papírového s rádobyčokoládou) - jenže nám je taťka zrušil dřív, než jsme mu stihly říct, že je potřebujeme. Starší formičky sem tam pustily do sádry flíček, ale neva, drobnosti dopadly pěkně. I má pokusná placička s obtiskem vypadá moc hezky. Děcka tohle bavilo v každé fázi - míchání sádry, plnění formiček, vyklepávání zaschlých tvarů - o barvení nemluvě.speakdress

12. ledna 2013 v 13:11 vyřazeno
Dočasný článek

Prosím všechny, aby raději neklikali na odkaz dle komentářů speakdress apod. Ještě jsem se s tímto nesetkala, ale podle mě je to buď virus, nebo spamový automat. Zatím ho blokuji a postupně komentáře smažu. Jestli o něm někdo víte víc, budu ráda, když se podělíte.

Děkuji

Adventní kalendář

6. ledna 2013 v 21:42 Společné projekty
Na podzim jsme s holkama společně šily adventní kalendáře. Dokončila jsem ho akorát v hodině dvanácté a naše holčičky tak měly mlsání už v novém. Využila jsem velkou výhodu organizátorky a našila i kapsičky, co zbyly navíc po měnícím se počtu účastnic. Nejen, že mi ušetřily práci, ale ještě jsou nádherné. Na další advent ho mám v plánu ještě dozdobit.

Děkuji švadlenkám za účast a krásný dotek Vánoc.Soutěž u Maru

4. ledna 2013 v 14:47 Soutěže
Trochu jsem přes svátky váhala, jaký asi budu dávat první letošní příspěvek. Velmi mě těší, že loni celkem pěkně narostla sledovanost blogu, mám radost z nově navázaných virtuálních přátelství, z podpory a potěšujících slov, která si díky moderní technice můžeme vzájemně sdělovat. Snad se Vám bude moje snažení líbit a snad i trochu přispěje, abyste sami vyzkoušeli různé malé kutění pro radost - stejně, jako jste právě Vy inspirací pro mne :-) Přeji nádherný rok 2013 ♥

Momentálně je velmi inspirující například soutěž o krásné ceny u Maru K.