Prosinec 2012

Pod pokličkou

16. prosince 2012 v 23:08 Šití pro radost i užitek
Folletovic domečky jsou úspěšně dokončeny všechny tři potřebné, podloženy a zařazeny k ostatním čekatelům na dokončení "domečkové deky". Začala jsem ji šít cca před dvěma lety a impulzem byl tehdejší kurz aplikací a patchworkových obrázků u Bell. Už zbývají jen zelené čtverce, které mám přesně rozmyšlené, takže by měly jít celkem rychle a o posledních dvou mám také představu. Pak už "jen" sešít bloky a začistit jednotlivé lemy. Teoreticky by na příští vánoce mohl být hotov pěkný dárek. A pak hurá do deky pro mladšího miláčka.
Když už je většina čtverců hotova, nedalo mi to, a rozložila jsem si je pro představu o celku. Konečné sestavení bude trochu jiné, pohled pod pokličku nám přeci nikdy neukáže celou parádu. :-)Folletovic domeček

12. prosince 2012 v 23:13 Šití pro radost i užitek
Dnes večer jsem zjistila, že šikula Feu-Follet přidala na svůj blog dáreček pro všechny příznivce kouzelných věcí. Protože jsem se na něj moc těšila už po jeho předchozím ohlášení, nedalo mi to a vrhla jsem se na něj hned, co jsem uložila malá zlatíčka ... no uložila nejmíň pětkrát, než opravdu obě usnuly. Každopádně krásný Jitčin domeček první v mém podání je na světě a přes pár mušek jsem spokojená. Látky jsem vybírala především, aby se hodily do většího projektu, na němž pracuji už téměř dva roky - ne že by byl tak velký, spíš moje tempo je jaksi vláčné :-)

Jituš, opravdu ze srdce děkuji, domeček je nádherný ♥Nádherný dárek

7. prosince 2012 v 17:10 Galerie hostů - Ajka
Dnes mi listonoška přinesla prima velkou měkkou obálku. Čekala jsem, co v ní asi bude - hlášeno bylo jen neurčitě splněné vánoční přání. Zvědavě jsem ji hned otevřela ... a spadla mi brada. V životě by mě nenapadlo, že přijde taková krása. Hodná teta Ajka ušila našim cácorkám dvě rozkošné holčičí kabelky, ze kterých jsem úplně a naprosto unešená. Jsou parádně ušité, výběr látek je přesně podle mého vkusu, motivy na kapsách perfektně vypracované - zkrátka, Ajko, klobouk dolů a veliké Díky. Vážím si tvojí práce a štědrosti a doufám, že někdy zvládnu aspoň trochu oplatit.
Tímto zvesela škrtám dětské kabelky ze svého seznamu restů :-))

Swap pohlednice

4. prosince 2012 v 23:05 Společné projekty
Do podzimně-zimní výměny nejen šitých pohlednic jsem se původně nezapojila, neboť jsem měla plné ruce práce s adventními kapsami. Nakonec jsem ale v kolečku přeci jen zapojená byla - a jsem tomu ráda. Jana-Palice mi poslala naprosto nádhernou vánoční pohlednici, romantické srdíčko a ještě pěkný dopis. Jani, děkuji, líbí se mi opravdu moc a moc a velmi si vážím Tvé práce. Druhý dík letí už klasicky Ajce koordinátorce :-)
Přidávám ještě obrázek pohlednice, kterou jsem odesílala já. Vedle Janiny už mi sice tak pěkná nepřijde, nicméně jsem ji vyšívala s poctivě dobrou náladou a pozitivním nábojem a doufám, že je své nové majitelce přinesla. Krásný den všem ♥