Kusudama návod

6. listopadu 2012 v 22:59 |  Návody, postupy


Kytičky Kusudama byly moje láska na první pohled, a proto sem vkládám také návod na jeden způsob jejich skládání. Chystám se ještě na další tvořící jiná kvítka a také na látkovou, ale prozatím jsem spokojena s těmihle základními.

Skládají se z pěti čtverečků (komu se líbí, může dát i 6) . Ideální papír je originál určený na origami, ale většině z nás stačí i náš obyčejný, já zkoušela recyklovaný bloček a běžný papír potištěný na laserovce. Pak potřebujem ještě lepidlo - nejlépe tuhé, a kancelářské sponky - nejlépe v bužírce, aby obyčejné nedělaly čáry při sundavání.

Skládáme podle obrázků, a pak jednotlivé lístky slepíme malými vnitřními křidélky k sobě. Když zaschnou, sundáme sponky a lístky slepíme do kytičky, lepidlo stačí při vnitřním kraji cca 0,5cm.

Kytičku můžeme buď již při lepení "nasadit" na stonek, nebo nechat jen tak - nebo jich složit dost (budu se muset podívat kolik) - a vytvořit z nich celou závěsnou kouli. Při kompletování koule lepíme kvítka pomocí proužku lepidla na zadní straně od vrcholové špičky dolů - mělo by to být vidět na téhle hotové kouli.

A samozřejmě je jen na naší fantazii, jestli použijem papír bílý, barevný, dvojbarevný, vzorovaný nebo různě zdobený. Mám pár nápadů, tak asi zaměstnám naše malé slečny.


dočasná deformace neva, kytičku pak srovnáme

nakonec jsem vyzkoušela i vložení stonku, kdesi jsem viděla i jeho vložení úplně skrz - na konci byl roztřepený a vykukující část tvořila tyčinky, ale už nevím z čeho, špejle to asi nebyla

záměrně nechávám stonky obnažené - stejným způsobem je dělám u krepákových růží, jen jsou pěkně schované v pruhu zeleného krepáku

středy kytiček můžem a nemusíme překrývat, obojí má něco do sebe


Teď tu mám kytičku před sebou na stole a je vážně pěkná, nejspíš jí ozelením stonky a vezmu si jí do práce pro potěšení a povzbuzení. To by se mi také mohlo podařit ji vyfotit na denním světle, na tohle noční focení vážně nejsem vybavená :-)

Přeji Vám, ať se dílo daří a výsledek těší ♥
 


Komentáře

1 ajka ajka | Web | 7. listopadu 2012 v 0:17 | Reagovat

čekám čekám.... a kytička pořád nikde :-D

2 Zuzana Zuzana | Web | 8. listopadu 2012 v 17:03 | Reagovat

Tak se budu těšit na pokračování - snad už lepidlo zaschlo - vůbec netuším, jak ta kytička vypadá - nechám se překvapit a snad nebudeš dlouho napínat nás zvědavé. ahoj Zuzana

3 Světluška 77 Světluška 77 | 8. listopadu 2012 v 21:46 | Reagovat

Holky, to víte, půlnoc byla za rohem a focení podle toho dopadlo. Ale už nahrávám ještě mokré fotky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama