Listopad 2012

Kapsář - doplněné obrázky

28. listopadu 2012 v 15:34 Společné projekty
K článku Každý každému kousek sebe - kapsáře jsem přidala pár obrázků výsledku našeho společného šití.Trika

16. listopadu 2012 v 17:09 Různé
Nedávno jsme s holkama vytáhly šablony a nazdobily pár triček. Některé se tím pádem okamžitě změnily z neoblíbených na jedny z nejoblíbenějších - a některé k mému údivu ne. Uvidíme časem. A barvit budem určitě dál :-).Kusudama návod

6. listopadu 2012 v 22:59 Návody, postupy


Kytičky Kusudama byly moje láska na první pohled, a proto sem vkládám také návod na jeden způsob jejich skládání. Chystám se ještě na další tvořící jiná kvítka a také na látkovou, ale prozatím jsem spokojena s těmihle základními.

Skládají se z pěti čtverečků (komu se líbí, může dát i 6) . Ideální papír je originál určený na origami, ale většině z nás stačí i náš obyčejný, já zkoušela recyklovaný bloček a běžný papír potištěný na laserovce. Pak potřebujem ještě lepidlo - nejlépe tuhé, a kancelářské sponky - nejlépe v bužírce, aby obyčejné nedělaly čáry při sundavání.

Skládáme podle obrázků, a pak jednotlivé lístky slepíme malými vnitřními křidélky k sobě. Když zaschnou, sundáme sponky a lístky slepíme do kytičky, lepidlo stačí při vnitřním kraji cca 0,5cm.

Kytičku můžeme buď již při lepení "nasadit" na stonek, nebo nechat jen tak - nebo jich složit dost (budu se muset podívat kolik) - a vytvořit z nich celou závěsnou kouli. Při kompletování koule lepíme kvítka pomocí proužku lepidla na zadní straně od vrcholové špičky dolů - mělo by to být vidět na téhle hotové kouli.

A samozřejmě je jen na naší fantazii, jestli použijem papír bílý, barevný, dvojbarevný, vzorovaný nebo různě zdobený. Mám pár nápadů, tak asi zaměstnám naše malé slečny.


dočasná deformace neva, kytičku pak srovnáme

nakonec jsem vyzkoušela i vložení stonku, kdesi jsem viděla i jeho vložení úplně skrz - na konci byl roztřepený a vykukující část tvořila tyčinky, ale už nevím z čeho, špejle to asi nebyla

záměrně nechávám stonky obnažené - stejným způsobem je dělám u krepákových růží, jen jsou pěkně schované v pruhu zeleného krepáku

středy kytiček můžem a nemusíme překrývat, obojí má něco do sebe


Teď tu mám kytičku před sebou na stole a je vážně pěkná, nejspíš jí ozelením stonky a vezmu si jí do práce pro potěšení a povzbuzení. To by se mi také mohlo podařit ji vyfotit na denním světle, na tohle noční focení vážně nejsem vybavená :-)

Přeji Vám, ať se dílo daří a výsledek těší ♥

Jinýma očima

4. listopadu 2012 v 23:20 Bydlení
Už to pomalu vypadá, že nás snad tvoření přestalo bavit - ale ne, mám asi patero parádiček, jen je třeba řádně vyfotit. A zatímco já fotím poskromnu - chybí mi slunné dny a zelená tráva coby podklad - děcka fotí cokoliv a kdykoliv. Tak vzniká spousta rozmazaných nic, občas krásná momentka a občas sice rozmáznutý, ale moc zajímavý pohled - pohled na všední věci viděný očima malého dítěte, pohled na stejnou věc, ale úplně jiný, než ten, jenž denně vídám. Je úžasné, jak může nekvalitní fotka filozofovat o životě. No řekněte sami ...