Domácí mýdlo

5. října 2012 v 21:39 |  Vyzkoušené alternativy
Při brouzdání světem koníčků, rad a inspirací jsem došla až na web Žena 007 plný spousty zajímavostí - a jako spousta jiných i my jsme vyzkoušeli domácí tekuté mýdlo. Chce to jen tuhé mýdlo bez krému, trochu glycerínu a vodu - návod na zmíněném webu. Jako spousta jiných jsem také udělala zajímavou zkušenost při nákupu glycerínu, také jsem byla změřena od hlavy k patě, také jsem byla překvapeně dotazována, na co ho chci ... nicméně se podařilo a lahvičku mám. Mýdlo se vydařilo, krásně voní a na ruce je příjemné - za čas dopíšu, jestli to ještě pořád platí. A když už mám ten glycerín, ráda bych ještě našla kdesi založený recept na super náplň do bublifuku, kam také patřil a kterou jsem právě kvůli němu ještě nezkoušela.
Dodatek po třech měsících: mýdlo stále používám, pořád celkem voní a myje, jen už nás moc nebaví, přeci jen je narozdíl od klasických gelů dost slizovaté a sem tam potřebuje promíchat.


Nastrouhat mýdlo, přidat dvě lžíce glycerínu a 3 - 3,5l vody. Prohřát, nechat rozpustit hoblinky a nechat stát do druhého dne.


Směs by měla zeslizovatět a ztuhnout - podařilo se parádně.


Poté ji ještě naředíme a rozmixujeme - autorka doředila až na 5l, já přidala už jen asi 0,5l, mixování nic moc, ale také se nakonec podařilo. Směs mám trochu hustější a konzistencí trochu připomíná syrový bílek. Je ale vážně příjemná a voňavá.


A pro úplnost jedna večerní fotka vzorku výsledku.
 


Komentáře

1 ajka ajka | Web | 5. října 2012 v 21:56 | Reagovat

V tý lahvi to vypadá přímo luxusně ;-)
Mýdlo jsem teda ještě nezkoušela, vlastně kdysi dávno jo, ale to se jen rozpustily a smíchaly zbytečky barevných mýdel.... a už ani nevím,jak se to vlastně vařilo :-D

2 Zuzana Zuzana | 7. října 2012 v 12:11 | Reagovat

Díky za dobrý nápad - asi to zkusím, kupovaná tekutá mýdla a gely nemusím, používám klasické mýdlo a tak by mi tohle mohlo vyhovovat. Hezký zbytek neděle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama