Říjen 2012

Sobotní radovánky

27. října 2012 v 21:55 Bydlení
V pátek podvečer jsme vyrazili na naše nové volnočasové působiště. Po období plánů a snění na nás nedávno sedlo velké štěstí a i my už máme kousek přírody "jen pro sebe". Zatím jsme si zejména na venkovních úpravách pěkně mákli, ale teď už si užíváme. Dnes tedy rozhodně. Oheň praská, dřevo voní, čajík hřeje a venku se čerti žení. Chvilkové pumelice se nám vyfotit nepovedlo, ale ošlehaní horským ovzduším jsmě byli pěkně.Adventní kalendář

18. října 2012 v 21:50 Vánoce
Hezký podzimní večer,

právě s taťkou pijeme výbornou vanilkovou arabicu čerstvě umletou na starém mlýnku a jde na mě adventní nálada. Trochu to může být i tím, že jsem konečně nastříhala vánoční látku na společně šitý adventní kalendář. Každopádně jsem zlehka proběhla internet a našla pár pěkných typů předvánočních kalendářů, které ráda ukáži dál. Každý obrázek je zároveň proklik na stránky autora - resp. na ty, kde jsem ho našla.
Pokud by vás Vánoce také lákaly a máte chuť na jednoduché společné šití, máme ještě pár volných míst. Informace ZDE. A teď už krásné obrázky:


první není zrovna kalendář, ale je nádherný, o víkendu snad najdem vhodné větvičkySrdce na dlani

14. října 2012 v 22:18 Společné projekty
Od milé Marušky mám své Srdce na dlani. Děkuji za něj opravdu srdečně, poněvadž mě hodně potěšilo a zahřálo. Patří k němu ještě následující text:

...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Maličko proti pravidlům jsem se rozhodla, předat ho dále třem kamarádkám, poněvadž to tak zkrátka cítím a věřím, že právě srdce je důležitější.

Srdíčko posílám dál pro


Evku z Moje Tvořeníčko, s níž už sice nejsem příliš v kontaktu, ale byla to právě ona, kdo při mně stál při zrodu mých prvních původních stránek, které jsem později přestěhovala sem na blog. Děkuji ♥


Marťu Máculku, protože jí nikdy nezapomenu, jak překonala sama sebe a dává tím příklad nám ostatním, že po překročení vlastního stínu můžeme nalézt sluneční záři. Děkuji ♥


Aničku Annabell za její otevřenost, vstřícnost, šikovnost a bezkonkurenční spolupráci. Děkuji ♥Balzám pro duši - les

9. října 2012 v 22:23 Krásy kolem nás
Dnes je trochu zvláštní den, přišlo několik pěkných zpráv a jedna dost nepěkná. Den jsem strávila v práci, na zubním, procházkou po Karlových Varech, nákupem v doporučené galanterii i v obchoďáku. Večerní kolotoč vaření, koupání, úkolů netřeba příliš rozvádět. Na Óčku příjemně hrají teď už retro 90. let a mám melancholickou náladu se projít voňavým lesem. Zvu vás proto s sebou na procházku loňskými obrázky z lesa u Jindřichovic.

Domácí mýdlo

5. října 2012 v 21:39 Vyzkoušené alternativy
Při brouzdání světem koníčků, rad a inspirací jsem došla až na web Žena 007 plný spousty zajímavostí - a jako spousta jiných i my jsme vyzkoušeli domácí tekuté mýdlo. Chce to jen tuhé mýdlo bez krému, trochu glycerínu a vodu - návod na zmíněném webu. Jako spousta jiných jsem také udělala zajímavou zkušenost při nákupu glycerínu, také jsem byla změřena od hlavy k patě, také jsem byla překvapeně dotazována, na co ho chci ... nicméně se podařilo a lahvičku mám. Mýdlo se vydařilo, krásně voní a na ruce je příjemné - za čas dopíšu, jestli to ještě pořád platí. A když už mám ten glycerín, ráda bych ještě našla kdesi založený recept na super náplň do bublifuku, kam také patřil a kterou jsem právě kvůli němu ještě nezkoušela.
Dodatek po třech měsících: mýdlo stále používám, pořád celkem voní a myje, jen už nás moc nebaví, přeci jen je narozdíl od klasických gelů dost slizovaté a sem tam potřebuje promíchat.


Nastrouhat mýdlo, přidat dvě lžíce glycerínu a 3 - 3,5l vody. Prohřát, nechat rozpustit hoblinky a nechat stát do druhého dne.


Směs by měla zeslizovatět a ztuhnout - podařilo se parádně.


Poté ji ještě naředíme a rozmixujeme - autorka doředila až na 5l, já přidala už jen asi 0,5l, mixování nic moc, ale také se nakonec podařilo. Směs mám trochu hustější a konzistencí trochu připomíná syrový bílek. Je ale vážně příjemná a voňavá.


A pro úplnost jedna večerní fotka vzorku výsledku.