Září 2012

Společné šití - adventní kalendáře

22. září 2012 v 21:51 Společné projekty
Společných akcí nejspíš pořád nemáme dost, proto jsme se tentokrát rozhodli pro společné šití adventního kalendáře. Vzhledem k nedlouhému času do začátku adventu jsem tentokrát zvolila jiný způsob - každá jsme připravila jednotlivé kapsičky, které jsme si poté přerozdělily a přišily každá sama na své podklady.

Nostalgicky ponechávám pár pracovních instrukcí:

Kapsy připravujeme vždy s jedním číslem - tj. Annabell jedničky, Martik trojky, Jarmila dvacetdvojky ...

Používáme bavlněné vysrážené látky, pokud možno nepouštějící barvu. Rozměr kapes čistých 8 x 8cm - proto budeme stříhat obdélníky 18 x 10cm. Když si položíme obdélník na výšku před sebe, budeme zdobit jeho spodní polovinu. Postup šití bych zopakovala již dříve použitý - viz odkaz - samozřejmě budeme užívat své dané rozměry a zdobit ve vánočním duchu a hlavně s číslem. (Postup přišití na podklad už si zvolíte samy, ale uvedený se mi dost osvědčil.)

Látky doporučuji spíše neutrálních tónů smetanové, režné, béžové - doplněné libovolným zdobením. Na něj bude nejjistější vánoční klasika - zelená, červená, zlatá, ale opravdu bych ho nechala na Vás. Čísla mohou být na kapse vyšitá, naaplikovaná, natištěná nebo nakreslená textilní barvou. Zdobení rovněž libovolné - výšivka, háčkování, aplikace, kresba, krajka, korálky, knoflíky ... nebo i jen samotné číslo, pokud je látka sama o sobě zajímavá. Věřím v cit a vkus každé z nás - máme přeci stejný cíl - pověsit si domů krásný kousek vonící hřebíčkem, skořicí, láskou a radostí.


1 - Annabell - červená, zelená, zlatá, hnědá
2
3 - MartiK - barevný - červená, modrá, zelená, bílá, hnědá, černá
4 - Marie
5 - Konjanana - červená, přírodní, smetanová, vánoční klasika
6 - Peggy - od růžové k vínové a zelinkavé
7 - Světluška - vánoční klasika, ne hnědá
8 - Nápadníček - červená, břečťanově zelená, žlutá
9
10
13 - Lenka - barevně se nechá překvapit
14
15 - Kateřina Kw. - bílá a fialová, ale netrvá na nich
16
17
18
19 - Zuzka
20
21
22 - Jarmila - ve vánočním tónu, nechá se překvapit
23 - Miluše- zelená, červená, zlatá, nechá se překvapit
24 - Lydia - modrá, červená, ale netrvá na nich


Jak vidno, nemáme plný stav 24, myslím ale, že to není vůbec na škodu. Připravíme zkrátka tolik kapsiček, kolik nás je, a zbývající neobsazené si doděláme samy - ve výsledku jich tedy stále připravujeme každá 24.

Moc se těším na výsledek a na krásný advent s dotekem tuctu laskavých srdcí.
Zástěrka na výtvarku

17. září 2012 v 18:18 Šití pro radost i užitek
Loni touto dobou jsem u Zuzky našla prima inspiraci na zástěrku pro děcka (aspoň si pamatuji, že měla i fotky s malou). Akorát se hodila - dcerka začala chodit na výtvarnou přípravku. Hned jsem měla rozmyšleno, že bude oboustranná a mezi oběma vrstvami bude vložena nepropustná fólie (takový ten hebčí igelit, co mívají mimča na přebalování). Jenže jsem si vrstvy špatně poskládala a oprava trvala moooc dlouho - ještě déle než dcerčino chození na výtvarku. Až teď - prvňáčci přece zástěrku potřebují. Vytáhla jsem kostlivce ze skříně a zástěrka je na světě přesně podle mých představ - v přední části je vyložená fólií, krásně se obléká přes hlavu, jde protočit - na rubu - nebo spíš druhém lícu - je úplně stejná kapsa a nahoře místo sluníčka je měsíc. A žádný uličník jí zezadu nebude rozvazovat. A ještě navíc má ramínka sešitá jen trochu narychlo, plánuji třeba knoflík a poutko nebo něco podobného, aby byla nastavitelná a déle vydržela.
Papírové korálky

13. září 2012 v 18:15 Tvoříme s dětmi
Nedávno jsme se holkama pustily do papírových korálků. Papír omalovaly, jak je zrovna bavilo - tedy nic moc - hlavně, abychom stříhaly a lepily. Přiznám se, že umotat je tak, aby byly opravdu krásně souměrné, nebylo tak banální, jak jsem si původně představovala. Nakonec jsme je ale zvládly, holčičky je navlékly, a teď mi visí v šicím koutku.Pillow party

9. září 2012 v 21:22 Šití pro radost i užitek
Už skoro před rokem a půl jsme se švadlenkami šily polštáře na Pillow party. S nevelkým úspěchem jsem zkoušela aplikace a přidala osvědčený tisk lístků. Polštářek výborně slouží pořád, několikeré praní ustál bez úrazu a mám ho ráda já i holčičky. Holt květinky jsou naše srdeční záležitost.
Sváteční balíček

5. září 2012 v 14:16 Šití pro radost i užitek
Nedávno jsem zveřejnila obrázky mrňousko-batůžku z batohové soutěže v šicím klubu. A dnes dorazila odměna ♥ Výhrou byl kupon na nákup u Bellet Fabrics, tak jsem vybrala, maličko připlatila a ... dorazily krásné látky od Mody. Obzvlášť ta s paisley vzorkem je úžasná - budu se bát do ní střihnout pěkně dlouho, přeci jen si podobných nákupů zatím moc neužívám. Lákavé jsou ale víc než hodně :-) Děkuji tímto za soutěž i bezva výhru.


Máme doma prvňáčka ♥

2. září 2012 v 21:48 Dobroty
Máme doma prvňáčka - a to si rozhodně zaslouží oslavu ♥ Přeji našemu miláčkovi, ať se jí ve škole líbí a dobře se jí daří.