Červen 2012

Skládání papíru

22. června 2012 v 17:09 Ne-obyčejný papír
Když jsem na netu našla poskládané kytičky kusudama, hned se mi líbily. Není divu, když to bývaly pomocnice v nemoci apod. - tedy psali na netu :-) Skládání vůbec není složité - i když celá koule trvá přeci jen trochu déle. Každopádně jsem moc ráda, že je hotová a že dnes svítilo sluníčko - a použije-li se na ní lepší papír než z recyklovaného bločku, bude úplně nádherná.

Měsíček

17. června 2012 v 21:33 Kytičky a květináče
Calendula officinalis - měsíček lékařský mám ráda už dlouho. Naše začátky si vybavuji jen matně - pamatuji si, že ho pěstovala jakási paní, k níž jsme občas zašli jako děti, pobývající na vsi u babičky. Měla jich dva záhonky a už tenkrát mě tahle kytička oslovovala. Ještě se mi u ní líbila srdcovka - popravdě ani přesně nevím, jak se jmenuje, zatím je ve fázi plánů. Měsíček už je moje malá realita. Na své balkónové pidizahrádce jsem ho sklízela už loni. Letos se zatím klubou poupata, ale doufám, že se mi povede je i skutečně zužitkovat. Těším se na domácí krém, olej nebo možná sirup - nebo aspoň stopro bio čajík :-)

Keramické začátky

8. června 2012 v 8:50 Keramika
V Klubu devatera řemesel jsem se s holkama přesunula do keramické dílny. Představuji Vám tedy svůj první keramický koflík - úsměv na tváři mi vykouzlil ze dvou důvodů. Jeden je radost, že jsem ho vůbec dokázala uplácat - no a druhý ... přeci jen vypadá trochu jako ze žertovných předmětů. V každém případě je hotový a dokonce použitelný, což je asi nejdůležitější. A protože celé jaro plní blogy krásné obrázky z kvetoucích zahrad, zvolila jsem jako křovíčko vlastní zahradnické zátiší - takhle slibně se klube náš "balkónový" salát. Byť mi zahrada dost chybí, musím uznat nesporné výhody pěstování na balkóně - např. žádní slimáci a podobní ne-tvorové, na zalévání stačí dvě konve a vyroste kdeco ♥