Každý každému kousek sebe - pruhovaný top

11. února 2012 v 21:15 |  Společné projekty
V září 2011 jsme s Ajkou vymyslely akci společného šití pro Marinky - čtenářky časopisu Marina. V létě toho roku totiž proběhla krásná společná akce "Hvězdná deka" - jejímž výsledkem byla super deka ušitá - nevím přesně, ale tipuju stovkou švadlenek. Přišlo mi trochu líto, že jediné, co nám z akce zbylo jsou vzpomínky a fotky. Měla jsem pak představu o podobné akci, z níž by však zůstal každé z nás nějaký ten kousek ušitý ostatními švadlenkami.
Protože na šicím a patchworkovém hřišti jsem naprostý nováček a amatér, neměla jsem představu, jak podobné akce chodí. Vymyslely jsme tedy s Ajkou společnými silami jednu parádní a 25.9.2011 jsme ji vyhlásily na Galerii Marina. Brala jsem cca 40 lidiček, jako maximální únosný počet, který bude "řiditelný", a pro který také sama budu schopná cosi ušít. Samozřejmě ale počet přihlášených několikanásobně převýšil můj limit a přeci jen závazek ušít kousek společného díla pro např. 150 lidí už je Něco s velkým N. Nakonec jsme se rozdělily na "velkou skupinu" čítající 56 nadšenkyň (k mé velké radosti jde i přes Slovensko) a pak na 9 "malých skupin" čítajících plus mínus deset kousků.
Každá malá skupina se pak samostatně rozhodla co bude šít. Princip je velmi jednoduchý - první v řadě vyšle do světa svůj dílek látky. Druhý přišije svůj kousek k prvnímu a přiloží svůj samostatný druhý. Třetí pak přišije svůj dílek k prvním dvěma a přiloží svůj samostatný třetí. Kolik osob ve skupince je, tolik svých dílků si každý připraví. Když balíček dojde k poslednímu v kole - např. desátému - ten přišije svůj dílek ke všem devíti rozešitým výrobkům, přiloží svůj samostatný a vše odešle zpět prvnímu. První tím pádem dostává svůj hotový výrobek ušitý deseti účastníky, přišije své dílky ke zbývajícím devíti a odesílá druhému. Ten dostává svůj hotový výrobek a přišije svůj dílek ke zbývajícím osmi ... a tak dále až devátý přišije svůj jeden poslední dílek pro desátého v řadě. A je hotovo, deset lidí má svůj výrobek ušitý jen pro něj deseti lidmi. A teď je také jasné, jak moc se těším na svůj hotový výrobek od 56 holek.

Velká skupina běží již třičtvrtě roku, ale malé skupiny již mají hotovo. A právě z mojí malé skupinky přináším dnešní obrázky. Měly jsme pracovní číslo 4 a byly jsme to my:

MARUŠKA - Písek
VERONIZA - Babylon
MARILIN - Horšovský Týn
VOKRA - Přeštice
PLYŠOK - Plzeň
DANKU - Sokolov
SVĚTLUŠKA - Chodov
MÁCULKA - Nejdek
AJKA - Karlovy Vary


Rozhodly jsme se po nejjednodušší variantu sešívání pruhů. Svůj hotový top si poté každá upravíme podle svého. Já - jako spousta dalších - jsem se rozhodla jej využít na kryt šicího stroje. Perfektně se k němu hodí, zůstane u šití a symbolicky právě u toho, co nás spojilo. Rozměr krytu je dán spíš rozměrem topu než stroje, ale plus mínus parádně sedí.
DĚKUJI ZE SRDCE VŠEM ZÚČASTNĚNÝM ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥


A teď už opravdu obrázky:


Takhe ke mě balíček dorazil - oceňuji výbornou přípravu Marušky:Své dílky jsem měla nachystané zodpovědně:
A takhle jsem posílala dál:Pak už stačilo jen nějaký čas počkat a krásný topík byl zpět (zjistila jsem, že ho snad vůbec nemám vyfocen). Každopádně jsem dokončila svůj záměr a šicí stroj je víceméně čistě schován: 


Komentáře

1 ajka ajka | 11. února 2012 v 21:27 | Reagovat

jůů, ty máš teď krásný šicí koutek :-)

....zapomněla si napsat, že se akce opakuje ;-)

2 Amelie Amelie | Web | 27. února 2012 v 13:16 | Reagovat

To je nádherný koutek..krásné látky.

3 Amelie Amelie | Web | 27. února 2012 v 13:17 | Reagovat

To je náádhera. podobné látky - kytičky, puntíky, srdíčka a jemné, něžné barvy miluji. Podobná deka je můj tajný sen. jenže neumím šít...fňuk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama