Feng Šuej

10. prosince 2011 v 18:31 |  Vyzkoušené alternativy
Také o FS už dnes "ví" každý :-)) Jde v něm mj. o uspořádání prostoru kolem nás, což výrazně ovlivňuje náš život. Přikládám obrázek, který mi pomáhá pro rychlou orientaci - mapu pa-kua vždy situujeme ode dveří tzn. sektor Cesta začíná na zdi, v níž jsou dveře. Lze ji aplikovat na místnost, celý byt, dům, zahradu ... Zkuste např. vyměnit skomírající kytičku v sektoru Hojnost požehnání za silnou a zdravou a pozorujte, co se bude dít :-)
Věřím, že slabou kytičku byste stejně jako já dali na okno a věnovali jí trochu víc péče, aby se jí začalo dařit :-) Abychom ani tohle krásné téma nebrali příliš vážně, nebudu zabíhat do hlubších teorií. V praxi jde hooodně o uklízení - energie (čchi) volně a plynule proudí tam, kde je čisto a uklizeno - přičemž nemusíme mít uměle naklizeno, nejlepší je "přirozené zabydlení"
Prozatím přidávám ještě pár praktických tipů:
- Udržujme zrcadla čistá - ať nám nenarušují náš obraz ani obraz našeho okolí.
- Dbejme, abychom se neodráželi v zrcadle při spánku - probíhá výměna a čištění naší energie.
- Udržujme čistý sporák - je to pomocník k našemu nasycení.
- Opravme kapající kohoutky, ať nám neutíká štěstí.
- Opravme vše, co je doma rozbité, pokud to budeme skutečně používat.
- Zbavme se neopravitelných a zbytečných věcí. Překážejí, zatěžují atmosféru a zabírají místo. Říká se, že co jsme nepoužili dva roky, již nepoužijeme.
- Rozdělme dlouhé chodby zvonkohrou, závěsem apod., abychom zpomalili tok energie.
Zkoušejme a hrajme si se svým okolím. Návody vždy berme rozumně s ohledem na zvyklosti své země - ne vše, co nosí štěstí v Číně, ho nosí i všude jinde.


 


Komentáře

1 ajka ajka | 10. prosince 2011 v 20:01 | Reagovat

tak to si pak v klidu večer přečtu .. :-?

2 umaculky umaculky | 11. prosince 2011 v 19:45 | Reagovat

Fakt jo? 3koda že popisky  jsou takové malé, nepřečtu je. Ale u nás v obýváku by v sekci hojnosti zahynuly všechny kytky, je v té části tma nejčernější :-)) Jinak je to dobrý, věřím na to ale pořádně neznám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama