Drátování

10. listopadu 2011 v 22:40 |  Návody, postupy
Pryč s přesnou geometrií, jen ať je vidět ruční práce a zkušený dráteník ať přivře všechny oči, které má :-) Velkou výhodou dnešního drátování je jeho většinou pouze estetický účel, který nám kdeco odpouští.
Jednou z úplně nejjednodušších variant opletu nádoby je tato: odměříme si drát na obvod + přídavek několikanásobné výšky nádoby, poté připravíme několik dalších drátů stejné délky jako je přídavek. Ty ve víceméně pravidelných vzdálenostech navážeme na hlavní drát tak, že je v polovině přehneme a cca dvakrát omotáme. Počítáme s tím, že jednu dvojsvislici nám vytvoří konce obvodového drátu jejich spojením (utažením kolem hrdla) Poté už jen spojujeme vždy dva sousední dráty tak, aby vznikl požadovaný vzor. Na závěr samozřejmě začistíme. Začišťovací "šnečky" můžem schovat pod dno, nebo, zbyde-li nám dostatek drátu a máme je pěkné, mohou být jako ozdoba ponechány viditelné.
Chce to trochu cviku (který bohužel zatím nemám) a trochu síly (tu také ne), pořádně drát utahovat, aby pěkně držel tvar.


 


Komentáře

1 ajka ajka | 11. listopadu 2011 v 2:34 | Reagovat

jůů... ty taky musíš vyzkoušet všechno ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama