Zavinování podle Dr.Karpa

16. října 2011 v 5:56 |  Vyzkoušené alternativy
Zavinování miminek podle Dr. Karpa je stará známá věc a někde i běžně používaná, ale u nás není rozšížená tak, jak by si zasloužila. Jako každá metoda, neplatí ani tahle na úplně všechny děti, ale na moje rozhodně zabrala - tedy na druhou dcerku, protože při první jsem o ní nevěděla - bohužel.
Konkrétní balení dle fotek - děcko celkem pevně stáhneme nejlépe do plenkové osušky, tak aby mělo schované i ručičky. Malí mrňouskové dělají spoustu nevědomých pohybů, o které ani nestojí a sami se jimi budí a ruší. Navíc v bříšku měli ještě nedávno taky pěkně těsno.

Související metodou k utišení je houpání. Můžeme houpat volně nebo zabalenou "kukličku". Přičemž houpání není jen tak ledajaké hou hou. Položíme prcka na své předloktí (nejlépe vsedě s lokty opřenými o kolena) - nožičkami k sobě a hlavičkou v našich dlaních. Houpeme dost intenzivně ze strany na stranu - rozptyl asi na šíři boků a zleva doprava a zpět se dostanem asi za 1 vteřinu. Dospělého by to asi porazilo, ale miminka mají ještě za normální dost podobné pocity, když s nimi maminka chodila.

Mám uložený odkaz na stránky i s videoukázkami, ale bohužel nefunguje. Jestli se rozběhne, určitě ho přidám do odkazů. Byla tam ještě třetí metoda utišení dětského řevu - a to hluk. Opět dle zkušeností z matčina břicha, kde je pěkný rachot. Na děcko hlučíme šššššš, můžem pustit kohoutek s vodou nebo vysavač. Slyšela jsem i o mamině, jíž dítě klidně usínalo právě s puštěným vysavačem :-)

Dcerku jsem balila na spinkání nebo když jí bylo těžko a nic jiného nepotřebovala - zabalila, houpala a hlučela - a během chvilky byla spokojená. Když všechno zkombinujete, vypadá to drasticky, ale je to účinné. Na závěr ještě musím dodat, že houpání i přes svou intenzitu provádíme plynule, žádné škubání ani trhavé pohyby - viz upozorňování lékařů o nebezpečnosti třesení a vyhazování dětí do výšky!!

 


Komentáře

1 ajka ajka | 16. října 2011 v 14:02 | Reagovat

no na co ty nepřijdeš....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama